pondělí 18. listopadu 2019 Romana

Předvolební chat s Martinem Komárkem (ANO 2011)

Předvolební chat s Martinem Komárkem (ANO 2011)
Před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Liberecká Drbna připravila online chat s lídrem hnutí ANO 2011 v Libereckém kraji Martinem Komárkem. Bývalý novinář, politický komentátor a spisovatel, je znám především z deníku MF DNES, kde působil více než 20 let. Vystudoval ekonomii a filozofii, donedávna pracoval jako hlavní politický komentátor MF Dnes. Je autorem polemické knihy o víře – Bůh nezná budoucnost. V současnosti se živí jako programový manažer.
Formulář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.

Otázka
Rozhovor s Martinem Komárkem je ukončen.
Drbna

Otázka
Říkáte, že už jste srdcem víc Liberečák, než Pražák. Kde to máte v Liberci nejraději?
Petr Smola

Odpověď
Liberečák myslím, jako Liberečák a ne občan Liberce. Nejvíce mě uchvátila vyhlídka na sjezdu do Josefova Dolu a vyhlídka při cestě ze Železného Brodu do Semil. Vůbec, je to tady celé krásné. Kdyby má žena neměla svou živnost vázanou na Prahu, určitě bych se sem přestěhoval. Takhle plánuji alespoň pořízení chaty nebo chalupy.
23.10.2013 11:37:14

Otázka
Bylo by ANO ochotno spolupracovat s KSČM? Díky
Jan Veselka

Odpověď
Děkuji, už jsem odpověděl. Nebylo.
23.10.2013 11:04:28

Otázka
Jaký je vás názor na černý výlep, který vás měl poškodit? Už víte, kdo to byl?
Barbora Pletánková

Odpověď
Myslím si, že by se měla dodržovat pravidla. Vím, že voliči mají právo vědět o kandidátech vše, ale člověk který se bojí podepsat a nechce za propagaci svého názoru utratit peníze, patrně nemá čisté svědomí. Po anonymovi jsem nepátral.
23.10.2013 11:09:37

Otázka
Zdravím, předpokládám, že když jdete do politiky, chcete "to" dělat jinak. Jenže o to se před vámi pokoušelo tolik slušných lidí. Tady je problém v systému. A ten Vás, stejně jako všechny předtím, semele. Navíc ANO skutečně působí jako VV. Nebojíte se toho, že dopadnete úplně stejně?
Jan Veselý

Odpověď
Ne, já osobně jsem na to jako člověk, který politiku zná, velmi dobře připraven. ANO na rozdíl od VV nemá na kandidátkách blondýny, ale schopné profesionály. Andrej Babiš není Vít Bárta, aby si najal za maskota Radka Johna, ale sám se nebojí postavit se do čela hnutí. Ano, vím, že ej to systémová chyba, ale jsem přesvědčen, že dokážeme ten systém změnit.
23.10.2013 11:04:07

Otázka
Dobrý den, jaký je Váš názor na státní maturity? Chodí/chodily Vaše děti do státních nebo soukromých škol?
Helena Sýkorová

Odpověď
V Turnově jsme navštívili skvělou umělecko-průmyslovou školu, jejíž studenti vytvářejí díla na světové úrovni. Paní ředitelka si stěžovala na to, že se tito umělci ale musí kvůli státním maturitám biflovat obecné předměty stejně, jako gymnazisté a pak jsou znevýhodněni ve svých řemeslech nebo znalostech. To je jeden z příkladů, proč si myslím, že státní maturity nejsou nutné. Všechny mé děti jsem měl na státních školách.
23.10.2013 11:01:40

Otázka
Dobrý den, chci se zeptat, zda byste komentář ze září 2011 ( http://zpravy.idnes.cz/komentar-miliardar-babis-prska-jako-pepa-z-hospody ) napsal stejně i dnes?
Hana Malcová

Odpověď
Děkuji za otázku, už jsem odpověděl dříve. Andrej Babiš mě přesvědčil, že je slušný a čestný člověk.
23.10.2013 10:59:34

Otázka
Proč jste pro kandidaturu zvolil práce Liberecký kraj?
Martin H.

Odpověď
Odpověď jsem zmínil už dříve.
23.10.2013 10:58:34

Otázka
Dobrý den, není od vás nefér, že kandidujete za stranu, kterou vede pan Babiš, na kterém jste v minulosti, ještě jako aktivní novinář, nenechal nit suchou? Jak vám máme věřit, že to myslíte vážně. Takto to vyznívá, že prostě nyní kopete za svého chlebodárce...
Klára Nová

Odpověď
Jenom blbec nemění názory. Andreje Babiše jsem kritizoval v roce 2011 za dvě věci. 1. Za to, že napadá své soupeře bez argumentů, v tom se změnil. 2. Za údajné problematické obchody s Grossovou vládou. V tom jsem naletěl svým kolegům novinářům a přesvědčil jsem se, že neexistují žádné nečisté Babišovi obchody.
23.10.2013 10:57:26

Otázka
Pane Komárek, žádnou otázku na vás nemám, protože vím že jste slušný člověk. Chci vám jenom popřat hodně štětsi do voleb. Držte se
Hana Volfová

Odpověď
Moc děkuji.
23.10.2013 10:50:05

Otázka
Dobrý den, byl jste vždy mým oblíbeným komentátorem a proto mě teď velmi zajímá Vaše hodnocení kontroverzní minulosti Andreje Babiše. Nevadí Vám, že byl členem KSČ a spolupracovníkem STB? Vím že soud ještě nerozhodnul, ale také všichni víme, proč se tak nestalo...
Miroslav Toman

Odpověď
Členství v KSČ mi nevadí. Sám jsem byl krátkou dobu členem. Podobně jako pan Babiš toho lituji a nejsem na to hrdý. Co se týče spolupráce s STB, jsem přesvědčen, že mi pan Babiš nelhal, když mi říkal do očí, že agentem nebyl. Co se týče stání z desátého října, máte patrně mylné informace. Nebylo odročeno kvůli neúčasti pana Babiše, ale kvůli tomu, že prokuratura předložila nový důkaz, se kterým se soud musel seznámit.
23.10.2013 11:43:15

Otázka
Pane Komárku, jak dlouho znáte pana Babiše? Děkuji
Týna Poršová

Odpověď
Osobně ho znám od dubna 2013.
23.10.2013 10:46:43

Otázka
Dobrý den pane Komárku, rád bych věděl, zda-li jste hrdý na svého otce? S pozdravem Pavel Markovič
Pavel Markovič

Odpověď
Ano.
23.10.2013 10:45:25

Otázka
S kým by ANO nikdy nešlo do koalice?
Jana Vítovská

Odpověď
S komunisty (ani žádnou extrémistickou stranou, kdyby se dostala do sněmovny).
23.10.2013 10:44:18

Otázka
Co považujete za největší problémy Libereckého kraje?
Darina Višňová

Odpověď
Myslím, že říct jediný problém by nebylo správné, protože Liberecký kraj není všude stejný. Řekl bych, že v Liberci trápí lidi nejvíc dřívější netransparentní hospodaření radnice a obrovský dluh. Řadu měst a vesnic v horách nejvíce sužují mizerné silnice, které nikdo po povodních nedokázal opravit. Na Frýdlantsku je to naopak nezaměstnanost. V Turnově si stěžují na uzavírání některých oddělení v nemocnici a celkově lidem vadí úbytek pracovních míst.
23.10.2013 10:43:35

Otázka
Pane Komárek, proč kandidujete právě v Libereckém kraji? Díky za odpověď a hodně štěstí nejen do voleb.
Veronika Ludovská

Odpověď
Má to dva důvody. Nebudu zastírat, že ten první je politický, kandidátky jsme dělali narychlo. Předčasné volby jsme si nevymysleli. Jako jiné strany a hnutí jsme vycházeli z toho, že na kandidátkách je nutné mít mix známých autorit a celostátně známých tváří. Mě Andrej Babiš požádal, abych kandidoval v Liberci a já jsem hrdý na to, že mě ostatní kandidáti Tibor Batthyány a další přijali za parťáka. Druhý důvod je věcný. Jako politický komentátor se o situaci na Liberecku zajímám už od MS v lyžování. Vedl jsem tu velmi vzrušenou debatu mezi panem Kittnerem, Kumpoštem a paní Neumannovou. V současné době jsem se podrobně zabýval hnutím Starostů a osobně se znám s panem Půtou. Liberecko mi nebylo neznámé ani předtím a nyní jsem srdcem víc Liberečák než Pražák.
23.10.2013 10:39:51

Otázka
Plánujete nějakou další knihu?
Karolína Mordá

Odpověď
Mám dvě napsané a čekám na jejich vydání. Pracuji teď na pokračování eseje o víře a chystám knihu o své ženě, protože si o ní řekla.
23.10.2013 10:35:05

Otázka
Kdybyste nekandidoval za pana Babiše, koho by ste volil?
Jana

Odpověď
ANO
23.10.2013 10:34:19

Otázka
Co Vás vedlo k příjmutí kandidatury v ANO?
Karel Havliš

Odpověď
V MF Dnes jsem dvacet let psal o politice, bavilo mě to a měl jsem absolutní svobodu. Jako komentátor jsem dospěl ke dvěma závěrům: 1. současné parlamentní strany se nemohou změnit k lepšímu. 2. Politika se nemůže změnit k lepšímu, dokud do ní nevstoupí nová síla, která nebude zatížená korupcí a politikaření. Pak jsem potkal Andreje Babiše ... :)
23.10.2013 11:41:48

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.