Počasí dnes0 °C, zítra0 °C
Středa 6. prosince 2023  |  Svátek má Mikuláš
Bez reklam

Ptejte se předsedy představenstva dopravního podniku Michala Zděnka

Ptejte se předsedy představenstva dopravního podniku Michala Zděnka
„Minulost, současnost a budoucnost společného Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou,“ bude tématem chatu s předsedou představenstva dopravního podniku, Ing. Michalem Zděnkem, který na vaše dotazy odpoví v pátek 21. září od 11 hodin. Ptejte se už nyní.
Formulář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.

Otázka
Chtěl by se se septat ve vozovne se dělají i generální opravy tramvaji proc jste oslovili firmu ekovu liberec jsi také deka sám generální opravy tramvaji jak Brno Nebo Praha či jiný dopravní pudnico buduvrad za vzkaz
Tomas.herzan

Otázka
Dobrý den budete kupovat nové tramvaje pro liberec ne repasky
Tomas.herzan

Otázka
Může jezdit v LBC zdarma od 70 ti let občan i z jiného města ?
Vlasta Nykodýmová

Otázka
Dobrý den , ptám jestli jezdí ve víkendu tramvaje typ T2 i kurzy ?
Pavel Válka

Otázka
Plánuje se výhledově rozsáhlejší reorganizace linkového vedení autobusů v Liberci? Současný stav působí značně chaotickým dojmem, řada linek má mnoho nesystémových zajížděk. Z některých sídlišť v podstatě neexistuji uživatelsky přijatelné rychlé spojení k vlakovému přestupnímu uzlu. Cesta z jednoho konce města na druhý je pomalá, 100 tisícové město prakticky nemá tangenciální linky, které odlehčí přetěžovanému (možná i protěžovanému) centru. Ve srovnání s některými vyspělými provozy srovnatelných měst v ČR, působí zdejší provoz, místo uživatelsky přívětivé městotvorné služby, spíše tak trochu jako přerostlé ČSAD.
Honza

Otázka
Děkujeme vám za zájem o online chat. Další otázky už prosím nepokládejte. Díky, Liberecká Drbna
Liberecká Drbna

Otázka
Proč jste vůbec zaváděli noční autobus, když jste ho už zase zrušili? A to nejezdil nijak dlouho.
Radim

Odpověď
Dobrý den, důvodem zrušení nočního autobusu byla nízká obsazenost. Z ekonomických důvodů jsme se s městem dohodli tento spoj pro tuto chvíli zrušit.
21.9.2018 12:01:04

Otázka
Dobrý den, na Jablonecku by prý mohlo nastat, že od ledna nepojedou autobusy, máme se toho obávat? Kdy se situace vyřeší?
Monika B.

Odpověď
Dobrý den, v průběhu příštího týdne vypíšeme otevřené výběrové řízení, které tuto otázku snad vyřeší. Jsem optimista a doufám, že k obavám není důvod.
21.9.2018 11:59:44

Otázka
Dobrý den, po všech těch změnách v dopravním podniku a problémech s dotacemi (třeba rekonstrukce Rumunské), či odložení rekonstrukce Soukenného náměstí - počítá se i nadále s tramvajovou tratí do Rochlice? která tu už dávno prostě mela stát. Poslední informace hovořily tuším o realizaci do roku 2022 nebo 2023... je to stále reálné? A co prodloužení tratě v Jablonci nad Nisou? Není tato stavba díky problémům s Jabloneckým akcionářem v ohrožení? A počítá se v Liberci s nějakými novějšími tramvajemi než jsou T3 a jejich další klony? Prakticky každý dopravní podnik se v tomto směru posouvá (Olomouc - nové tramvaje EVO, Ostrava - tramvaje Stadler, nyní zakázka se Škodovkou atd...) a Liberec v tomto zdá se dost stagnuje. Mimochodem dají se tu někdy očekávat i velkokapacitnější tramvaje, třeba tříčlánkové? Ona ta jedna dvoučláková co tu jezdí (i když teď už dlouho nejezdí), v určité časy nezvládala úplně pohodlně pobírat davy lidí - obzvláště po ránu u nádraží. Díky
Dom

Odpověď
Dobrý den, Dome, některé z vašich dotazů jsem již zodpověděl níže jiným tazatelům. V oblasti vozového parku je naší prioritou rozšíření flotily autobusů, to nás v tuto chvíli trápí nejvíce. V momentě, kdy vyřešíme urgentní problémy, o kterých jste hovořil, začneme se zabývat modernizací podniku.
21.9.2018 11:57:45

Otázka
Jak by dopravní podnik řešil trvalé uzavření Sokolského náměstí.
Pavel Korus

Odpověď
Dobrý den. Zatím jsme necítili potřebu to řešit :)
21.9.2018 11:51:38

Otázka
Jak reálné je, aby začala jezdit tramvaj do Rochlice?
Karel Voraň

Odpověď
Dobrý den. Reálné to je, ale v horizontu několika let.
21.9.2018 11:48:58

Otázka
Dobrý den, chápu, že podnik není v nejlepší ekonomické situaci, ale není v plánu do budoucna nákup KLOUBOVÝCH autobusů? Na některých linkách je to i přes velké frekvence spojů maso, velkokapacitní autobusy by tomu moc pomohly... Děkuji.
David Stejskal

Odpověď
Dobrý den, mám pro vás skvělou zprávu, v rámci rozšíření vozového parku, o kterém jsem mluvil níže, máme v plánu pořídit minimálně pět kloubových autobusů, které by obsluhovaly frekventované páteřní linky.
21.9.2018 11:47:57

Otázka
Dobrý den, svezeme se v Liberci někdy moderními tramvajemi a ne jen 50 let starými šlupkami?
František

Odpověď
Dobrý den, nákup nových tramvají je vždy otázkou peněz. Vzhledem k aktuální finanční situaci musíme mít jiné priority, ale do budoucna, pokud to finanční situace dovolí, se samozřejmě nákupu nových tramvají nebráníme :)
21.9.2018 11:46:17

Otázka
Dobrý den, jsem Jablonečák pracující v Liberci (je nás takových víc). Zajímá mě, zda skutečně hrozí nějaký kolaps dopravy po lednu 2019? Je snaha se vzájemně dohodnout v obou městech nebo je pro každé město výhodnější zajišťovat dopravu pro své cestující? Co by rozdělení znamenalo pro cestující meziměstskou tramvají? Díky
J. Černý

Odpověď
Dobrý den. Shodou okolností včera proběhlo první jednání pracovní skupiny složené ze zástupců obou měst a DPMLJ. Rád bych ocenil konstruktivní tón celé debaty, z obou stran vnímám snahu dohodnout se. Jednání pracovní skupiny bude pokračovat. Situaci ohledně dopravní obslužnosti po 26. lednu 2019 v tuto chvíli řešíme výběrovým řízením na nového dodavatele. Zakázka bude vypsána v příštím týdnu.
21.9.2018 11:44:04

Otázka
Chci vám jen říct, že vizitkou dopravního podniku jsou pro drtivou většinu lidí vaši řidiči. Jasně, všichni nejsou hrozní, ale některé zážitky s nimi jsou opravdu šílené. Pokud to půjde, zaměřte se na ně. Díky!
Neřeknu

Odpověď
Dobrý den, děkuji za dotaz. Na podobnou otázku jsem již odpovídal níže panu Jaroslavu S.
21.9.2018 11:40:27

Otázka
Cestování do Rochlic je za trest. Dotaz: Svezeme se někdy do Rochlic tramvají?
Mirek Konopa

Odpověď
V současné době DPMLJ připravuje projektovou dokumentaci na trase Rybníček - Dr. Milady Horákové - Dobiášova - Zelené údolí. Diskuse ve věci financování tohoto projektu jsou na samém počátku.
21.9.2018 11:38:13

Otázka
Dobrý den, Liberec byl dlouhou dobu znám nejdražším jízdným v republice. Teď se alespoň zlevnila roční lítačka, ale co jednorázové lístky? Já jezdím třeba čtyři stanice a dvacet korun mi přijde hrozně moc. A zase abych si dojela na jeden lístek do města nakoupit a zpátky, tak to zase nestihnu. Nešlo by i s tímhle něco dělat? Díky
Petra Stará

Odpověď
Dobrý den. Systém tarifů a jízdného se měnil k 1.9. 2018 a zásadní změnou bylo snížení jízdného hned pro několik skupin cestujících. V každém případě stanovení cen je primárně věcí objednatele, tedy Statutárního města Liberec.
21.9.2018 11:34:39

Otázka
Měla bych jeden dotaz. Chodí řidiči MHD na nějaká školení, jak se chovat? Někdy je to opravdu příšerné. Děkuji
Zuzana Patáková

Odpověď
Dobrý den. Na velmi podobnou otázku jsem odpovídal níže. Odkáži vás tedy na odpověď pro pana Jaroslava S.
21.9.2018 11:29:49

Otázka
Zdravím vás. Jaké máte ohlasy od řidičů a zaměstnanců? Lidé, mají obecně nedůvěru ke změnám. Jak nové vedení přijali?
Cestující

Odpověď
Dobrý den. Tohle je spíš dotaz na zaměstnance než na mě. Já v každém případě dosavadní spolupráci hodnotím velmi pozitivně a rád bych na tomto místě našim zaměstnancům za jejich skvělou práci poděkoval.
21.9.2018 11:28:41

Otázka
Dobrý den, v rozhovoru pro Mladou frontu jste řekl, že byl dopravní podnik dlouhou dobu tunelován. To jsou silná slova a jistě jste si vytvořil spoustu nepřátel. Jaké máte reakce? Díky za odpověď.
Antonín L.

Odpověď
Dobrý den. Jak už to v takových případech bývá, reakce mám smíšené. Dále to v tuto chvíli nechci komentovat.
21.9.2018 11:24:10

Otázka
Fandím rozhodnutí rozejít se s Busline. Dá se říct, že už je to definitivní, nebo se může spolupráce prodloužit? A jste připraveni na to, že Busline už pro dopravní podnik jezdit nebude?
Jarda

Odpověď
Dobrý den. Rozdělím vaši otázku na dvě části. Co se týká dopravní obslužnosti Liberce, tu chceme zajistit vlastními silami. Dopravní obslužnost Jablonecka, respektive pro DSOJ vlastními silami v tuto chvíli zajistit nedokážeme. Proto v průběhu příštího týdne vypíšeme otevřené výběrové řízení na dopravní obslužnost Jablonecka po 26. lednu 2019.
21.9.2018 11:22:52

Otázka
V jednom z rozhovorů zaznělo, že liberecký DP se chystá zakoupit starší autobusy. O jaký typ vozidel se jedná a z jakého města jsou?
Ondřej Hajný

Odpověď
Mám pro vás naprosto aktuální informaci. První dva autobusy, o kterých hovoříte, dorazily do našich garáží dnes ráno v 9 hodin. Vozidla jsou původně z německého města Schwerin a jsou značky Mercedes Benz. Celkem těchto vozidel pořídíme do konce roku čtrnáct. Naší ambicí je, aby polovina z nově pořízených autobusů byla "kloubáků", což pro nás představuje úsporu odborného personálu, který může být využit na jiných linkách.
21.9.2018 11:18:17

Otázka
Dobrý den, rád bych Vás požádal o názor, jako "odborníka" a "světoběžníka", jak se Vám jeví "Váš" dopravní podnik jako společnost na trhu v porovnání s ostatními DP (myslím tím, jestli je DP progresivní, dravý, živý, atp. nebo naopak zaostalý, nesmělý, nudný, atp.). Sám jsem názoru, že ho strašně brzdí politické řízení (už jenom to neustále tahání se o peníze na provoz, atd.). A jestli a kam by jste ten podnik chtěl dostat za Vašeho vedení. Děkuji Jiří Novák LBC
Jiří Novák

Odpověď
Úroveň poskytovaných služeb ze strany dopravního podniku hodnotím jako srovnatelnou s většími dopravními podniky, které jsem mohl poznat. Velkou výhodou DPMLJ je řada schopných, obětavých a oddaných zaměstnanců. Diskuse na téma financování provozu dopravního podniku je legitimní součástí řízení každé firmy včetně těch městských. Primárním cílem je vyvést dopravní podnik z finanční krize, která souvisí s neproplacenými dotacemi ve výši 83 milionů.
21.9.2018 11:13:52

Otázka
Přidáte spoje na linku číslo 20 bývají docela plné autobusy a mimo špičku se jezdí v hodinových intervalech a plnější děkuji přeji hezký den
František Polák

Odpověď
V současné době provádíme na linkách MHD sčítání cestujících sčítacími rámy ve vozidlech. Pokud zjistíme nevyhovující kapacitu vozidel na některých spojích, budeme situaci řešit při první plánované změně jízdních řádů.
21.9.2018 11:05:14

Otázka
Hodně se řeší nejrůznější novinky a wifi a podobně. Nebylo by ale lepší se zaměřit na to aby autobusy byly čisté, jezdily včas a lidé neměli pocit, že řidiče jen obtěžují? Z některých řidičů mám pocit, že ani neví, že vezou autobus plný lidí. Děkuji
Jaroslav S.

Odpověď
Dobrý den. Z opakovaných reakcí cestujících vnímáme, že chování některých řidičů není ideální. Chceme tuto problematiku řešit systematicky. S řidiči se v této věci komunikuje a pracuje, nicméně je vidět, že je potřeba udělat víc.
21.9.2018 11:03:13

Otázka
Dobrý den, vy jste udělali věc, ke které tu nikdo dlouhé roky neměl odvahu, myslím tím vypovězení smlouvy Busline. Nebál jste se, co z toho bude?
Luboš Koprna

Odpověď
Dobrý den, smlouvu vypověděl Busline nám, nikoliv my jim. Ke každému obchodnímu partnerovi přistupujeme stejně, korektně, s péčí řádného hospodáře. Bát se není čeho :)
21.9.2018 11:00:31

Otázka
Dobry den, jaka je prosim realnost planovane rekonstrukce tramvajove trati do Jablonce nad Nisou, ktera mela zacit podle puvodniho planu jiz na jare 2018 a je prozatim presunuta na jaro 2019??? Pokud vim, jedna se o castku 1,1 miliardy z cehoz 80% ma jit z fondu EU, kde DPMLJ nema nyni uplne dobre jmeno? Dekuji
Martin Zach

Odpověď
Dobrý den, samozřejmě rekonstrukce tramvajové trati do Jablonce nad Nisou je jednou z priorit dopravního podniku. Financování tak velkého projektu je z pozice dopravního podniku možné jen s využitím dotačních titulů. Naše pozice ve vztahu k řídícím orgánům evropských fondů je, jak jste správně uvedl, v tuto chvíli složitá, nicméně jednáme a myslíme si, že najdeme řešení, které umožní projekt realizovat.
21.9.2018 10:57:25

Ptejte se předsedy představenstva dopravního podniku Michala Zděnka  |  Online chat  |  Drbna  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.