Aktuálně

Při nehodách zemřelo loni v Libereckém kraji 20 lidí, o dva víc než předloni více...

Svoz vánočních stromků začne v Liberci a Jablonci nad Nisou v pondělí více...

Tříkrálová sbírka se vrací. V Libereckém kraji pomůže hospici i péči o seniory či hendikepované více...

Prvním miminkem Libereckého kraje je Klaudie. Narodila se v porodnici v České Lípě více...

Z pohledu hasičů a policistů patřila silvestrovská noc k těm klidnějším. Excesy ale nechyběly více...

Těžká silvestrovská noc záchranářů. Řešili úrazy pod vlivem alkoholu, napadení i otravu CO více...

Nepozornost nebo práce kapsáře? Žena před Vánoci přišla o šperky po babičce

Autoři | Foto Policie ČR, koláž Liberecká Drbna

O peněženku se svými doklady i doklady svých dcer a také o zlaté šperky po babičce přišla dva dny před Štědrým dnem v České Lípě mladá žena a to během nákupu v obchodě v centru města. Zda peněženku vytratila nebo se stala obětí kapsáře, netuší. Se šperky, které pro ni mají citovou hodnotu, by se ale ráda ještě shledala.

„Dne 22. prosince kolem 10. hodiny dopoledne zašla mladá žena nakoupit potraviny do obchodu v centru České Lípy. Po zaplacení zboží si svou peněženku dala do kapsy bundy a o několik minut později zjistila, že ji nemá. Hledala ji pak marně v obchodě, kde nakupovala, i na ulici. Domnívá se, že ji z kapsy vytratila, ovšem nelze vyloučit ani kapesní krádež,“ uvádí policejní mluvčí Ivana Baláková.

Kromě mincí v nominální hodnotě zhruba 200 korun měla žena v peněžence i tři občanské průkazy. „Svůj doklad totožnosti vystavený na Slovensku a dva české občanské průkazy svých nezletilých dcer. Ovšem nosila v ní také zlaté náušnice s červeným kamínkem po babičce, jeden zlatý řetízek s přívěskem ve tvaru písmene L a jeden řetízek s křížkem. Šperky si cení na zhruba 15 000 korun,“ říká mluvčí policie.

Některé ze zmizelých šperků jsou k vidění na koláži v úvodu článku. „Zlatého křížku s Ježíšem a zlatých náušnic s červeným kamínkem si žena obzvlášť cení, mají pro ni velkou citovou hodnotu. Žádá proto o pomoc veřejnost. Pokud nám můžete pomoci zjistit, u koho šperky skončily, ozvěte se nám na linku 158,“ uzavírá Baláková.

Hodnocení článku

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky šperky, peněženka, doklady, krádež, ztráta, policie, Česká Lípa

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.