čtvrtek 27. února 2020 Alexandr

Doprava

Mýtné si vybírá svou daň na silnicích v Libereckém kraji. Kamiony se snaží úseku vyhnout

V Jablonném v Podještědí nebo například v Mimoni zaregistrovali od nového roku nárůst kamionové dopravy. A to se projevuje i na místních silnicích.

Kraj má výhrady proti plánované rekonstrukci Rádelského mlýna. Ředitelství silnic a dálnic se brání

Na jaře letošního roku by měla začít rekonstrukce křižovatky Rádelský mlýn za více než 400 milionů korun. Práce by měly trvat celkem 854 dní. To je ale podle Libereckého kraje nepřijatelné.

Popeláři projeli na cenťáčky. Špatné parkování aut stále více komplikuje dopravu na sídlištích

Nejen záchranářům a hasičům ale dokonce i popelářům komplikují práci špatně zaparkované automobily, mezi kterými nezůstává dostatek prostoru.

Cesta pro Oldřichovské sedlo už je opět průjezdná pro kamiony

Od dnešního dne mohou opět kamiony jezdit přes Oldřichovské sedlo. Aktuálně jsou totiž silnice v kraji sjízdné a tudíž nic kamionům nebrání v průjezdu.

Do dětské autosedačky jen bez bundy. Vloni na sedadlech spolujezdců zemřelo 12 dětí

Při dopravních nehodách na českých silnicích zemřelo v loňském roce 16 dětí, z toho 12 v roli spolujezdce osobního automobilu. Smutnou statistiku má i rok 2018, kdy si autonehody vyžádaly 19 dětských životů, v 11 případech děti umíraly jako...

Kamiony se po zavedení mýta přesunují do obcí. Kraj jim to chce zakázat

Po zavedení mýtného na silnicích prvních tříd řeší kraj a policie problém. Řidiči kamionů se vyhýbají zpoplatněným úsekům a jezdí přes silnice nižších tříd přes centra některých obcí. To chce právě kraj s policisty změnit a objíždění jim zakázat.

Dnes končí platnost dálničních známek pro rok 2019. Stát na nich vybral přes pět miliard

Dnes končí platnost dálničních známek pro rok 2019. Stát na nich loni vybral přes 5,35 miliardy korun, zhruba o 150 milionů více než o rok dříve. V příštím roce by už papírové kupony měly nahradit elektronické viněty, jejich přípravu však provází...

Kamiony by se měly vyhnout Harrachovu a raději jet přes Hrádek

Řidiči kamionů, kteří jezdí z Česka do Polska a zpět by měli v současné době jezdit raději přes Hrádek nad Nisou než přes Harrachov.

Jablonec zaplatí za půl roku provozování tramvaje přes deset milionů

Za provoz meziměstské jedenáctky do června letošního roku dá Jablonec nad Nisou 10,5 milionu korun.

Zmizí z ulic Liberce stovka vraků? Čeká se na přijetí novely, která městu usnadní jejich likvidaci

Zbavit se vraků by asi chtělo každé větší město v Libereckém kraji. Zatímco někde už se o to snaží, jako v České Lípě nebo Turnově, v krajském Liberci se vyčkává. A zdá se, že i Liberec se dočká. Pokud totiž začne platit novela zákona, právě...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.