Počasí dnes-2 °C, zítra-2 °C
Sobota 28. ledna 2023  |  Svátek má Otýlie

Dvacet let jsme spolu nekomunikovali, divný pavouk, řekl u soudu o zeťovi. Ten je obžalovaný z vraždy jeho dcery

Příbuzní ženy zavražděné předloni u Cvikova u soudu v Liberci shodně vypověděli, že jejího manžela, který je z vraždy obžalován, neznají. Údajně s nimi moc nemluvil. Pětačtyřicetiletý muž podle obžaloby vraždu své manželky maskoval fingovanou dopravní nehodou. Obžalovanému hrozí 15 až 20 let, případně výjimečný trest, neboť žena zemřela zvlášť trýznivým způsobem. Soud bude pokračovat 13. března výslechy znalců a svědků.

Mrtvou ženu záchranáři objevili v nabouraném a ohořelém osobním voze 20. října 2021 ráno na silnici mezi vesnicemi Drnovec a Mařeničky nedaleko Cvikova. Navenek se jevilo, že auto vyjelo z vozovky, narazilo do stromu a začalo hořet. Státní zástupkyně Petra Pazderková při čtení obžaloby uvedla, že žena vůz řídila a obžalovaný byl na místě spolujezdce. Poté, co řidičku ochromil paralyzérem, vůz pustil z kopce dolů do lesa. Když auto narazilo do stromu, tak ho zapálil. Žena v té době ještě žila.

Muž popírá, že by svoji ženu zabil, svoji verzi ale několikrát změnil. Původně se hájil tím, že šlo o sebevraždu jeho ženy, u níž na její přání asistoval. Později přišel s tvrzením, že za smrtí jeho ženy stojí vyděrač, jehož totožnost ale nezná. I verzi s ním, jak se vše událo, ale několikrát pozměnil. Podle jeho výpovědi u soudu nějaký muž chtěl po jeho ženě peníze za to, že nezveřejní její choulostivé erotické snímky.

Před soudem vypovídali příbuzní zavražděné ženy, k tragické události nevěděli nic. Ani k jejímu vztahu s obžalovaným mužem, i když s ním byla zhruba 20 let. S nimi však skoro vůbec nemluvil. „Chodil s hlavou mezi rameny, ani nezdravil, neznám ho," uvedla matka zavražděné ženy, která s nimi bydlela v jednom domě. K nim do bytu chodit nemohla, mínila, že to bylo na popud obžalovaného. Navenek to ale podle ní vypadalo, že v jejich soužití nejsou žádné velké problémy. „Myslím, že ho měla hodně ráda, zastávala se ho," řekla.

Nic o problémech v jejich soužití nevěděl ani otec zemřelé ženy a ani on obžalovaného muže neznal. „Za 20 let jsme spolu nekomunikovali. Když jsem přišel na návštěvu, jen pozdravil. Je to divný pavouk," uvedl.

Za normální označil soužití manželů i bratr zavražděné ženy, jejího manžela však také blíže neznal. „Moc nekomunikoval, byl tichý. Nebral jsem to ale za špatnou vlastnost," řekl.

Sestra zavražděné, která k ní měla zřejmě nejblíže, u soudu uvedla, že si její sestra jen asi dvakrát posteskla, že se "blbě vdala", ale dál to nijak nerozváděla. I podle této svědkyně vypadalo navenek soužití manželů bezproblémově. „Měla jsem pocit, že to funguje," řekla. Kategoricky odmítla tvrzení, že by její sestra mohla mít mimomanželský poměr, jak to ve své výpovědi uvedl obžalovaný. „Je to nesmysl," uvedla. Stejně jako ostatní členové rodiny potvrdila, že návštěva u zavražděné a jejího muže byla možná jen po předchozí domluvě a vždy u toho musel být přítomen i obžalovaný, který se ale do debat nezapojoval. „Nikdy s námi moc nekomunikoval," dodala. Nikdy u něj ani neviděla, že by projevil nějaké emoce.

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Luboš Vrabec

Štítky ČR, soud, vražda, Liberec, Cvikov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.