St 12. 8. 2026Klára
Doprava

Čechy na cestě k moři čekají zácpy kvůli opravám, Euru a migraci

ČTK3 minuty čtení12. 6. 2016, 16:53
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Pixabay.com

Čechy, kteří pojedou v létě na dovolenou do zahraničí autem, čekají opět zácpy. Nejhorší budou zřejmě první červencový víkend a pak přelom července a srpna, ale i v ostatních termínech se cesty ke Středozemnímu moři zřejmě bez zdržení neobejdou. Vyplývá to z informací ÚAMK. Vedle uzavírek kvůli opravám silnic dopravu zkomplikuje evropský fotbalový šampionát ve Francii a také stále častější hraniční kontroly kvůli migrační vlně.

Na nejvytíženější české dálnici D1 mezi Prahou a Brnem se modernizuje rekordních pět úseků a na začátku školního roku se přidají další. Bez zdržení tak podle ÚAMK po dálnici projet nepůjde. K tomu se přidá oprava úseku mezi Brnem a Vyškovem, kde je stání v koloně již tradicí.

Doprava v Praze a v jejím okolí bude omezena hned z několika směrů. Několik mostů se opravuje na D10 mezi Prahou a Mladou Boleslaví. Na to navazuje oprava Pražského okruhu u Černého Mostu, na Pražském okruhu se staví i nová protihluková stěna mezi sjezdem z dálnice D1 a Jesenicí. Navíc je tam nově instalován rychlostní radar.

Oprava svodidel a vozovky je v plném proudu na dálnici D7 mezi sjezdem na Kladno a Slaný. Na dálnici D6 ve směru na Karlovy Vary opět silničáři opravují svodidla u Velké Dobré. Dálnice D5 zažívá každodenní lapálie u Berouna, kde silničáři opravují povrch vozovky. Kolony jsou tam časté a motoristé si postojí i na objízdné trase v Berouně a Králově Dvoře.

Náročné opravy zažívá i další tah na jih, dálnice D4 na Strakonice. První opravovaný úsek je hned u Cukráku a následují další čtyři. Další alternativou je trasa přes Benešov, Tábor a České Budějovice. I tam ale budou problémy, jelikož hlavní průtah kolem Benešova se uzavře a silničáři tam budou opravovat povrch vozovky.

Dále se staví nová část dálnice před Českými Budějovicemi a přímo ve městě se opravuje stěžejní Litvínovský most, takže doprava tam často kolabuje. S další opravu musí počítat motorista, který pojede přes Jihlavu a Znojmo. Silničáři tam mezi Jihlavou a Stonařovem opravují hned několik úseků. Opravuje se i dálnice D2 do Bratislavy.

V Rakousku se ve směru do Itálie a na Istrii opravuje tunel Liefering na dálnici A1 na severozápadě Salzburgu. Na A10 je mimo jiné mezi exity Pongau a Lammertal provoz sveden do protisměru, opravuje se pravý jízdní pruh před Taurenským tunelem ve směru na Villach. Směrem na Chorvatsko pokračuje stavba dálnice A5 mezi městy Poysdorf a Schrick, opravují se mosty na průtahu Vídní A23 a na stejné komunikaci za Vídní se opravují i jízdní pruhy. Na dálnice A2 se opravuje komunikace u města Weiner Neustadt a údržba jednoho jízdního pruhu u města Ilz, směr Graz.

V Maďarsku pokračuje stavba dálnice mezi městy Csorna a Szombathely. Omezený je provoz na silnici I/86 u města Zalalövö, kde je kyvadlový provoz na semafory. Stejné je to na I/74 u města Zalaegerszerg.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Kamion vyklopil bagr i ocelové nosníky. Nehoda uzavřela silnici 35 v Hrubé SkáleKrimi

Kamion vyklopil bagr i ocelové nosníky. Nehoda uzavřela silnici 35 v Hrubé Skále

Na silnici 35 v obci Hrubá Skála došlo ve středu nad ránem k dopravní nehodě. Projíždějícímu kamionu spadl náklad – převážel bagr a také ocelové nosníky.

Liberecký kraj usiluje o zápis Ještědu na Seznam světového dědictví UNESCOPolitika

Liberecký kraj usiluje o zápis Ještědu na Seznam světového dědictví UNESCO

Liberecký kraj pokračuje v přípravách na nominaci Horského hotelu a televizního vysílače Ještěd na Seznam světového dědictví UNESCO. Radní projednali materiál, který zahajuje další etapu nominačního procesu a stanovuje konkrétní kroky vedoucí k podání žádosti o předběžné posouzení Ministerstvu kultury ČR.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple

Přihlašovali jste se přes Facebook? Dočasně to nejde. Váš účet nikam nezmizel — nastavte si heslo a přihlaste se stejným e-mailem, jaký máte na Facebooku.