Počasí dnes12 °C, zítra9 °C
Pátek 24. března 2023  |  Svátek má Gabriel

VIDEO: Řídil opilý a se zákazem. Chtěl se vykroutit, a tak nabízel policistům úplatek

Až na šest let ve vězení může skončit muž, který se snažil poněkud neobvykle řešit své prohřešky za volantem. Na silnici totiž vyrazil opilý, a navíc se zákazem řízení, když ho pak zastavili policisté, zkoušel je uplatit. Nepovedlo se.

Pětadvacetiletého muže z Jablonce stíhá policejní komisař od konce minulého roku. Obvinil jej ze spáchání trestných činů podplácení, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kterých se dopustil loni 26. listopadu.

„Tehdy v noci krátce po půl druhé hodině v Jablonci nad Nisou v ulici Podhorská řídil motorové vozidlo Mercedes Benz Citan a byl zastaven policejní hlídkou z Pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Provedenou kontrolou policisté zjistili, že muž má v současné době Okresním soudem v Semilech vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a to až do ledna roku 2024. Navíc provedenou dechovou zkouškou v jeho dechu naměřili hodnotu alkoholu 1,33 promile,“ popsala mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová. 

Řidič ale nejspíš tušil, že má průšvih a nečeká ho nic pěkného, a tak se rozhodl pro svérázné řešení situace. Policistům začal nabízet úplatek, každému z dvojice pětadvacet tisíc korun, s tím, že jim je přepošle na účet, když na událost zapomenou a nechají ho jít.

„Tímto jednáním si samozřejmě značně přitížil a byl policejní hlídkou, která jej následně zadržela, upozorněn na to, že se dopustil dalšího trestného činu. Po provedených úkonech byl obviněný propuštěn ze zadržení na svobodu a za spáchání uvedených trestných činů mu nyní v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na šest let,“ dodala Sochorová.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.