St 12. 8. 2026Klára
Hokej

McCoshen opouští Tygry, jde do KHL. Oblékat bude dres čínského Kunlunu

Luboš Vrabec1 minuta čtení1. 6. 2024, 14:34
McCoshen opouští Tygry, jde do KHL. Oblékat bude dres čínského Kunlunu
McCoshen opouští Tygry, jde do KHL. Oblékat bude dres čínského Kunlunu · Foto: Bílí Tygři Liberec

Jen rok strávil v libereckém dresu americký obránce Ian McCoshen. Nyní využil výstupní klauzuli a odchází. Jeho nová soutěž? Ruská KHL, hrát bude za čínský tým Kunlun Red Star.

Američan odehrál za Tygry celkem osmapadesát utkání a připsal si dvě branky a jedenáct asistencí. Hráč se zkušenostmi z NHL pak v Liberci prodloužil smlouvu o rok, nakonec jej ale zlákalo angažmá v KHL.

„Ian měl u nás podepsanou smlouvu na příští sezonu s výstupní klauzulí do konce května. Tu se rozhodl využít, chce si jít vydělat peníze do KHL. My mu v tom nechceme a nebudeme bránit a zároveň mu přejeme, ať se mu v novém angažmá daří,“ okomentoval trenér Tygrů Filip Pešán.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětlujeSpolečnost

Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětluje

Bílí tygři byli dlouhá léta ikonou liberecké zoo. Do zahrady pod Ještědem přijeli v roce 1994, v roce 2018 ale vedení zoo oznámilo, že s jejich chovem končí. Tedy, že je nebude dále rozmnožovat, i když jedna tygřice je v zoo stále k vidění. Přestože od té doby uplynulo už 8 let, lidé se stále hojně ptají: Proč už nechcete bílé tygry chovat? A zoo vysvětluje.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook