Čt 13. 8. 2026Alena
Krimi

Třináctiletá dívka bojovala pod vodou dvacet minut o život

RRedakce1 minuta čtení12. 6. 2014, 9:11
Nehoda u Mírové pod Kozákovem. Foto: HZSLK
Nehoda u Mírové pod Kozákovem. Foto: HZSLK · Foto: HZSLK

Nekonečných dvacet minut bojovala dnes ráno o život třináctiletá dívka, která zůstala uvězněna v autě, které vjelo do rybníka u obce Sekerkovy Loučky. Ve vážném stavu ji po úspěšné resuscitaci transportoval vrtulník letecké záchranné služby do nemocnice v Motole. Příčina nehody zůstává v šetření.

K nehodě u Mírové pod Kozákovem na Semilsku vyjížděli záchranáři krátce po 08:00. "Bylo nám ohlášeno, že auto sjelo do rybníka v Sekyrkových Loučkách, hasiči na místě zjistili, že je auto na střeše obrácené koly nahoru," popsala nehodu mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Zdenka Štrauchová. Jako první na místo přijeli policisté z Turnova, pár minut po nahlášení události. "Jen sundali opasky a skočili do vody," uvedl mluvčí policie Petr Kmínek.

Podle něj se policistům podařilo jedny dveře otevřít ještě před příjezdem hasičů, kteří také skočili do vody. Z auta vytáhli matku s dcerou a zahájili oživování. "Obě byly v bezvědomí," řekla Štrauchová. Na místo přijeli i policejní potápěči, nikoho dalšího ve vodě nenašli. Podle Markovičové byla 13letá dívka převezena ve vážném stavu vrtulníkem do pražské nemocnice v Motole, její sedmačtyřicetiletá matka byla dopravena na traumatologii do Liberce. "Obě jsou ve vážném stavu a bojují o život, podle odhadu mohly být ve vodě 20 minut," dodala mluvčí záchranářů Lenka Markovičová.

Napsal Michael Daněk a ČTK

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročilSpolečnost

Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročil

V květnu probíhalo další měření hluku z hnědouhelného dolu Turów. Konkrétně šlo o Uhelnou a také Oldřichov na Hranicích. Hodnoty při něm byly nižší než při prvním letošním měření, v jednom případě ale v Uhelné limit překročily.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook