St 12. 8. 2026Klára
Společnost

Co bude se skiareálem na Ještědu? Zastupitelé budou mít na výběr ze dvou variant

ČTK2 minuty čtení22. 3. 2017, 12:43
Primátor Tibor Batthyány s Igorem Rattajem na Ještědu
Primátor Tibor Batthyány s Igorem Rattajem na Ještědu · Foto: Aleš Funke

Koalice v Liberci se neshodla na podmínkách vstupu investora do městského lyžařského areálu na Ještědu, který potřebuje modernizaci. Zastupitelstvu proto budou předloženy dvě varianty.

Koalici na radnici tvoří Změna pro Liberec a zastupitelé zvolení za ANO, nikdo z nich už ale v hnutí není. Vztahy v koalici jsou už delší dobu napjaté. Na větší investice do skiareálu město nemá, proto hledá partnera. O pronájem na 25 let má zájem slovenská společnost Tatry Mountain Resorts (TMR) miliardáře Igora Rattaje, investovat tam chce až 750 milionů korun. Primátor s TMR jednal o podmínkách vstupu více než rok, radní města ale jeho návrh v úterý neschválili. "Chtěl jsem jen schválení záměru vstupu strategického partnera, nebylo konkrétně uvedeno, že to musí být TMR," uvedl primátor Tibor Batthyány (býv. ANO). Změna s tím nesouhlasí. Podle radní Zuzany Kocumové jsou podmínky uvedené v návrhu primátora "šité" na míru TMR. "Uvádělo se tam, že se bude strategický partner hledat v intencích předloženého materiálu," řekla Kocumová.

Změna má v radě většinu, a svými hlasy tak prosadila schválení návrhu Kocumové. Rozhodnutí bude na zastupitelích. "Pokud můj návrh zastupitelé schválí, tak by měla odborná skupina naformulovat základní podmínky, které si město představuje pro vstup strategického partnera," uvedla radní. To by mělo podle ní umožnit, aby se o areál ucházel i jiný zájemce a podmínky pro všechny byly stejné. "Nedostaneme se tak do pozice, kdy nás někdo obviní z toho, že jiné nabídky mohly být lepší," dodala.

S možností, že by se do soutěže mohl přihlásit kdokoliv, počítal i návrh primátora. Oponentní návrh podle něj vrátí město znovu na začátek. "Ten návrh jasně říká, že nebude nic. Jsou tam úkony tak na rok a půl," uvedl primátor.

Kocumová předpokládá, že tak dlouho to trvat nebude. Rychlé rozhodnutí je podle ní potřeba i s ohledem na činnost městské firmy Sportovní areál Ještěd (SAJ), která nyní skiareál spravuje. "V situaci, kdy neví, co bude dál, tak to není dlouhodobě udržitelné. Jsou tam věci, které spěchají. Do června musíme učinit rozhodnutí, zda udělat nějaké větší investice důležité pro provoz areálu," uvedla Kocumová, jež je předsedkyní představenstva SAJ. Liberec ale musí být podle ní opatrný i s ohledem na zkušenost s firmou Snowhill. Ta měla areál pronajatý od roku 2006, město ho od ní převzalo zpět o tři roky později s dluhem čtvrt miliardy korun.

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

1

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení
IP
Irena Paďourová22. 3. 2017, 15:12
Tak to měla p.Kocumová řešit dříve a né to teď zdržovat poslední dobou se mi zdá že je stále v opozici

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětlujeSpolečnost

Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětluje

Bílí tygři byli dlouhá léta ikonou liberecké zoo. Do zahrady pod Ještědem přijeli v roce 1994, v roce 2018 ale vedení zoo oznámilo, že s jejich chovem končí. Tedy, že je nebude dále rozmnožovat, i když jedna tygřice je v zoo stále k vidění. Přestože od té doby uplynulo už 8 let, lidé se stále hojně ptají: Proč už nechcete bílé tygry chovat? A zoo vysvětluje.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook