Počasí dnes18 °C, zítra21 °C
Pondělí 25. září 2023  |  Svátek má Zlata
Bez reklam

Ptejte se volebního lídra ANO a ředitele Technického muzea Jiřího Němečka

Ptejte se volebního lídra ANO a ředitele Technického muzea Jiřího Němečka
Dalším hostem předvolebního chatu na Liberecké Drbně bude lídr hnutí ANO 2011 Jiří Němeček. Jak chce řídit město? Jaké budou jeho priority? Ptejte se už nyní, Jiří Němeček, kterého můžete znát také jako ředitele libereckého Technického muzea, odpoví v pondělí 24. září v 11 hodin.
Formulář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.

Otázka
Dobrý den, jaký je Váš postoj k novému územnímu plánu Liberce? Děkuji za odpověď.
Pavel Seják

Otázka
Dobrý den, sledujete celostátní politiku? Nerozumím tomu, jak by mohl člověk, který ji sleduje a má alespoň základní morální kredit, kandidovat za stranu ANO. To skutečně nemáte žádné svědomí a řídíte se rčením účel světí prostředky? Že za "medailovou" pozici ve volbách se dobrovolně spojíte s Babišem. Četl jste knihu Boss Babiš? Co říkáte na jeho spolupráci s StB, Čapí hnízdo, ovlivňování médií, neskutečný střet zájmů a další kauzy?
Kryštof Bouzek

Otázka
Jste Liberečák?
Pavel Pávek

Otázka
Dobrý den. Jak by jste řešil situaci s nedostatkem bydlení v Liberci? Sehnat zde důstojné a platově úměrné bydlení je skoro nemožné.
Pavel

Otázka
Proč jste si zvolil ke kandidatuře právě ANO? Nelákala vás jiná strana?
Martin Chlouba

Odpověď
Dobrý den, na tuto otázku jsem odpovídal panu Lukáši Malému. Děkuji.
24.9.2018 11:55:53

Otázka
Jaký je váš názor na pana Babiše. Máte na něj telefonní číslo?
Petr Koreň

Odpověď
Dobrý den, pan Babiš je podle mého mínění extrémně pracovitý chlapík, viz zasedání vlády od 6 hodin apod. Myslím si, že bez takového pracovního nasazení nelze ničeho dosáhnout a osobně zastávám stejný názor, že by měl člověk pracovat se stejným nasazením, ať už sedí ve vládě, nebo na radnici pátého největšího města v České republice. Rozdíl mezi vládními a komunálními funkcemi spočívá mimo jiné v tom, že na komunální úrovni řešíte správu majetku města a neřešíte ideologické a zahraničně politické záležitosti. Proto si myslím, že je vztah k práci tím nejdůležitějším jmenovatelem pro obě tyto funkce. Jeho telefonní číslo samozřejmě mám.
24.9.2018 11:54:28

Otázka
Dobrý den, jak se díváte na pronájem Ještědu TMR? Jako trojku máte jeho manažerku, předpokládám tedy, že je to pro vás v pořádku? Díky
Honza V.

Odpověď
Dobrý den, nevím, jestli znáte výsledky hospodaření předchozí organizace na Ještědu a stav sportovního areálu v době působení této organizace. TMR se zavázalo, že proinvestuje na Ještědu 700 milionů korun a pro mě to znamená, že se Liberec stane skutečným městem sportu, kam budou mířit nejen liberečtí občané, ale i ti, kteří žijí dál od Liberce. Je to jeden ze strategických cílů našeho volebního programu, aby se Liberec stal nejenom univerzitním městem, městem kultury, ale také městem sportu. To, že tomuto cíli přikládáme jednu z hlavních priorit, ukazuje i to, že na naší kandidátce máme jako trojku paní Balašovou, která je odbornicí na zmíněné téma.
24.9.2018 11:49:23

Otázka
Dobrý den, jedním z vašich velkých témat jsou sportoviště v Liberci. Sám jste zjistil, že jsou potřeba stovky milionů korun na opravy. Jak chcete řešit neutěšený stav oddílů, které přežívají s minimem peněz od města?
Sport v Liberci

Odpověď
Dobrý den. Protože se nepovažuji za odborníka na financování sportovních oddílů, dohodli jsme se s mou kolegyni paní Balašovou, že s vybranými zástupci sportovních oddílů (například atletický oddíl) připravíme koncept financování zejména těch sportů, které nežijí v centru zájmu sportovních fanoušků. Sport je pro mě důležitý pro to, že dává dětem a mládeži hodnotnou zábavu a nenechá je sedět u počítačů s limonádou a cukrlaty. Nevím, jestli pamatujete, kdy Bill Clinton vyhlásil boj dětské obezitě, ale něco podobného bychom chtěli realizovat i my. A do tohoto konceptu zapadá i přirozená podpora všech sportovních oddílů.
24.9.2018 11:44:58

Otázka
Nebojíte se, že dopadnete stejně, jako vaši předchůdci v čele s primátorem Batthyány. Pokud ano, prosím, odejděte důstojněji. Díky
Liberečák

Odpověď
Dobrý den, předně se nechci jmenovitě srovnávat s mými případnými předchůdci, takže bych nejmenoval ani pana Batthyányho. Ale víc jak polovinu života jsem pracoval jako ředitel velkých firem, které si vedly velmi úspěšně. Nevidím tedy důvodu, proč by moje působení na radnici mělo dopadnout špatně, zejména pokud budu pracovat s nasazením, s jakým jsem pracoval celý život. Pokud by se mi to nepovedlo, tak jistě včas odejdu.
24.9.2018 11:39:27

Otázka
Aktuálně probíhá natáčení Spidermana, centrum města je měsíc uzavřené. Jak se na to díváte? I vhledem k okolnostem, kdy město dostalo jen necelý milion za zábor ploch a ve filmu to vlastně ani Liberec nebude? Podporujete podobné aktivity? Díky
Marie

Odpověď
Dobrý den, Liberec má v současné době dluh jeden a půl miliardy. V důsledku toho má i horší možnosti získat úvěry samozřejmě i za horších podmínek. Jednou z priorit nového vedení města musí být snížení tohoto dluhu, kde je získání každé koruny (každého milionu) důležité. Nejsem zrovna fanda filmového průmyslu, ani přeměn Liberce na jiná města, ale chceme-li opravovat školky, platit důchodcům MHD apod., musíme na tyto aktivity peníze někde sehnat.
24.9.2018 11:36:26

Otázka
Zdravím. Pokud se stanete primátorem a sestavíte koalici, co bude první věc, co chcete udělat? :)
Jiří F.

Odpověď
Hezký den. Myslím si, že ze všeho nejdůležitější je vytvoření dělného týmu ve vedení radnice, kde budou panovat slušné a korektní vztahy. Bez plnění této podmínky nemáte šanci Liberec posunout kupředu, a proto ve vztazích mezi koaličními partnery vidím tu nejdůležitější podmínku ve vztahu k rozvoji města. Takže první, čemu se budu věnovat, je vytvoření týmového ducha, slušných vztahů a pracovitosti ve vedení radnice, což je vlastně činnost, které bych se ale věnoval po celou dobu mého působení na radnici.
24.9.2018 11:33:28

Otázka
Každý má recept na řešení dopravních uzavírek, jenže mám pocit, že na to jsou politici krátcí, chyba je v odboru dopravy, nemyslíte? Pokud ho chcete řešit, neměl by se vyřešit "problém" na tomto odboru? Díky
Pavel Kožíšek

Odpověď
Dobrý den, uzavírky mají jeden problém a tím je nespokojenost jedné poloviny občanů s tím, že silnice jsou rozbité a druhou polovinou občanů, které rozčilují uzavírky v dobách oprav těchto rozbitých ulic. Takže tady nemůžete dosáhnout stoprocentní spokojenosti v žádném případě. Ale máte pravdu, že by plánování uzavírek mělo mít logiku, měl by za ni odpovídat jeden člověk, který je schopen zdůvodnit průjezdnost města v každém okamžiku a včas liberecké občany o plánovaných uzavírkách informovat. Jistě to je velký problém, kterému se budu v případě mého zvolení věnovat.
24.9.2018 11:29:58

Otázka
Dobrý den, znám vás jako ředitele Technického muzea. Co jste ale dělal před tím? Díky
Karel

Odpověď
Dobrý den, za minulého režimu jsem 23 let pracoval v podniku Autobrzdy Jablonec, kde jsem se stal po revoluci generálním ředitelem a založil jsem společné podniky s firmami ZF (Lucas), Knorr, Valeo atd. Potom jsem pracoval ve Škodě Auto, jako první ředitel závodu na výrobu vozu Škoda Octavia. Posledních sedm let jsem pracoval jako ředitel závodu americké firmy Metaldyne. Skoro celou dobu od roku 1989 jsem pracoval pro společnosti se zahraniční majetkovou účastí, většinou jako ředitel závodu, z níž mnohé jsem zakládal.
24.9.2018 11:25:47

Otázka
Dobrý den, pane Němečku, jak se stavíte ke koupi zámku? Je jasné, že náklady jsou vysoké, ale nemělo by se s ním něco dělat? Aby fungoval? Díky
Antonín

Odpověď
Dobrý den. Liberec potřebuje celou řadu investičních akcí, které začínají u stavby bytů, dopravních staveb, oprav včetně generální opravy bazénu, případného nákupu pozemků pro bytovou výstavbu, rozšíření tramvajových tratí apod. Do tohoto soupisu patří samozřejmě i možný nákup libereckého zámku. Pro mě je primární snižování dluhu města, a proto jeden z prvních kroků, které uděláme, bude kompletní inventura investičních požadavků a proti ní soupis možných finančních zdrojů. A teprve z tohoto porovnání vzejde seznam investičních priorit města. Otázce nákupu zámku se nevyhýbám, ale je třeba ho dát do kontextu ostatních naléhavých potřeb libereckých občanů.
24.9.2018 11:21:25

Otázka
Je velmi pravděpodobné, že budete mít hodně zastupitelů. Už máte představu, s kým byste chtěli do koalice?
Lukáš Malec

Odpověď
Dobrý den, představa o koaličním partnerovi postupně krystalizuje, ale zcela zásadně záleží na tom, jaké cíle máte vy a čeho chce dosáhnout váš potenciální koaliční partner. Zatím jsme s žádným z možných partnerů v tomto smyslu nejednali, protože toto jsou aktivity typické po vyhlášení výsledků voleb.
24.9.2018 11:16:48

Otázka
Dobrý den, váš program je velice široký. Opravdu máte pocit, že se to všechno dá stihnout za čtyři roky? Zdá se mi to hodně megalomanské...
Jaroslav S.

Odpověď
Dobrý den. Některé věci můžete stihnout fyzicky a některé dovedete do stavu územního nebo stavebního rozhodnutí. Hlavní ale je, aby všechny projekty, pokud nebudou v daném období dokončeny, byly rozpracovány tak, aby vznikla záruka jejich následné realizace.
24.9.2018 11:14:43

Otázka
Dobrý den, uplynulé čtyři roky byly jen ve znamení hádek, taškařic a nesmyslů, jejíchž vrcholem je parodie na opravu lesního koupaliště, komedie kolem amfiteatru a vznik jakési komise řešící likvidaci nedopalků na Fügnerce... Lidé však potřebují mít čisto, mít posekáno, mít dobré silnice, mít kde zaparkovat a cítit se bezpečně. Vyžití je v Liberci dost, ale ta běžná údržba je sto let za opicemi. Za uplynulé roky se v tomto ohledu ve městě neudělalo snad vůbec nic. Všude bordel, zmatek, špína, neudržované plochy... Předpokládám, že jako možný primátor a člen rady města budete mít přímou možnost ovlivnit tento stav. Budete se snažit s tímto něco dělat nebo se raději zaměříte na velké akce typu bazén?
Jan P.

Odpověď
Dobrý den, celý život jsem pracoval v automobilovém průmyslu. Nevím, jestli jste měl možnost navštívit Škodu Auto v Mladé Boleslavi, kde je pořádek a čistota na úrovni, kterou by mohla skutečně leckterá nemocnice závidět. V této firmě, kde jsem pracoval, jsem se mimo jiné od skvělých vedoucích naučil, že místa, za která odpovídáte, musíte pravidelně se svými podřízenými procházet a kontrolovat, zda odpovídají stanoveným standardům pořádku a organizace. Přesně to jsem dělal celý život i v ostatních firmách, kde jsem pracoval a budu dělat i na liberecké radnici, pokud budu zvolený. A ještě jedna poznámka na konec, tam, kde je nepořádek fyzický, je zároveň vždy i nepořádek organizační, což je špatná vizitka pro ty, kteří danou organizaci řídí.
24.9.2018 11:12:40

Otázka
Vážený pane, Němečku, mám Vás spojeného mimo jiné s Technickým muzeem v Liberci. Je sice hezké, že areál LVT se nějak postupně oživuje, pavilony se plní další technikou, ale celkový stav areálu je zde tristní. Ačkoliv jsem si při mé nedávné pochůzce všiml jedné party, která likvidovala nějaký letitý nepořádek za jedním z pavilonů a probíhajících oprav na pavilonech, tak stejně vše je takové omšelé, špinavé, neudržované. Jsou města, která si výstavních prostor váží, stará se o ně a snaží se je maximálně využít ve svůj prospěch. Hodně se mluví také o blízkém bazénu, co by plocha, která svým způsobem souvisí i s plochou LVT. V Liberci mi však přijde, že o této ploše v centru města na radnici snad nikdo neví. Jaké plány budete mít s tímto územím coby politik?
Jakub Nedomanský

Odpověď
Pane Nedomanský, sdílím stoprocentně váš názor na tristní stav areálu, jehož pavilony jsme si před čtyřmi lety pronajali, ale které jsou stále ve vlastnictví města. Technické muzeum je spolek, který financuje své aktivity pouze ze vstupného (v omezené míře) a z darů sponzorů, které přesvědčím o tom, že celý projekt má smysl. Jistě budete souhlasit s tím, že z takto získaných peněz nevybudujete moderní areál. Musím ale přiznat, že město Liberec přes své velké vnitřní rozpory v posledních letech opravilo střechy, osvětlení a celý jeho přístup se začíná obracet pozitivním směrem. Jeden z vedlejších důvodů, proč jsem se rozhodl kandidovat, je možnost ovlivnit tento tragický stav areálu tak, aby odpovídal celé úrovni Masarykovy třídy, což věřím, že se mi v případě pozitivního výsledku voleb podaří. Ve finále by zde měl vzniknout centrální park propojený s bazénem, zaměřený na technické volnočasové aktivity dětí a mládeže.
24.9.2018 11:08:25

Otázka
Proč jste se rozhodl kandidovat za ANO? Věříte jejímu předsedovi?
Lukáš Malý

Odpověď
Dobrý den, postupně mě oslovily tři strany, z nichž za tu první jsem kandidovat nechtěl, pro tu druhou jsem byl podle jejich vyjádření příliš starý, což hnutí ANO nevadilo. A pokud kandidujete, chcete něco vykonat. A když kandidujete za ANO, máte poměrně slušnou pravděpodobnost, že se ve volbách dostanete na medailové pozice a budete moci něco pro Liberec udělat. A to je moje jediná motivace, proč jsem nabídku kandidovat za ANO přijal. Posunout Liberec dál, než se to podařilo za poslední čtyři roky. S panem Babišem jsem se sešel zatím jednou, nic mi neslíbil, takže mě ani nezklamal a nemám důvod mu nevěřit.
24.9.2018 11:01:43

Otázka
Dobrý den, pane Němečku, rád bych se vás zeptal, jak hodláte podpořit, či co se podle vás dá dělat pro obohacení kultury a její rozmanitost v Liberci. Nelze si nevšimnou, že spousta podniků byla za poslední léta uzavřena, ať už z jakýchkoliv důvodů. Dle mého názoru je to velká škoda vzhledem k atraktivitě i velikosti města.
Michal

Odpověď
Dobrý den. Chtěl bych zmínit dvě věci. První je rok 1967, kdy byla v Liberci nádherná výstava Socha a město a která pokrývala celý střed Liberce. To je jedna z akcí, která Liberec obohatila a chtěl bych se k ní vrátit. Druhá věc, která by mě velmi potěšila, je navázat na první republiku, kdy zde "dvorní architekt" Tomáš Bati Karfík postavil dle architektů nejkrásnější Baťův obchodní dům. Následně za komunistů v Liberci vznikl světoznámý hotel a vysílač na Ještědu pana Hubáčka a dnešní svobodná doba zatím nenabídla ve svém dosahu obdobnou stavbu. K té dvojici uvedených architektů Karfíka a Hubáčka by se mi nejvíc líbil pan Kaplický. A tak uvidíme, jestli se nám něco takového povede.
24.9.2018 10:57:39

Ptejte se volebního lídra ANO a ředitele Technického muzea Jiřího Němečka  |  Online chat  |  Drbna  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.