pondělí 18. listopadu 2019 Romana

Na slovíčko s Pavlem Folprechtem, vedoucím policejního protidrogového Toxi týmu

Na slovíčko s Pavlem Folprechtem, vedoucím policejního protidrogového Toxi týmu
Když se řekne Toxi tým, ježí se nejspíš většině drogových dealerů, „vařičů“ pervitinu a pěstitelů konopí vlasy na hlavě. V loňském roce se kriminalistům z protidrogového týmu podařilo odhalit v Libereckém kraji přes 150 případů distribuce, výroby či držení drog a zajistit bezmála deset varen pervitinu. Z toho dvě byly v centru Liberce, jedna dokonce nedaleko vazební věznice. Čím vším se tým zabývá a jak složité je získat informace z uzavřené komunity výrobců drog? Na vše, co vás zajímá, se můžete zeptat v dalším on-line rozhovoru.
Formulář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.

Otázka
Bydlím v lokalitě Frýdek-Místek, kde 20 let kvůli korupci státní správy a státní moci zde několik tisíc rodinných klanů, zaměstnaní formálně jako jsou učitelé, soudci, právníci několik tisíc různých firem atd.)se živí pěstování marihuany, vařením pervitinu, včetně jejich dětí, které jsou učeny pomáhat rodičům již od nejútlejšího věku její distribuci a ostatní, kterou provádějí v astronomických rozměrech. Po tak dlouhou dobu zde trpíme, jsme různými způsoby psychicky týrání, kriminalizování, ponižování, nyní také přepadená protože zde jsme jediní s manželem, kteří se nenechali ovlivnit, byly nám nabízeny různé výhody ve zdravotnictví a další, ale i tak jsme odmítli trestnou činnost vykonávat a tak jsme se v této lokalitě stali psanci. Nevíme co dál všude samé drogy, strašný zápach, vaří to na zahradách a v rodinných domech podkroví pro pěstování marihuany. Můžete nám pomoci, na policii se obracet je zbytečné linka 158 pro nás nepracuje ani linka 158 a tak drogový byznys se rozmáhá o další a další a my důchodci stále více trpíme a máme za to, že nás zde utýrají, nebo zabijí, protože je nám dáno najevo, že se máme odsud vystěhovat, bydlíme zde 50 let týrání zde po dobu 20 let a proto, že jsme vytrpěli mnoho, nestojí nám to už za to, ale rádi bychom se dožili jejich potrestání, důkazů je mnoho. Voláme několik let o pomoc.
Alena Musilová

Otázka
Moc se omlouvám tato otázka byl omyl!
Petra Veselá

Otázka
Mohu se prosím zeptat co se přesne stalo včera v noci v Liberci na Vaňurový ulici....nikto tady nic neví...a jsme už fakt nervní.
Petra Veselá

Otázka
Já tomu nerozumím,Liberec-nemá architekta,záhradního architekta ani pro lesoparky lesníka jenom asi ouředu za stolem který řeší zeleň.Takou zhovadilost jsm ve svém životě neviděl aby město mělo v centre spalovnu a tepláren.Bohví co tam v noci spalují.Směrem ku K.Hájí z toho směru jde dým.A ty barabizny nevě vybudované dole a hore mezitím neživá hlavní ulice to jste Liberečané dobojovali.Starobinec jste po nevydarených MS umístnili na druhý koněc města a šetríte náklady na benzín nejprv houkajíci sanitka a za ní limuzína s lékařem a opakuje se to min 5x děnne T+Z.Mám pocit že žijem v Německu v ru 1944.Na K.Háji máme lesopark neudržovaný husto zarastený-relax pro alergiky.Stromy stíni okna bytovky takže svítime a jsme ekologicky.No odpuštím to magistrátu a hl.ekologovi Kořitarovi.Udajne tu budou filmivat novou verziu tarzana!
Ing.Juraj Vaľo

Otázka
Co se dnes koná za akci v Liberci? Na Broumovsky je slyšet hluk nějaké hudby
Ada

Otázka
Marihuana by měla být legální, k prodeji osobám starším 18 let. V cizině se to osvědčilo, do statní kasy přišli další prostředky a malý pouliční dealeři jsou tu a tam :-) Co se týče varen, velko pěstíren atp. souhlasím zrušit zničit sebrat smazat ! Sám si o víkendu rád odpočinu a ano užiju k tomu drogu, Marihuanu! Budu spokojenejší když moje cash flow pujde do statního rozpočtu místo do kapsy dealerovi a já budu mít čisté svědomí ! O negativních učincích netřeba hovořit. Pokud 16ti letý středoškolák bude denně konzumovat 1L tvrdého alkoholu určitě to bude mít mnohem destruktivnější učinky než Marihuana ! LEGALIZUJTE STARŠÍM ULEVÍ MLADŠÍ POBAVÍ ! KONOPÍ JE LÉK!
David Šollar

Otázka
Pavle :) co píšete o dětech a styku chápu a není to třeba proto že je to tzv. "zakázané ovoce" proto je to víc přitahuje a nutí je to vyzkoušet a cítit se více drsně. Jinak chápu že k politikům jste se nevyjádřil úmyslně :) je pravda že kluci by spíš potřebovali aby kolegové dopraváci parkovali vedle sněmovy.
Občan

Odpověď
Ano, k politikům jsem se nevyjádřil. Možná je to proto, že jsou mimo můj rajón :-)
16.2.2016 11:33:38

Otázka
On-line rozhovor právě skončil. Děkujeme za Vaše otázky.
Liberecká Drbna

Otázka
Lidi probudte se a trochu zamyslete.Tady je řeč o všech drogách a nejen o marihuaně. Podívejte se kolik "fetek" se promenáduje po Liberci,po centru a hlavne kolem dětských hřišť...děsný.Když chodí člověk okolo toho všeho tak jen kroutí hlavou.Konečně je tu někdo kdo s tim něco dělá. Ano korupce v policii jiste je,ale v tomto případě si myslím že to nehrozí. Určitě by mě také zajímalo jestli nemate strach o sve blízke? Je to celkem nebezpečná práce,DRžim palce a jen tak dal :-)
Lenka :-)

Odpověď
Děkuji za uznání a podporu. Jen bych chtěl podotknout, že se Toxi tým nevěnuje jenom velkým případům, ale snažíme se vymýtit také pouliční distribuci. To znamená, že řešíme také koncového dealera z "Fugnerky."
15.2.2016 09:48:59

Otázka
Pavle, jste pro legalizace marihuany nebo proti ? Kontroluje policie namátkově vládní špičky zda nejsou jakožto reprezentanti státu pod vlivem omamných látek např. ve sněmovně ? Občas mi totiž připadá že je to partička lidí která je v rauši.
Občan

Odpověď
Rozhodně jsem proti legalizaci marihuany, respektive proti legalizaci veškerých konopných drog a to z následujících důvodů. Tato droga má především u nedospělých osob (mladších 18 let) velmi negativní účinky. Když se podíváme na evropské statistiky, kolik dětí se na školách seznámilo s konopím, je ČR na prvním místě, v poměru s evropským průměrem se jedná o dvojnásobek (cca. 40 procent dětí užívá nebo užilo marihuanu).
15.2.2016 09:47:12

Otázka
Dobrý den pane vrchní komisaři. Chci se zeptat, když rozbíjíte takto nebezpečné komunity lidí. Nebojíte se o sebe nebo své blízké?
Jana Zelená

Odpověď
Obavy o svoje soukromí a zdraví má určitě každý policista, i ten na ""dopravce." Každopádně, v případě jakýkoliv problémů si myslím, že se dokážu ochránit (vlastním několik krátkých zbraní) a určitě věřím, že mě ochrání PČR.
15.2.2016 09:39:20

Otázka
Dobrý den. Chci se zeptat, zda je pro Vás morálně ospravedlnitelné zavírat lidi za tzv. zločiny bez oběti. Tedy například za to, že si vypěstují pár kytek, které dále buď spotřebují, nebo část (pro)dají známým. Jde mi o to, že nenajdete nikoho, kdo by mohl říci, že mu daná osoba nějakým způsobem ublížila. Kde je tedy zločin? A ne, zákon není měřítko morálky. Holokaust byl taky podle zákonů. Navíc, o tisíc kilometrů na západ je to legální...
Baron ze Svijan

Odpověď
U drogových deliktů opravdu nemáme poškozeného. V tomto ohledu je poškozeným veřejný zájem. To znamená zájem společnosti o to, aby se drogy nevyráběly a neprodávaly, či jinak, jak je uvedeno v zákoně. Na další otázky najdete odpovědi níže.
15.2.2016 09:37:04

Otázka
Jste pro,aby každý z Vašeho týmu,vyzkoušel všechny druhy drog,aby věděl proti čemu bojuje?Nebo vám to stačí znát jen teoreticky?
Malý Marek

Odpověď
Rozhodně ne. To, jak účinkují drogy na člověka máme bohaté zkušenosti z výslechů jednotlivých toxikomanů. Vyslechl jsem jich možná tisíce.
15.2.2016 09:35:29

Otázka
Dobrý den Pavle, Já na Vás žádnou otázku nemám, jen bych Vám a celému TOXI týmu chtěl velice poděkovat za to jakou odvádíte skvělou a záslužnou práci. A moc Vám přeji, aby se v Vám i Vašim parťákům z týmu stále dařilo více a více dávat těm šmejdům za uši...
Jan Procházka

Odpověď
Děkuji za pochvalu a zdravím Vás.
15.2.2016 09:34:34

Otázka
Jsou pro Vás marihuana a pervitin rovnocenné drogy? Snažíte se vymýtit obě látky stejnou měrou nebo pro Vás pervitin znamená větší problém? Děkuji za odpověď
Martin Horák

Odpověď
Pervitin nese samozřejmě horší sociální a zdravotní rizika neboť se jedná o syntetickou drogu, která je vyráběna pomocí různých chemikálií (kyseliny, louhy, červený fosfor, jod). Jsme všichni moc rádi, že se v Libereckém kraji (až na malé výjimky jako je třeba Nový Bor) nevyskytuje heroin. Ten je dle mého názoru jednou z nejhorších drog. U heroinu je poměrně velká závislost i po první dávce.
15.2.2016 09:33:58

Otázka
Pane Folprecht, vite ze Vas mladsi bratr, prodava marihuanu ? Nestydite se za nej? Budete to dale tolerovat?
Martin Sugar

Odpověď
Ano, jednoho bratra mám. Nějak se s ním nestýkám a nejsem s ním v kontaktu. Každopádně, pokud má kdokoliv jakékoliv informace o trestné činnosti, nechť své oznámení učiní na nejbližším oddělení policie. Popřípadě SKPV.
15.2.2016 09:24:56

Otázka
Není vám to trapné zabavovat rostliny, u kterých byly prokázány zásadní léčivé účinky, např. při léčbě rakoviny, ale cigarety a alkohol (u kterých dokonce i na produktech výrobci sami varují před nemocemi, tvorbou rakoviny a dokonce i smrtí) jsou pro vás OK? Náš stát vědomě prodává látky, o kterých ví, že zabíjí a škodí našemu zdraví, ale látky, které jsou léčivé a dokonce už i v mnoha státech legální, tak zabavuje a lidi, kteří s těmito léčivy manipulují označuje za zločince.
Pepa Chleba

Odpověď
Co se týče konopí, jako takového, jako občané Liberce žijeme v České republice, Evropě, kde si společnost určila morální a psané normy. Policie má zásadní úlohu a to takovou, že vymáhá právo. Vzhledem k tomu, že je konopí vedeno jako látka zakázaná (viz. níže), má policie povinnost proti jakémukoliv nakládání s touto OPL "zasahovat." Pokud občané chtějí konopí ze seznamu zakázaných látek vyjmout - zlegalizovat, musí "tlačit" na zákonodárce. Sám za sebe i celý Toxi tým mohu říci, že v žádném případě nevyhledáváme malé skleníky s konopím či indoor pěstírny, kdy si babičky pěstují konopí pro revma či jinou nemoc. Na druhou stranu pokud se PČR dozví o páchání jakéhokoliv tresného činu, musí ze zákona jednat (například, když vás "práskne" soused, konopí sebrat musíme.)
15.2.2016 09:23:11

Otázka
Dal jste si někdy čouda mariánky?
Pepa Zhornídolní

Odpověď
Konopí jsme nikdy nekouřil, když jsem byl mladý teenager, zašli jsme raději s kamarády na pivko. Dá se říct, že jsem se s konopím generačně minul.
15.2.2016 09:15:53

Otázka
Co třeba medicína Pavle? Kolik lidi to vyleciĺo? Co třeba použit vse z konopí a zamezit kácení stromu?Kdyz to jde nahradit konopím, ktery se lepe obnovuje? Hlavne apeluji na tu korupci
Svobodný clovek

Odpověď
To, že má konopí léčebné účinky, vím dobře. I z těchto důvodů je konopí pro léčebné účely prodejné v lékárnách. Tento prodej však musí mít svá pravidla, které není v našem státě lehké nastavit.
15.2.2016 09:50:43

Otázka
Proc zabavujete marihuanu? copak nečtěte zprávy a nesledujete události ze světa ci z historie? TO JSOU ČEŠI OPRAVDU TAK OMEZENY A CHTĚJÍ DAT JEN MEDIÁLNÍ MASAZ, aby zakryli tu obři korupci v policejním ústavu. kdy policie prodává trávu a bere úplatky?
Clovek

Odpověď
Marihuanu zabavujeme hlavně z důvodu, že je vedena jako omamná látka nařízením vlády číslo 463 z roku 2013. (Konopí jako také je látka omamná, ale THC které je obsažené v konopí je uvedeno jako látka psychotropní.). Na otázku, kdy policie prodává trávu a bere úplatky můžu odpovědět pouze otázkou, kdy lékaři šíří nakažlivé nemocni a hasiči zakládají požáry.
15.2.2016 09:13:43

Otázka
Zdravím Pavle, proč se městská policie soustředí na mladé lidi a "šacuje" než by svou sílu vložila na ochranu těch kteří jí potřebují není to ztráta času či demokracie ? Děkuji
Svobodný člověk

Odpověď
Je to spíš otázka pro vedení městské policie Liberec. Každopádně městská policie funguje podle zákona o obecní policii.
15.2.2016 09:10:47

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.