Čt 13. 8. 2026Alena
Jablonecko

Město zničilo bezdomovcům lesní ubytování, které se nekontrolovatelně rozrůstalo

DDenisaAlbaniova1 minuta čtení19. 10. 2018, 9:02
Takto žili lidé bez domova v prosečských lesích
Takto žili lidé bez domova v prosečských lesích · Foto: Město Jablonec nad Nisou

O bezdomovcích, kteří žijí v lesích na Prosečském hřebeni, se obecně vědělo. Několik let zde pár lidí přespávalo pod provizorními stany a přístřešky. Velikost osady a počet odpadků ale rostly, město proto zakročilo.

Po domluvě s majiteli pozemku, kterými jsou Lesy ČR, vyslal magistrát města Jablonec na místo pracovníky veřejně prospěšných prací, kteří během dne a půl celou osadu zlikvidovali.

„O této lokalitě jsme věděli. Postupně zde ovšem přístřešků a stanů přibývalo. Nyní jich bylo již pět. Na místě navíc přebývalo okolo dvaceti osob a kolem se potulovali i psi, kočky a možná i další zvířata,“ uvedla mluvčí města Markéta Hozová. S nárůstem „obyvatel“ lesní osady přibylo i plachet, igelitů a dalších odpadků.

Ty celkem naplnily čtyři nákladní auta. Kam nyní všichni lidé bez domova půjdou, není jasné. O pobyt v azylovém domě organizace Naděje totiž nestojí. V minulosti jim sociální pracovníci opakovaně nabízeli pomoc v jejich situaci, ovšem bezúspěšně. „Bohužel tito lidé nemají zájem svou životní situaci řešit a odmítají veškerou pomoc,“ sdělila Martina Rosenbergová ze sociálního odboru magistrátu.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročilSpolečnost

Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročil

V květnu probíhalo další měření hluku z hnědouhelného dolu Turów. Konkrétně šlo o Uhelnou a také Oldřichov na Hranicích. Hodnoty při něm byly nižší než při prvním letošním měření, v jednom případě ale v Uhelné limit překročily.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook