pátek 15. listopadu 2019 Leopold

Liberecko

Na nádraží shořely balíky za deset tisíc, po pachateli pátrají policisté i psi

Čtrnáct balíků sena vzplanulo v prostoru vlakového nádraží v Černousích. Majiteli vznikla škoda pohybující se okolo deseti tisíc korun. Příčina požáru je zatím neznámá, objasnit případ se snaží i psovodi.

Dopravní podnik ruší noční spoj. Nebyl o něj zájem

Není to ani rok, co v Liberci začal z terminálu ve Fügnerově ulici ve všední dny jezdit noční autobus v 1:20. Spoje se tak prodloužily o hodinu. Nyní ale právě tento poslední autobus končí. Nebyl o něj zájem. A město tím navíc ušetří stovky tisíc.

Uzavírka na Franťáku skončila o týden dřív. Křižovatka u Svedu už je průjezdná

O týden dříve skončila v Liberci oprava frekventované křižovatky ulic Švermova a Uralská v liberecké čtvrti Františkov. Práce měly původně skončit až 22. července, křižovatku ale pro dopravu otevřeli už o víkendu.

Tagy pomaloval celý dům. Policisté poznali písmo, vandala chytili už před dvěma lety

Jeden z domů v Hrádku nad Nisou si před pár dny vybral místní mladík a na mnoha místech ho popsal fixem takzvanými tagy. Policisté ale neměli velkou práci s tím vandala najít. Ten samý totiž měl podobný problém už před dvěma lety.

FOTO: Zlomená vidlice, prasklá helma. Cyklista po nárazu do náklaďáku skončil v nemocnici

Ke srážce kola s nákladním autem došlo ve čtvrtek brzy ráno v Hrádku nad Nisou. Do stojícího nákladního auta tam zezadu narazil cyklista. Se zraněním ho do nemocnice převezla sanitka.

K návrhu územního plánu dostal Liberec kolem 600 námitek. Řešit se budou do konce roku

K návrhu nového územního plánu dostal Liberec kolem 600 námitek a připomínek. Jejich vyhodnocení bude probíhat zřejmě do konce letošního roku. Na vytvoření územního plánu, jenž by měl řešit rozvoj stotisícového města v příštích 20 až 30 letech,...

Kondoři se po malých krůčcích vrací zpět k dospělému basketbalu

Dva roky, přesně tak dlouhá přestávka byla v klubu Kondoři Liberec na pozici mužského basketbalu. Klub, který ještě v ročníku 2008/2009 působil v Mattoni NBL, po prodeji licence do Brna zažil prudký pád, několik sezon na chvostu 1.ligy a v létě...

Mladý řidič se dvěma promile na Kunratické narazil do svodidel. Pak jel dál

Dnes kolem druhé hodiny ranní usedl za volant silně podnapilý mladík. Autem značky Volkswagen jel ulicí Hrubínova. Narazil do svodidel, to ho ale od další jízdy neodradilo.

V kauze výroby a vývozu stovek kilogramů drog do Švédska padly tresty. Nejvíc šestnáct let

Krajský soud v Liberci uznal vinnými sedm z osmi obžalovaných v případu rozsáhlé výroby drog určených hlavně pro švédský trh. Dva hlavní odběratele amfetaminu potrestal 13 a 16 lety vězení, výrobce a distributora Richarda Rákosníka sedmi lety....

Přes padesát veteránů míří do Liberce, v sobotu zaparkují před radnicí

Spolek Retro Prague organizuje v pořadí již 19. ročník mezinárodní „Retro Prague Historic Rally“. Více než 50 historických automobilů se zúčastní několikadenní jízdy nejen po severu Čech.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.