pondělí 28. listopadu 2022 René

ONLINE CHAT: Ptejte se E.ON rádce

ONLINE CHAT: Ptejte se E.ON rádce
E.ON Rádce je online encyklopedie rad a tipů ze čtyř oblastí – energetické úspory, ekologie, alternativní doprava a nové technologie v energetice (chytrá domácnost). Kromě vyhledávání mezi stovkami praktických rad a informací se na cokoliv z těchto oblastí můžete také zeptat našich rádců, a to prostřednictví kontaktního formuláře, Facebooku a nyní také prostřednictvím online chatu zde. Vyzkoušejte E.ON Rádce, zeptejte se nás na to, co vás zajímá.
Formulář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.

Otázka
Dobrý den,jak zařídit stejné podmínky odběrného místa po úmrtí v bezpodílovém spoluvlastnictví. Po zemřelém Tomáši Travěnci narozeném 23.4.1939,adresa Přístavní 55, 63500Brno, dále v nemovitosti zůstává pouze jeho manželka(83 let), za kterou otec jednal a proto je morální zachovat jí stejný zastropovaný odběr. Prosím krok za krokem. Děkuji můj email je vagnerova10@seznam .cz prosím odpověd na email již jedu do práce.
Martina Vágnerová

Otázka
Prosím o sdělení časů zapínání nízkého tarifu HDO 219, Jelmo 16, 37371 Libníč, Helena Nováková. Děkuji za konkrétní údaje, prosím ne návod jak hledat.
Helena Nováková

Otázka
DObrý den , dnes mi volaly z kantar.cz ze patri k vam pod eon a ze vylepsuji sluzby a chteji po me me informace apod prosim o souhlas zda je kantar.cz s vami nejak spojene ci ne nerada davam sve soukrome infomace nekomu cizimu diky za odpoved SOukupova
Marie Soukupová

Otázka
Dobrý den,uzavřela jsem s Vámi smlouvu o dodávce elektřiny a plynu.Přišel nám dopis že jste našim dodavatelem od 21.11.2021 s tím že budeme platit až od ledna 2022.Zálohy jsme si dali nastavit ve smlouvě přes SIPO a v SIPU na prosinec nebyly zálohy uvedeny.Jak to bude s platbou od 21.11.21-31.12.2021?Děkuji
Katarina Hrušková

Otázka
Dobrý den,uzavřela jsem s Vámi smlouvu o dodávce elektřiny a plynu.Přišel nám dopis že jste našim dodavatelem od 21.11.2021.Zálohy jsme si dali nastavit ve smlouvě přes SIPO.
Katarina Hrušková

Otázka
Dobrý den, letos v létě Licit vysoutěžil vaší firmu jako dodavatele el. energie. Bohužel od vaší společnosti dosud nepřišla smlouva, neboť údajně nemáte v současné době kapacitu ji zapracovat do vašeho systému. Stihnete to do prosince, kdy mi předchozí smlouva končí (cca 7 měsíců po soutěži)?
Jiří Kadrman

Otázka
Dobrý den, byla jsem u Bohemie Energy a chci přejít k Vám. Co potřebuji za formulář, a jak postupovat? Děkuji za odpověď.
Růžena Tuzová

Otázka
Dobrý den, dala jsem výpověď a od 1.11.2021 chci přejít k jinému distributorovi. Minulý týden mi byla dána nabídka na individuální cenu. Přemýšlela jsem, že bych ji tedy přijala a zůstala u Vás. Bohužel dnes nabídka zmizela. Chci se zeptat, zda se dá ještě obnovit? Pokud ano, tak zůstanu. Pokud ne, tak přijmu konkurenční nabídku. Děkuji za informaci a přeji krásný den.
Kateřina Neumannová

Otázka
Dobrý den chtěla bych napojit elektriku
Lenka čonkova

Otázka
Dobrý den, budu asi za blbou, ale prosím poraďte, co znamená spotřeba energie třeba u pračky v kwh. Když je v tabulce napsaná nějaká spotřeba, je to za praci cyklus, nebo za hodinu prani(co by znamenalo že když pracka pere 3 hodiny tak je spotřeba 3x vyšší než je v tabulce?)děkuji
Andre Nová

Otázka
Dobrý den, je potřeba při kontrole kotle voda. Děkuji.
Lenka Vačkářová

Otázka
Dobrý den kolik stojí demontace plynomeru. Děkuji za odpověď
Lenka Jírů

Otázka
Dobrý den chtěla jsem se optat kolik stojí zapojení hodin když byly odebrány děkuji za odpověď
Michaela Linhartová

Otázka
Znovu zapojení elektřiny po zaplompovani elektromeru
Barbora Hájková

Otázka
ON-LINE CHAT SKONČIL.
Redakce Liberecké Drbny

Otázka
Dobrý den, jak velké jsou rozdíly ve "žraní" elektrického proudu mezi lednicemi? Jde o výrazné rozdíly?
Karel Hopner

Odpověď
Dobrý den Karle, ano výrazné rozdíly ve spotřebě elektrické energie mezi lednicemi jsou. Hlavně stará lednice (cca 10 let a více) spotřebuje daleko více energie, než nové zařízení. Záleží také na typu lednice. Větší spotřebu bude mít kombinovaná lednice se dvěma kompresory, menší lednice s vestavěnou mrazničkou bude mít spotřebu menší. Důležitá je také energetická třída spotřebiče. U lednice kupujte pouze zařízení s energetickou třídou minimálně A , ideálně pak A nebo A .
5.12.2016 11:46:44

Otázka
Je pravda, že se elektrospotřebiče ničí vytahování ze zásuvky? Mám na mysli třeba televizi.
Martin Patočka

Odpověď
Dobrý den, Martine, pokud televizor před vytáhnutím ze zásuvky úplně vypnete, odpojení od elektrické sítě mu neuškodí. Uškodit by nemělo ani tvrdé vypnutí přístroje vytažením ze zásuvky, ale rozhodně to nedoporučujeme dělat často. Problém může nastat v případě, že zrovna ve chvíli takového tvrdého vypnutí televize třeba aktualizuje firmware nebo něco stahuje z internetu.
5.12.2016 11:45:43

Otázka
Dobrý den, jak je to s nabíječkou na telefon, když ji nechám v zásuvce, ale přitom už nenabíjím a telefon z nabíječky vyndám. Žere pak ještě proud, nebo ne? Děkuji
Jaroslav Pátek

Odpověď
Dobrý den, Jaroslave, pokud nenabíjí, tak nabíječky moderních elektronických přístrojů samy elektřinu nespotřebovávají. Jejich odběr je tedy bez připojeného mobilu nulový, což jsme i experimentálně prověřili wattmetrem. Pozor ale na starší nabíječky a síťové adaptéry, které mohou mít i bez připojeného spotřebiče odběr elektřiny v řádu jednotek wattů.
5.12.2016 11:45:27

Otázka
Dobrý den, co je vlastně tím největším žroutem elektřiny v domácnosti? Televize, trouba, počítač? Nebo něco jiného?
Petr Slavík

Odpověď
Dobrý den, Petře, ačkoli to na první pohled nemusí být patrné, mezi největší „žrouty“ energie v domácnosti patří lednice. Důvodem je hlavně to, že je zapnutá neustále (byť samozřejmě kompresor nepracuje nepřetržitě). Mezi další energeticky náročné spotřebiče patří výkonné domácí počítače, klimatizace a drobná topidla. Naopak třeba rychlovarná konvice se na spotřebě domácnosti projevuje jen málo. Přestože má velký příkon, pracuje zpravidla jen krátkou dobu.
28.11.2016 11:20:31

Otázka
Existuje nějaká levnější alternativa, než svícení LED diodami?
Adam Benko

Odpověď
Dobrý den Adame, pokud budeme počítat s celkovými náklady na pořízení a provoz LED světla, levnější alternativa nejspíš neexistuje. LED žárovky a další světelné zdroje využívající LED diody jsou v současnosti nejúspornější technologií svícení. Jejich další výhodou je dlouhá životnost a díky usporám elekfřiny také rychlá návranost investic.
28.11.2016 11:20:12

Otázka
Dobrý den, máme doma dva tarify proudu. Roky řešíme, čím se řídí to, kdy se ten levnější spuští. Má to nějaká pravidla? Většinou když už si zvykneme, tak se to o hodinu posune :) Další zmatky jsou při změnách času. Děkuji
Lukáš Novotný

Odpověď
Dobrý den Lukáši, platnost nízkého tarifu určuje distributor, tak aby byla celá elektrická síť rovnoměrně vytížena. Záleží tedy na konkrétních podmínkách v elektrické síti. Platnost nízkého tarifu není garantována na určitý čas, podle druhu sazby musí ale nízký tarif běžet určitý počet hodin denně. Aktuální informace o časech HDO byste měly být vždy jednoduše dostupné. Například E.ON nabízím možnost zasílání aktuálního času platnosti nízkého tarifu na e-mail, nebo prostřednictvím SMS, sdělí Vám ho také na bezplatné zákaznické lince.
28.11.2016 11:19:41

Otázka
Na kolik tarifů se dělí noční proud v tuzemsku?
Martin Patočka

Odpověď
Dobrý den Martine, v současnosti je spotřebitelům k dispozici devět dvoutarifních distribučních sazeb elektřiny. Sazby se vzájemně liší mimo jiné podle toho, kdy a v jakém rozsahu se zapíná platnost nízkého tarifu. Jakou sazbu zvolit, záleží hlavně na způsobu využívání elektřiny – vytápění akumulačními kamny, vytápění tepelným čerpadlem, ohřev vody v bojleru atd.
28.11.2016 11:19:05

Otázka
Dobrý den, jaký je úspora mezi LEDkama a úspornýma žárovkama.
Petr Mašek

Odpověď
Dobrý den, rozdíl ve spotřebě elektřiny mezi běžnou a LED žárovkou je poměrně velký. LED žárovky mají oproti klasickým žárovkám zhruba sedmkrát nižší spotřebu elektřiny. Jedná se tedy o velmi úsporný zdroj světla. Například provoz 100W klasické žárovky stojí při průměrném svícení 4 hodiny denně asi 700 Kč ročně, ekvivalentní 13,5W LED žárovka spotřebuje elektřiny za necelou stokorunu.
15.11.2016 03:25:21

Otázka
Co vlastně znamená takzvaný noční proud?
Pavla Kocánová

Odpověď
Noční proud je staré označení levné elektřiny spotřebovávané v pozdních nočních hodinách. V současnosti už noční proud neexistuje a nahradily jej dvoutarifní sazby elektřiny pro spotřebitele, kteří elektřinou topí nebo ohřívají vodu. Dvoutarifní sazba obsahuje levný nízký tarif a dražší vysoký tarif. Nízký levný tarif se přitom spíná kdykoli během dne pomocí hromadného dálkového ovládání (HDO). Zdaleka už tedy neplatí, že například elektrický bojler ohřívá vodu jen v noci.
10.11.2016 07:01:07

Otázka
Řada lidí hází do odpadu klasické baterie. Jaké může mít jejich počínání následky?
Josef Krčín

Odpověď
Díky obsahu těžkých kovů patří baterie mezi nebezpečný odpad a rozhodně by neměly být vyhazovány do směsného odpadu. Jedovaté těžké kovy by se totiž mohly snadno dostat do ekosystému a tam škodit. Třídění baterií je navíc velmi snadné, sběrné boxy na staré baterie najdete třeba v supermarketech nebo v obchodech s elektronikou. Recyklace starých baterií je technologicky zvládnutá a firmy jsou z nich schopné dostat většinu surovin zpět k dalšímu využití.
10.11.2016 07:00:53

Otázka
Mohou se LED žárovky zničit častým spínáním? Co je důvodem, že přestanou fungovat dřív, než je uvedená životnost?
Aneta Lorencová

Odpověď
Podobně jako u většiny elektronických zařízení i u LED žárovek platí, že je spínání nějakým způsobem zatěžuje. LED žárovky však častým spínáním zdaleka netrpí tak, jako třeba běžné nebo úsporné zářivky. Výrobci obvykle u LED žárovek deklarují životnost minimálně 20 000 - 25 000 sepnutí. Lze tedy říci, že LED žárovky je možné spínat bez omezení. Platí také, že méně náchylné k poruchám by měly být kvalitnější LED žárovky od renomovaných výrobců.
10.11.2016 07:00:32

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.