Počasí dnes10 °C, zítra9 °C
Čtvrtek 30. března 2023  |  Svátek má Arnošt

Policie našla auto, ve kterém uprchl muž podezřelý z vraždy. On stále uniká

Od neděle pátrá policie v celé zemi po Petru Krausovi z Lázní Libverda na Liberecku, který je podezřelý z vraždy mladé ženy v jednom z pražských hotelů. Muž je stále na útěku. Ovšem v pondělí 6. února se podařilo najít auto, ve kterém prchal.

„Policisté v průběhu včerejšího dne nalezli na Brněnsku modré vozidlo Škoda Scala, kterým z místa činu odjel dvaačtyřicetiletý muž. Kriminalisté na případu neustále pracují, mimo jiné prověřují poznatky od občanů. Bohužel zatím žádný nevedl k dopadení podezřelého. I tak občanům za spolupráci při pátrání velice děkujeme,“ uvedl mluvčí Policie ČR Jan Rybanský.

Modrý vůz značky Škoda Scala, v němž podezřelý unikal, patřilo podle dostupných informací zřejmě mrtvé ženě nalezené v hotelu. Tou měla být podle nepotvrzených informací třiatřicetiletá pohřešovaná z Liberce, po které policisté vyhlásili pátrání v sobotu. O den později bylo pátrání staženo s tím, že se žena našla. „Více informací dále sdělovat nemůžeme," uvedla k ukončení pátrání mluvčí liberecké policie Ivana Baláková.

Pátrání po podezřelém Krausovi stále trvá. Po dvaačtyřicetiletém muž pátrají policisté v celé zemi v souvislosti s násilným trestným činem, při kterém zemřela žena. „Hledaný muž je ozbrojený a nebezpečný, proto se ho prosím nesnažte zadržet ani jinak kontaktovat. Pokud jste ho viděli nebo víte, kde by se mohl nacházet, kontaktujte linku 158,“ zdůraznil Rybanský.

K události se mezitím vyrojily různé spekulace a zaručené informace mezi lidmi, kteří jednoho nebo oba aktéry znají. Mimo jiné se hovoří o tom, že šlo o bývalé partnery, kteří se rozešli. Muž se ovšem s rozchodem a novým vztahem bývalé partnerky nechtěl smířit a nechal se slyšet, že se za to ženě pomstí. Do jaké míry jde o pomluvy či skutečnost snad poodhalí vyšetřování.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, Petr Kraus, Liberecký kraj, Lázně Libverda, Škoda Scala, Policie České republiky, Brněnsko, vražda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.