čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

Na slovíčko s Danem Ramzerem, starostou Frýdlantu a kandidátem na hejtmana Libereckého kraje

Na slovíčko s Danem Ramzerem, starostou Frýdlantu a kandidátem na hejtmana Libereckého kraje
Liberecká Drbna si pro vás připravila poslední z předvolebních rozhovorů. Na vaše dotazy bude odpovídat v pondělí 3. října od 10:00 kandidát na hejtmana za ODS Dan Ramzer. Své otázky můžete posílat ale už nyní. Dan Ramzer se narodil 12. srpna 1969 v Liberci. Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Praze, později si doplnil pedagogické vzdělání na Technické univerzitě v Liberci. Od roku 1992 působil jako pedagog na středním odborném učilišti ve Frýdlantu. V roce 1999 se stal ředitelem tohoto středního odborného učiliště. Od roku 2003 tamtéž vedl i sloučenou Střední hospodářskou školu. V roce 1994 byl zvolen členem zastupitelstva a místostarostou obce Višňová, nedaleko Frýdlantu, kde působil až do roku 2006. Od roku 2007 je starostou města Frýdlant na Liberecku. Od roku 2014 je předsedou regionálního sdružení ODS Libereckého regionu a též členem výkonné rady ODS. Aktivně se zasazuje o místní rozvoj, věnuje se problematice životního prostředí a stal se garantem několika vzdělávacích projektů s tímto zaměřením. Je ženatý, má syna a dvě dcery. Mezi jeho zájmy patří sport – především rekreační cyklistika, lyžování a vodáctví. Také s oblibou cestuje nebo si přečte dobrou knihu.
Formulář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.

Otázka
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jako kandidáta na hejtmana, jestli nevíte, kde má nastarosti ničení krásných lesních cest v Jizerských horách a okolí a dělání s nich asfaltových dálnic?
Míra F.

Otázka
On-line rozhovor je u konce. Děkujeme za Vaše dotazy.
Liberecká Drbna

Otázka
Co si myslíte o povinné multikulturní výchově na školách?
Anonym

Odpověď
Ve školách se má především učit a musejí být nastavena jasná pravidla pro všechny. Bez rozdílu původu a pohlaví.
3.10.2016 10:34:33

Otázka
Jaký je Váš názor na nový zákon o tom, že politici nesmí vlastnit média? Je to podle Vás správný zákon?
Martin Horák

Odpověď
Ano je to správný zákon. Špatný zákon je ten, který zakazuje vlastnit majetek. Bohužel se projednávají obě věci v jednom zákoně.
3.10.2016 10:32:43

Otázka
Jaké jsou vaše reálné ambice před volbami?
Andrea F.

Odpověď
Uhájit stávajících 5 mandátů ODS v krajském zastupitelstvu a alespoň 2 přidat. A v případě volebního úspěchu nabídnout naše osobnosti a zkušenosti při sestavování nové "vládní" koalici Libereckého kraje.
3.10.2016 10:31:28

Otázka
Dopravní spojení na Frýdlantsko je žalostné. Všiml jsem si, že několik stran má v programu výstavbu nové silnice na Frýdlant. Myslíte, že je to možné? Co je pro to třeba udělat a kdy by mohla stát? Jak by se pak mohla urychlit cesta z Liberce do Frýdlantu?
František Novotný

Odpověď
Pane Novotný děkuji za Vaši otázku, ano vím o tom. Moc by mě zajímalo, kolik těch, kteří to teď mají ve svých programech, proto opravdu něco udělali. V tom máme svědomí čisté. Nová silnice se projektuje. Investiční příprava takové složité akce trvá 15 - 20 let. Nám chybí ještě 5-7 let. Cesta do Liberce se urychlí pokud se podaří "zavřít" polskou-českou hranici v Zawidově a Habarticích pro kamiony, ale to bude nejdříve od června 2017 a v Mníšku skončí výstavba chodníků, ale to bude až příští rok na podzim.
3.10.2016 10:29:50

Otázka
Zdravím vás, pane starosto. Zvládal byste práci starosty a hejtmana najednou? Nebylo by to příliš velké sousto?
Karolína Vašková

Odpověď
Starostu a hejtmana dohromady dělat nejde.
3.10.2016 10:25:01

Otázka
Jste si vědom toho, že ODS v Liberci nemá zrovna nejlepší jméno? Nemůže vám tahle skutečnost uškodit? Díky za odpověď.
Markéta Filová

Odpověď
Vím to. Právě i proto jsem se rozhodl kandidovat. Politika ODS je odpovědná politika. Ale odpovědnou politiku musejí dělat odpovědní lidé.
3.10.2016 10:24:38

Otázka
A vlastně ještě jedna otázka. Je nějaká věc, kterou byste jako hejtman změnil v první řadě?
Martin Patočka

Odpověď
Nebudu házet špínu na ty, kteří byli přede mnou.
3.10.2016 10:23:24

Otázka
Dobrý den, mohl byste jen krátce popsat, proč chcete být hejtmanem? Nemyslíte, že je to práce, která je neskutečně náročná v poměru s tím, kolik za to máte?
Luboš Kočí

Odpověď
Mám toho za sebou opravdu hodně. Myslím si ,že daleko víc než jiní, kteří hejtmany byli nebo na ně kandidují. Výčet mých pracovních a politických zkušeností najdete na mém webu. Býti hejtmanem se nebojím, ale záleží to na Vás, na voličích.
3.10.2016 10:22:38

Otázka
Zdravím. Mám jen jednu odtázku. Myslíte, že mají v dnešní době ještě budoucnost tradiční strany jako ODS, ČSSD nebo třeba KDU? Děkuju za odpověď.
Martin Patočka

Odpověď
Dobrý den pane Patočko, podle mého "klasické" strany budoucnost mají. Mají svá pevná pravidla, hiearchii, stojí za nimi konkrétní a co je nejdůležitější mají své principy a program. Volební uskupení dlouhodobě jen krátkodobý úspěch. Naší novodobé demokracii je teprve 27 let. Tak uvidíme, zda stranická politika přežije do druhé poloviny 21. století. Já věřím, že určitě.
3.10.2016 10:20:06

Otázka
Dobrý den pane Ramzere, jaká je nyní situace kolem frýdlantské nemocnice? Je nějaká posun oproti tomu, co se objevovalo v médiích v posledních měsících?
Karel Hanous

Odpověď
Pane Hanousi, od června 2016 nemáme žádnou zpětnou vazbu od nájemce nemocnice. Minulý týden jsem vyzval zástupce vlastníka Frýdlantské nemocnice, s.r.o. firmu EUC, že je nutné v jednáních pokročit. Až budou konkrétní výstupy, budeme Vás okamžitě informovat.
3.10.2016 10:16:32

Otázka
Dobrý den, vážím si toho, co děláte pro naše město. Chci vám jen popřát hodně štěstí a ať se vám daří nejen ve volbách.
Hana Nováková

Odpověď
Mnohokrát děkuji paní Nováková, pozitivní zprávy jsou pro mě i náš tým tím nejlepším motorem.
3.10.2016 10:14:50

Otázka
Žijete ve Frýdlantě nebo dojíždíte do města za prací každý den?
Adam Benko

Odpověď
Trvalé bydliště mám ve Frýdlantě. A jezdím "spát" ke své rodině do Poustky.
3.10.2016 10:13:53

Otázka
Nemyslíte, že je ODS už za zenitem? Proč jste se nerozhodl včas stranu odpustit a založit třeba nové hnutí?
Martina Gambárová

Odpověď
ODS za zenitem rozhodně není. Žádná jiná alternativa na úrovni liberální, demokratické strany v Česku není. Na rozdíl od ostatních "přeběhlíků", jsem se "svým" v dobách dobrých, ale i zlých.
3.10.2016 10:12:55

Otázka
Zdravím, zkuste mi prosím ve zkratce vysvětlit, proč volit právě ODS?
Martin Patočka

Odpověď
Pane Patočko, ODS je dlouhodobě téměř jedinou stranou, která podporuje soukromé podnikání, neútočí na základní lidské svobody, je demokratickou stranou a podporuje ty potřebné, kteří pomoc společnosti opravdu potřebují a nedokážou si pomoci sami. Je možné si vzít za příklad naše dlouhodobé působení na frýdlantské radnici, kdy se nám rámci koalic daří šetřit rozpočtové prostředky, rozumně investovat, podařilo se nám "poprat se" s následky povodní po roce 2010, máme propracovaný systém nakládání s odpadem, dlouhodobě zlepšujeme podmínky pro vzdělávání v mateřských a základních školách, podporujeme sport a kulturu a máme a plníme dlouhodobě komunitní plán. Na úrovni bezpečnosti dlouhodobě klesá na území města kriminalita i díky dlouhodobé spolupráci s Městkou policí Liberec.
3.10.2016 10:10:31

Otázka
Dobrý den, jaké řešení podle vás má vysoká nehodovost na Albrechtickém kopci. Dá se to nějak řešit?
Karel Hopner

Odpověď
Dobrý den pane Hopnere. Nehodovost na Albrechtickém kopci má 3 možná řešení. 1. Řidiči budou jezdit tak, jak mají. 2. Uděláme maximum proto, aby jsme na stávající komunikaci zlepšili to, co se zlepšit dá. A už se tak děje. Přibyly v zatáčkách bezpečnostní svodidla, doplnil se nástřik zvyšující adhezi, Policie ČR zvýšila intenzitu kontrol a v zimě musíme udělat maximum proto, aby v případě dopravní nehody, nebo sněhové kalamity nevjížděly na Frýdlantsko kamióny. 3. Uděláme maximum proto. aby se postavila mezi Krásnou studánkou a Dětřichovem nová, bezpečnější a rychlejší komunikace.
3.10.2016 10:06:04

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.