neděle 12. července 2020 Bořek

V Magně přibyl třináctý případ koronaviru. Zbytek směny měl testy negativní

V libereckém výrobním závodě Magna už je třináct nakažených koronavirem. Testy zbytku směny, kde se nemoc objevila, ale jsou negativní. Celkem se počet nemocných v kraji od soboty zvýšil o další čtyři. Od začátku pandemie testy v Libereckém kraji prokázaly 223 nakažených, v tomto týdnu přibylo 21 nových případů, což je nárůst o více než deset procent.

V Magně je nakaženo osm zaměstnanců a pět externích spolupracovníků. „Celá druhá směna zasaženého pracoviště byla testována negativně a všichni jsou tak v pořádku," uvedla mluvčí firmy Kateřina Arnoldová. Hygienici pokračují v trasování kontaktů nakažených nejen v závodě, ale hlavně mezi agenturními pracovníky na ubytovně.

Liberecká Magna zaměstnává zhruba 1800 lidí. V souvislosti s koronavirovou pandemií podnik zastavil na několik týdnů výrobu a zatím stále nejede naplno. Podle informací zaměstnanců se pracuje jen čtyři dny v týdnu, některá pracoviště jen ve dvousměnném provozu. „Pracoviště a rovněž společné prostory byly dezinfikovány, vyčištěny včetně odborného čištění dotykových ploch a celého prostoru," uvedl v sobotu vedoucí personálního oddělení Jan Záruba.

Mimo 13 nemocných má firma další pracovníky v karanténě. Díky razantní reorganizaci ale podle Záruby na daném pracovišti výroba pokračuje a dodávky nejsou ohroženy. „Přísná bezpečnostní a hygienická opatření jsme zavedli od začátku koronavirové epidemie," řekl Záruba. Podle hygieniků jsou opatření ve firmě dostatečná. Magna s jejich rozvolněním v nejbližší době nepočítá, naopak je chce podle personalisty ještě zpřísnit. Všem zaměstnanců se bude při vstupu do závodu měřit teplota.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, Liberecký kraj, covid-19, magna

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.