Počasí dnes21 °C, zítra24 °C
Pondělí 24. června 2024  |  Svátek má Jan
Bez reklam

Policie zasahuje na některých univerzitách. Anonym vyhrožuje střelbou. V Liberci přijala opatření

Kvůli anonymnímu hlášení o možné střelbě zasahují policisté na několika univerzitách po celé republice. Informovala o tom policie na sociální síti X. Výhružka dorazila na Univerzitu Karlovu a několik dalších škol. V Liberci přijala policie bezpečnostní opatření.

Informaci policie zveřejnila v pondělí po půl jedenácté. „Po oznámení o potenciální hrozbě směřující k několika univerzitám, ve které anonym vyhrožuje střelbou, jsme ihned začali činit kroky k zajištění bezpečnosti všech možných dotčených objektů,“ uvedli policisté na sociální síti X.

Rektorát Univerzity Karlovy obdržel dnes ráno hromadný e-mail. V něm anonym hrozil střelbou, pokud nedostane zaplaceno. Informoval o tom Deník N s tím, že e-mail obdrželo několik vysokých škol.

„Potvrzujeme, že dnes v 9.00 přišel na rektorát Univerzity Karlovy hromadný vyděračský mail (celkem e-mail obdrželo 6 vysokých škol) s žádostí o výkupné, jinak vyděrač hrozí střelbou na neuvedeném místě,“ napsal Deníku N mluvčí univerzity Václav Hájek. Dodal, že evakuace budov podle policie není nutná. 

Policie zasahuje například v Plzni. „V dopoledních hodinách jsme obdrželi tuto informaci. Okamžitě byly k dotčeným objektům univerzit v Plzni vyslány policejní hlídky, události věnujeme maximální pozornost,“ doplnila bez dalších podrobností policejní mluvčí Pavla Burešová.

Podle informací Drbny policie zasahuje kromě Prahy a Plzně také u Univerzity Palackého v Olomouci. 

Technická univerzita v Liberci anonymní oznámení nedostala. „V souvislosti se situací jsme ale přijali patřičná opatření a zvýšený dohled hlídkové činnosti. Jsme také v úzkém kontaktu s vedením univerzity," uvedl mluvčí Krajského ředitelství Policie Čr v Liberci Vojtěch Robovský

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Stanislav Heloňa

Štítky Liberec, policie, univerzita, aktuálně, anonym, ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Policie zasahuje na některých univerzitách. Anonym vyhrožuje střelbou. V Liberci přijala opatření  |  Zprávy  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.