St 12. 8. 2026Klára
Doprava

Autobusy musí stát v kolonách. Na vyhrazené pruhy není místo

Michael Daněk1 minuta čtení16. 11. 2013, 9:47
ilustrační foto
ilustrační foto

O tom, že Liberec připomíná ve špičce velké parkoviště se přesvědčil asi každý na vlastní kůži. Nejproblémovější místa, která brzdí především městské autobusy, navštívila v týdnu dopravní komise města s pracovníky odboru hlavního architekta. Závěr? Na řadě křižovatek by autobusům pomohly vyhrazené pruhy.

„Hlavním problémem zůstává průjezdnost některých křižovatek, ať už světelně řízených nebo i okružních. Leckde by pomohlo přidat další pruh, vyhrazený pro autobusy hromadné dopravy osob, ale to bohužel zpravidla naráží na nedostatek prostoru,“ zhodnotil dopravní inženýr odboru hlavního architekta Vladislav Rozsypal.

Za volant mikrobusu, který vezl zaměstnance magistrátu, usedl řidič a dispečer dopravního podniku. Ten upozornil na několik problémových míst. Jedním z nich je vjezdu na pozemek bývalé Textilany nedaleko křižovatky U Lomu. Projíždějící tramvaj zde zastaví zbytečně téměř veškerý silniční provoz, a to jen kvůli nefunkční odbočce na pozemek.

Vyhrazení jízdního pruhu by naopak pomohlo autobusům mířícím z Letné na všem dobře známého „sněhuláka“ pod Globusem.

„Dnes musí autobusy ve špičce kolonu aut složitě objíždět náhradní trasou ulicí Norskou a vracet se přes kruhový objezd po Londýnské ulici, aby mohly obsloužit zastávku Růžodol I,“ popsal mluvčí magistrátu Jan Král.

O moc lepší situace není ani ve Švermově ulici před semafory nebo v ulici České Mládeže, kde by měl řidičům pomoci kruhový objezd, který je právě ve výstavbě. Na obou místech se ve špičce tvoří dlouhé kolony.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročilSpolečnost

Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročil

V květnu probíhalo další měření hluku z hnědouhelného dolu Turów. Konkrétně šlo o Uhelnou a také Oldřichov na Hranicích. Hodnoty při něm byly nižší než při prvním letošním měření, v jednom případě ale v Uhelné limit překročily.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook