Počasí dnes18 °C, zítra21 °C
Pondělí 25. září 2023  |  Svátek má Zlata
Bez reklam

Ptejte se volebního lídra ODS Petra Židka

Ptejte se volebního lídra ODS Petra Židka
Liberecká Drbna si pro čtenáře připravila první předvolební online rozhovor. Jeho hostem bude lídr ODS Petr Židek. Jaké jsou cíle jeho strany? A s čím do voleb jde? Ptejte se, Petr Židek bude odpovídat ve středu od 10 hodin.
Formulář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.

Otázka
Děkujeme za váš zájem o online chat s Petrem Židkem. Další otázky už prosím nepokládejte. Díky, Liberecká Drbna
Liberecká Drbna

Otázka
Co říkáte tomu, že v období abnormálního sucha bylo lesní koupaliště napouštěno z vodovodního řadu?
Ekolog

Odpověď
Dobrý den, odpovím otázkou: "napouštěl byste si doma děravou vanu?" U Změny je to zřejmě normální, a to je přesně ten příklad, kdy se věci dají dělat "buď levně nebo dobře". Nemám nic proti rekonstrukci Lesního koupaliště, ale když už se něco dělá, tak se to má dělat pořádně a bez politické propagandy.
19.9.2018 11:38:18

Otázka
Máte nějaké plány, jak oživit areál ve Vesci?
Václav

Odpověď
Dobrý den, Sportovní a rekreační areál Vesec si rozhodně zaslouží mnohem optimističtější budoucnost, než je jeho současná smutná realita. Jeho celková proměna, oživení, zatraktivnění a zpřístupnění co největšímu počtu občanů musí být jednou z priorit nového vedení města. Tím spíše, že se Liberec honosí oceněním Evropské město sportu, o které se mimo jiné zasloužilo i tím, jaký mělo záměr s využitím areálu v budoucnosti. Měly by se zde instalovat prolézačky, skákadla, lanové centrum, lezecké stěny, půjčovna kol a koloběžek, případně další aktivity. Dokážu si představit i projekt vybudování turistického kempu a propojení s nedalekým kopcem Císařský kámen, kam by směřovaly singl trekové trasy pro cyklisty. Pro zimní období je zde vybudována infrastruktura pro zasněžování. Podporujme ve Vesci všemožné aktivity, především pro děti a mládež.
19.9.2018 11:33:10

Otázka
Dobrý den, jak chcete financovat sport ve městě? Zejména podporu mládežnických sportovních klubů.
František Novák

Odpověď
Dobrý den, systém podpory mládežnického sportu zavedla v Liberci ODS již před téměř 20 lety a je dodnes funkční. Na místě je diskuse o výši finančního příspěvku schvalovaném v zastupitelstvu.
19.9.2018 11:23:39

Otázka
Jak chcete zamezit dopravním kolapsům v budoucnosti v případě, oprav komunikací?
Honza Díra

Odpověď
Dobrý den, viz odpověď níže.
19.9.2018 11:21:36

Otázka
Jak přesně chcete postupovat při schvalování a prosazování nového územního plánu? A zůstanou součástí kontroverzní pásy zeleně, které zasahují do soukromého vlastnictví?
Standa Pravda

Odpověď
Dobrý den, nejprve je důležité říci, že bez zásahů Změny pro Liberec mohl být územní plán schválen už na jaře roku 2015. Město především už co nejdříve potřebuje nový územní plán. Do současného návrhu se sice dostaly některé nesmysly, ale nyní už nemůžeme a ani nechceme celý proces znovu vracet téměř na začátek. Proto budeme v zastupitelstvu podporovat schválení územního plánu v jeho současné podobě a následně se můžeme pustit do změn územního plánu a odstranit Vámi zmiňované nedostatky.
19.9.2018 11:21:15

Otázka
Hezký den, jaký máte názor na zámek? Mělo by ho město koupit a provozovat? Nebo je to špatný nápad? Díky
Vladan Mareš

Odpověď
Dobrý den, zámek není jenom 100 milionů na jeho nákup, ale další desítky milionů do jeho rekonstrukce a zprovoznění, a to hodlám podporovat pouze v tom případě, že bude jasné, k čemu bude zámek sloužit a z čeho se to bude platit.
19.9.2018 11:11:24

Otázka
Dobrý den, pane Židku. Chci se zeptat na Ještěd. Představte si, že sedíte v aktuálním zastupitelstvu a máte hlasovat o pronájmu areálu na Ještědu, hlasovali byste jako ODS pro? Souhlasíte s tím, kam nový nájemce areál posouvá? Díky
Simona

Odpověď
Dobrý den, ano, hlasoval bych pro stejně tak, jako to udělali zástupci ODS v současném zastupitelstvu. Navíc jsem přesvědčen, že jediný, kdo dokáže smysluplně rozvíjet a provozovat areál na Ještědu, může být pouze privátní subjekt s podporou města.
19.9.2018 11:07:43

Otázka
Dobrý den, velkým tématem je liberecký bazén. Co bude prosazovat ODS? Přiznám se, že částka 650 milionů, o které se mluví, mi přijde absolutně nesmyslná. Díky za názor
Návštěvník bazénu

Odpověď
Dobrý den, neviděl jsem podrobný rozpočet opravy bazénu a nejsem stavař, tak oprávněnost této částky nedokážu posoudit. Ale všeobecně si myslím, že věci se dají dělat dvěma způsoby "buďto levně nebo dobře". A navíc si myslím, že stotisícové město, jakým je Liberec, by klidně využilo bazény dva.
19.9.2018 11:04:19

Otázka
Proč všichni slibují nové parky, když ty existující jsou ušmudlané a páchnou ? o uděláte s potkany pobíhajícím ulicemi celého města?
Matěj Syrový

Odpověď
Dobrý den, slibování nových parků zní lépe než hesla typu "posekáme a uklidíme". V dobách, kdy ve vedení města byla ODS, byl vypracován plán deratizace, ten se plnil a potkani po městě nepobíhali. Navíc bylo ve městě uklizeno. K této praxi se vrátíme.
19.9.2018 11:00:45

Otázka
Přiznám se, že jsem o vás ještě před pár měsíci nikdy neslyšela. Můžete se občanům Liberce nějak představit? Jaké máte povolání, vzdělání? Děkuji
Romana

Odpověď
Dobrý den, v současné době se věnuji administraci veřejných zakázek pro malé obce, státní firmy i privátní subjekty. Bližší informace nejen o mně, ale i ostatních kandidátech ODS, najdete na www.facebook.com/ODSLiberec.
19.9.2018 10:55:50

Otázka
Co byste zmenil na fungovani radnice?
Jan Tleskač

Odpověď
Dobrý den, zjednoduším to. Radnici je potřeba opět začít řídit.
19.9.2018 10:51:30

Otázka
Dobrý den. Co uděláte proto, aby byl Liberec lépe průjezdný?
Žďárská L.

Odpověď
Dobrý den, Liberec je členité a dopravně komplikované město. Jedna z mála věcí, která se dá udělat, je využití inteligentního řízení křižovatek. Další věcí je kvalitní koordinace stavebních činností při opravě silnic tak, abychom nějaký úsek neuzavřeli a druhý den neuzavřeli i objízdnou trasu. Při plánování uzavírek silnic je třeba především přemýšlet.
19.9.2018 10:45:48

Otázka
Jaký je váš názor na referendum, které prosazuje pan Korytář a Změna?
Zdeněk Baier

Odpověď
Dobrý den, je to volební kampaň jedné strany placená z peněz města. Jsou to 2 miliony vytažené z kapes nás všech. Něco, na co jsme od Změny pro Liberec zvyklí. Navíc je to celé zmanipulovaný podvod. Jako takové je potřeba referendum naprosto ignorovat.
19.9.2018 10:40:59

Otázka
Jaký je váš postoj k aktuální situaci v DPMLJ a má ODS vlastní návrh řešení k dopravní situaci po skončení spolupráce DPMLJ a Busline?
Pavel Kozelek

Odpověď
Dobrý den, situace v DPMLJ je hodně složitá a už nemá cenu hledat příčiny. Klíčové je zajištění dopravní obslužnosti, tedy především dostatečného počtu autobusů a řidičů. Úkolem politiků tam bude především vytvoření zadání a podmínek pro práci vedení DPMLJ a zajištění adekvátních finančních prostředků. ODS podpoří každé řešení, které zajistí především kvalitní a pohodlnou dopravu s dostatečným pokrytím.
19.9.2018 10:37:18

Otázka
V Liberci ODS vládla zhruba dvacet let. Město se stalo nejzadluženějším v zemi, ten příběh známe. Jak chcete Liberečáky přesvědčit, že budete jiní, než vaši předchůdci?
Jaroslav S.

Odpověď
Dobrý den, je třeba říci, že za peníze, které jsou předmětem dluhopisu, vzniklo mnoho nových investičních projektů, které dodnes slouží občanům. Patří mezi ně především výstavba Nového magistrátu za 233 milionů, rekonstrukce tramvajové trati za 104 milionů, výstavba Sportovního areálu Liberec za 593 milionů, rekonstrukce fotbalového stadionu u Nisy za 155 milionů, parkovací dům na Ještědu a investice do Sportovního areálu Ještěd za 239 milionů, výstavba 293 nových bytů pro seniory v ulici Krejčího za 450 milionů a dále mnoho menších investic, např. do ZOO, Botanické zahrady a investice více než 500 milionů do objektů škol a školek. Předchozí vlády ODS, na rozdíl od současného vedení města, peníze neprojídaly, ale smysluplně investovaly do projektů, které slouží dodnes. Současnému vedení města se dokonce podařilo projíst i peníze na splátku jistiny (600 milionů) tolik omílaného dluhu.
19.9.2018 10:34:01

Otázka
Zdravím. Jakého výsledku chcete dosáhnout v nadcházejících volbách? Celostátní ODS se opět začíná poměrně dařit, myslíte, že se celostátní preference přesunou i do Liberce?
Jana

Odpověď
Dobrý den, pevně v to věřím, viz. odpověď níže.
19.9.2018 10:19:46

Otázka
Dobrý den, někde jsem četl, že chcete znovu vrátit do hry lanovku na Bedřichov. Myslel jsem, že tento projekt byl pro nesmyslnost zrušen už za socialismu. Proč vám přijde tak dobrý, že stojí za to ho před volbami opět vytáhnout? Díky
Luboš Vejmola

Odpověď
Dobrý den, v našem programu máme, že chceme oprášit možnost výstavby lanovky z Liďáků do Béďova. V minulých dobách, kdy se o její výstavbě uvažovalo, to byl opravdu nesmysl. Za 20 let, kdy byl tento projekt naposledy na stole, se toho mnoho změnilo. Změnil se především životní styl a způsob trávení volného času. Dnes jsou, na rozdíl od minulosti, hory navštěvovány celoročně. Dříve se na Bedřichov jezdilo hlavně v zimě, a rozhodně nebyl navštěvován tak masivně, jako dnes. To se sebou samozřejmě nese i řadu především dopravních komplikací. Výstavba lanovky velkou část těchto problémů dokáže vyřešit a navíc to Liberec i zatraktivní nejen pro jeho obyvatele, ale i pro jeho návštěvníky. Umím si představit, že se Liberečák rozhodne vyrazit na kolo nebo na běžky do Béďova a jednoduše dojede tramvají do Liďáků, kde pohodlně přesedne do kabinky lanovky a za chvilku je na Bedřichově. Starost s tím, jestli na Bedřichově zaparkuje, mu odpadne, nehledě na to, že to pro toho, kdo má městskou kartu, může být zajímavé finančně. Jde o to, jak se systém dopravy nastaví.
19.9.2018 10:18:10

Otázka
Dobré odpoledne. Co budete brát v rámci voleb za úspěch / neúspěch? Myslím tím počet lidí v zastupitelstvu.
Josef Zimla

Odpověď
Dobrý den, pokud jde o počet mandátů v zastupitelstvu, tak naším cílem je co nejlepší výsledek tak, abychom měli být silným partnerem pro budoucí vyjednávání v koalici. Jako minimum pro dobrý start pro vyjednávání je důležité získat minimálně 4 mandáty.
19.9.2018 10:08:18

Otázka
Dobrý den. Budete v koalici se Změnou,nebo ji odmítáte stejně jako ostatní strany?
Petr Novák

Odpověď
Dobrý den, dodnes jsem neslyšel, že by se někdo, kromě ODS, jasně vymezil a veřejně dopředu odmítl budoucí koalici se Změnou. Neslyšel jsem to ani od ANO, Starostů pro Liberec ani od ČSSD, takže nevím, koho myslíte těmi ostatními. Samozřejmě všeobecně platí, že koalice se dělají až po volbách. Nicméně já zcela kategoricky a dlouhodobě odmítám koalici se dvěma subjekty. Jedním je Změna pro Liberec a druhým KSČM. To, že odmítáme koalici s KSČM je všeobecně známá věc. Naše odmítání koalice se Změnou je především z důvodů nemožnosti normální komunikace s lidmi, kteří tento populistický projekt představují. Z mého pohledu jde více o "sektu" než o politický subjekt.
19.9.2018 10:06:49

Otázka
Dobrý den, jak se stavíte ke zrušení chovu bílých tygrů v liberecké ZOO a k otázce nesmyslného prohlášení (doufám že brzy bývalého) ředitele tohoto institutu.
Jakub Petr

Odpověď
Dobrý den, mám rád naši zoologickou, každý rok tam aspoň jednou jdu se svými dětmi. Proto si nedovedu představit, že už bych tam neměl vídat bílé tygry. Bílí tygři se stali hrdým symbolem našeho hokejového klubu a prostě k Liberci patří stejně jako např. Ještěd. Udržet jejich chov je jen otázka peněz, a myslím, že tito mazlíčci vydělají na sebe, i na spoustu zvířat, o kterých ani nevíme, že v ZOO jsou. A pokud někdo tvrdí, že mu chov bílých tygrů nezapadá do nějaké EU koncepce, tak myslím, že je to nesmysl. Chápu, že zoologické jsou zřizovány především k tomu, aby chovaly ohrožené druhy zvířat, ale je přeci důležité, aby tam měli důvod přijít i návštěvníci. A bílí tygři jsou přeci tím hlavním důvodem, proč je návštěvnost ZOO Liberec taková, jaká je.
19.9.2018 10:03:39

Ptejte se volebního lídra ODS Petra Židka  |  Online chat  |  Drbna  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.