St 12. 8. 2026Klára
Doprava

Ještěd i Textilana na jednom místě, tuhle tramvaj nepřehlédnete

Michael Daněk1 minuta čtení14. 5. 2014, 16:47
Dopravní podnik se může pochlubit tímhle originálním designem tramvaje. Foto: Facebook
Dopravní podnik se může pochlubit tímhle originálním designem tramvaje. Foto: Facebook · Foto: Facebook

Nostalgie, vzpomínky na časy nedávno minulé a pro spoustu Liberečáků připomínka dětství. Podobné pocity určitě vyvolá u nejednoho cestujícího i kolemjdoucího tramvaj, kterou před několika dny dostali do svých rukou Laser, Saon a Roche. Že vám tato jména nic neříkají? Právě tahle trojice patří mezi zkušené tvůrce graffiti.

Tradičnější motivy pro Liberec bychom hledali asi jen těžko. Tramvaj, která dnes vyrazila z depa, veze na svém boku obchodní dům Ještěd či Textilanu. „Nápad se mi v hlavě zrodil po několika konzultacích s kluky, kteří design tvořili. Nejde o žádnou provokaci, spíše je to takové zamyšlení pro Liberečáky a také vzpomínka na dětství,“ řekl předseda představenstva libereckého dopravního podniku Roman Šotola.

Trojice tvůrců graffiti zvládla tohle dílo za pouhé dva dny. „Jde opravdu o něco netradičního, co pro nás není na denním pořádku. Podobné graffiti na tramvaji pamatuji snad jen z Bratislavy,“ podotkl jeden z tvůrců a doplnil: „Za tuhle příležitost jsme určitě rádi. Nikdy bych neřekl, že se na něčem podobném budu podílet."

Tramvaj, která bezesporu naruší pro Liberec tak typický konzervatizmus, vyrazila do ulic města před několika málo hodinami. „Hodně muziky za málo peněz, tak bych tenhle projekt pojmenoval. Vytvoření nového designu vyšlo na pár tisícikorun a přesto, že tramvaj vyjela teprve dnes, už se její fotka šíří po sociálních sítích jako lavina,“ uzavřela Roman Šotola.

Jak hodnotíte tento článek?

Diskuze

1

Diskuze je moderovaná. Prosíme o slušnou komunikaci.

Komentují jen přihlášení
TC
Tasmansky Czert14. 5. 2014, 17:36
Ještěže je to zamyšlení jen pro Liberečáky, takže mě jako Liberečana to může nechat v klidu.. Prostě, co si myslet o lidech, kteří dokáží tak hnusným slovem popsat tak hezké město. Hezké mj. i proto, že je OD Ještěd dávno minulostí - díkybohu.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook