St 12. 8. 2026Klára
Krimi

Tramvaje od září místo u výstaviště zastaví u lázní

Luboš Vrabec1 minuta čtení24. 7. 2014, 10:48
Konečná v Liďákách bude nově Lidové sady - ZOO
Konečná v Liďákách bude nově Lidové sady - ZOO

Ačkoli bude tramvaj dál zastavovat na stejném místě, už to nebude zastávka Muzeum – výstaviště, ale Muzeum – galerie Lázně. A změní se i názvy dalších. Město tak reaguje na to, že jména zastávek nemusí být úplně aktuální k současné situaci. Někteří turisté jsou prý pak zmatení a změny mají být ku prospěchu i Liberečákům.

Kromě zastávky u muzea se od 1. září přejmenuje i hned následující zastávka Botanická – ZOO, kde se první jmenovaná zahrada osamostatní a zastávka ponese název Botanická zahrada. Kam ale zmizí ZOO? Na konečnou. Jelikož tam utěšeně roste nový vchod, konečná už se nebude jmenovat Lidové sady, ale Lidové sady – ZOO.

„Změna názvů zastávek umožní lepší orientaci nejen libereckým občanům, ale hlavně návštěvníkům města, kteří cíle uvedené v názvech zastávek v Liberci často hledají,“ sdělil Jiří Rutkovský, náměstek primátorky pro cestovní ruch.

Pokud si v duchu projdete seznam zastávek tramvajové tratě, jsou tu ještě dvě matoucí. Zde ale město o případných změnách neinformovalo a nejspíš tak zůstane vše při starém. Ovšem takový Rybníček by turistu bažícím po letním osvěžení mohl nepříjemně překvapit. A co teprve Vápenka, kde místo pořádné továrny narazí právě na koupaliště.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětlujeSpolečnost

Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětluje

Bílí tygři byli dlouhá léta ikonou liberecké zoo. Do zahrady pod Ještědem přijeli v roce 1994, v roce 2018 ale vedení zoo oznámilo, že s jejich chovem končí. Tedy, že je nebude dále rozmnožovat, i když jedna tygřice je v zoo stále k vidění. Přestože od té doby uplynulo už 8 let, lidé se stále hojně ptají: Proč už nechcete bílé tygry chovat? A zoo vysvětluje.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook