Počasí dnes18 °C, zítra21 °C
Pondělí 25. září 2023  |  Svátek má Zlata
Bez reklam

Ptejte se volebního lídra Starostů pro Liberec Jaroslava Zámečníka

Ptejte se volebního lídra Starostů pro Liberec Jaroslava Zámečníka
V posledním předvolebním chatu na Liberecké Drbně přivítáme lídra Starostů pro Liberec Jaroslava Zámečníka. S čím jde do voleb? Jak chce řešit situaci v MHD, a co bude s chodníky a opravami silnic? Jak by podle něj měl hospodařit Liberec a je ve městě bezpečno? Ptejte se už nyní, Jaroslav Zámečník odpoví ve čtvrtek od 10 hodin.
Formulář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.

Otázka
Dobrý den ,před pár dny jsem učinil dotaz na pana starostu na provoz fir. Ravy rád bych se dočkal odpovědi Děkuji za odpověd.
Roman Ther

Otázka
Dobrý den, město se rozhodlo vybudovat ulici Nová Pastýřská, má ulehčit Šaldovu náměstí. Existuje nějaká studie, která by tuto teorii dokazovala? Jezdím Sokolskou ulicí denně a auta míří přes Šaldovo náměstí buď do ulice Rumunská nebo Jablonecká, nikoliv k bazénu.
Petr Novák

Otázka
Proč máte ve volebním programu bod s cenou MHD na prvním místě a vybral jste si ji jako leader? Je cena MHD to co nás tu spasí? A naopak proč je bezpečnost na posledním místě a dostal ji někdo z úplně jiné strany. Myslím si že obyvatele trápí mnohem více stav pozemních komunikací a nedostupnost bydlení.
David Ditrich

Otázka
Co říkáte na okrskáře mp kteří jsou ve všech velkých čtvrti
Dh

Otázka
budou pro občany nějaké popelnice na zažadaní na plast,papír, jako to je v jiných městech děkuji
ok

Otázka
dobrý den příkop v partyzanské je tam dlouho budete ho nějak předělávat děkuji
eh

Otázka
dobrý den nádoby na bioodpad se nebudou rozvážet nové o tom ale mnoho lidí neví a žadá si oně děkuji
ju

Otázka
dobrý den vznikne někdy přechod pro chodce v partyzánské ulici aby mohli studenti bezpečně projít přechod pro chodce tam chybí děkuji
sd

Otázka
Dobrý den, děkujeme za velký zájem o online chat. Další otázky už prosím nepokládejte. Děkujeme za pochopení.
Liberecká Drbna

Otázka
dočká se někdy ulice vilová na františkové opravy která je ve špatném stavu děkuji
ko

Odpověď
Dobrý den, město má ve vlastnictví 400 km silnic a 160 km chodníků. Zjišťoval jsem kapacitu Technických služeb města Liberce ohledně oprav povrchů silnic. Jsou schopni každý den položit cca 80 metrů nového asfaltového krytu vozovky. Chceme kapacitu TSML nasměrovat výhradně pro město a takto bychom mohli v dalším volebním období opravit přibližně 100 kilometrů městkých komunikací. Ulice Vilová patří mezi ty, na které by mělo určitě dojít.
27.9.2018 12:19:05

Otázka
Dobrý den. Jak chcete řešit problém s nedostatkem bydlení pro občany? Důstojné podmínky (cena, stav bytu) jsou nemožné sehnat. Čím déle tu bydlím tím více mám pocit že nárok na byt má laciná pracovní síla a menšina která opakovaně byty zadluzi a zničí nikoliv rodiny slušné a pracující. Navíc čím déle tu bydlím, tím více se štítím vyjít do ulic plné odpadků, zvikacek a různého odpadu. O bezpečnosti ani radši nemluvím jelikož je katastrofální
PB

Odpověď
Město potřebuje výstavbu nových bytů. Nových bytů bohužel v posledních letech nepřibylo a omezený trh s byty způsobuje, že cenově šplhají nahoru. Tzn. více bytů by mohlo jejich cenu zlevnit a tím by se mohli do Liberce stěhovat další lidé. Více bytů také pomůže srazit dolů cenu nájmů a tím způsobit dostupnější bydlení. K tomu všemu přispěje co nejrychlejší schválení nového územního plánu. Na zanedbanou čistotu ulic jsme soustavně upozorňování, byť jsme dosud jako Starostové na měste v opozici, prosadili jsme první změny ve vedení Komunitních prací Liberec a pracovníky v oranžových vestách jsme nahnali do centra. Komunitní práce mají celkem 100 pracovníků, když k tomu připočteme dalších 20 pracovníků Technických služeb na úklid, potom zde máme armádu 120 lidí, se kterými v dalších letech dokážeme udělat Liberec nejčistším městem v okolí.
27.9.2018 12:26:35

Otázka
Jaký je váš názor ohledně Textilany? Souhlasíte s vybudováním dalších bytů? Není to trochu zbytečné? Děkuji.
Jarda Dvořák

Odpověď
Dobrý den pane Jardo, Starostové stáli o to, aby pozemky po bývalé Textilaně byly v majetku města a město si samo určilo, co na nich vznikne. Bohužel náš záměr nepodpořili zastupitelé za Změnu a exANO a před několika týdny pozemky koupil soukromý investor. Shodou okolností stejný, jako vlastní zámek Liberec. Trochu se obávám toho, aby si město nemuselo koupit nepotřebný zámek za 95 mil.Kč a těmito penězi si majitel zaplatil perspektivní pozemky Textilany. Bez ohledu na pozemky Textilany město další byty potřebuje. Nových bytů bohužel nepřibývá a omezený trh s byty způsobuje, že cenově šplhají nahoru. Tzn. více bytů by mohlo jejich cenu zlevnit a tím by se mohli do Liberce stěhovat další lidé. Chtěli bychom, aby počet obyvatel města stále rostl, protože jak se říká "město které neroste, tak umírá". Vidímě to na okolích městech, kde obyvatelé odcházejí a města úbytkem obyvatel trpí. Příkladem je např vylidněná Žitava.
27.9.2018 12:14:18

Otázka
V programu slibujete navýšení policistů. Jak toho chcete ale dosáhnout? Vždyť již nyní jsou náborové akce, a že by strážníků přibývalo se říct nedá.
Barbora T.

Odpověď
Dobrý den, paní Barboro, už jsem odpovídal v předchozím dotazu, stručně tedy shrnu: roční výdaje města jsou nyní 60 mil.Kč, budeme muset výdaje zvýšit o několik desítek mil.Kč. Městských strážníků je cca 80, ve službě je jich vždy cca 1/3 a pro pokrytí města o rozloze 100 km2 je cca 10-12 hlídek málo. Okolní krajská města mají o cca 50% více strážníků. Liberec je na tom v počtu strážníků u krajských měst nejhůře. Kvalitní strážníky přetahuje státní policie, nabízejí jim vysoké náborové příplatky, příplatky za službu a výsluhy. Toto město zatím nedělalo účinně. Bude to ale město něco stát.
27.9.2018 12:07:37

Otázka
Dobrý den jak chcete řešit to že chybí kontejnery na bioodpad na sídlištich a jsou jen popelnice děkuji
Hk

Odpověď
Dobrý den, na biodpad jsem už odpovídal v předchozích dotazech. V současnosti město vyčerpalo kapacitu hnědých popelnic na biodpad a začalo místo toho nabízet kompostéry. Bioodpad z hnědých popelnic se totiž vozí na zpracování až do Turnova do kompostárny a přepravní a další kapacity jsou vyčerpány. Město Liberec nyní potřebuje urychleně vybudovat vlastní kompostárnu ideálně v prostoru za čistírnou odpadních vod a potom se opět vrátíme k dalším hnědým popelnicím. Jejich obsah bychom už zpracovávali v Liberci a nemuseli převážet do Turnova.
27.9.2018 12:03:03

Otázka
Dobrý den co říkáte na stranu lol děkuji
Bp

Odpověď
Dobrý den, Váš dotaz zřejmě znamená, jestli by Starostové mohli spolupracovat s nově vzniklou LOL, která se odštěpila od Změny. Odpovím takto: chtěli bychom vytvořit koalici, která dokáže v dalších 4 letech spolupracovat. Tzn. v Radě města musí být nekonfliktní lidé, kteří na sebe nebudou dávat trestní oznámení nebo se skrytě nahrávat na diktafony nebo jiné nahrávací zařízení. Rada města nesmí být kolbiště nebo aréna, ale fungující tým lidí. I ve Změně jsou lidé, kteří jsou blízcí politickému stylu Starostů, ale tito lidé zatím nedostali větší šanci vyniknout. S těmito jednotlivci si spolupráci dokážu představit. V minulosti dostal tuto šanci Ivan Langr a právě na spolupráci mezi námi je vidět, jak to myslíme. Ohledně budoucí koalice myslím máme dobrý vzor na Libereckém kraji, kde to funguje příkladně.
27.9.2018 12:01:45

Otázka
Dobrý den, pane Zámečníku. Nejznámější tvář Starostů je hejtman Půta, který podporuje i vás ve volbách. Nedávno začal soud v korupční kauze, ve které je i on obžalovaný. Soud byl sice odročen, ale nemáte strach, že tato kauza vám může uškodit?
Lukáš Vrábel

Odpověď
Dobrý den pane Lukáši, problém s kostelem Sv.Máří Magdalény způsobilo před téměř 10 lety město Liberec. Tako krásná a ceněná kulturní památka byla spolu s budovou lázní nejohroženější památkou na katastru města. Město v roce 2011, kdy byl Martin Půta starostou Hrádku a neměl nic s kostelem společného, bohužel nemělo zájem na záchraně kostela a zastupitelstvo města přenechalo aktivitu chybně jiným, kteří na opravu neměli ani finance a ani schopnosti. Martin Půta se stal hejtmanem v momentě, kdy projekt byl dávno schválený a v realizaci a snažil se stejně jako v případě mnoha jiných měst a obcí pomoci. Kdybych byl na jeho místě já, jednal bych zcela stejně. Bohužel se stává, že u některých projektů se v zákulisí dějí nečestné věci, které nerozpoznáte nebo zkrátka nejste schopen sám odhalit. Vaše pomoc tak může být zneužita. Pevně věřím, že soud toto spravedlivě posoudí a potvrdí to co píšu.
27.9.2018 11:56:18

Otázka
Mám dotaz na referendum. Nabádáte lidi, aby k referendu šli a na otázky odpověděli NE. Není lepší referendum ignorovat? Děkuji za odpověď.
Petr Ž.

Odpověď
Referendum je smutnou vizitkou města. Strůjci referenda obešli zastupitelstvo, neměli ani zájem dát do zastupitestva návrh na referendum a o otázkách se s ostatními bavit nebo poradit. Navíc i přes chybné podpisy a zavádějí otázky si vymohli soudní cestou konání referenda. Starostové jsou ale i přes to v tomto demokrati a chceme, aby občané k takto vynucenému referendu přišli a řekli na všech 5 otázek NE. Nechceme totiž další bezhlavé zadlužení města, ke kterému referendum směřuje. Konkrétně bezplatné MHD znamená zářez vice než 40 mil.Kč každoročně do rozpočtu města. Přitom jsme před několika týdny zavedli 75% slevy, což MHD výrazně a dostatečně zatraktivnilo. Slevy navíc městu proplatí stát, takže Liberec na tom nic netratí. Vesecký rybník jsem vysvětlil, zaplatí ho Povodí Labe, tak proč uvazovat další břemeno ve výši téměř 50 mil.Kč na městský rozpočet. Liberecký zámek mi za 95 mil.Kč připadá příliš drahý, pokud vím, tak před 10 lety byl na prodej za polovinu. Proto zatím navrhujeme nekupovat, nejdříve se musíme shodnout, co uvnitř bude, jaké budou provozní náklady a jestli to město dokáže každoročně v budoucnu uhradit. Teprve potom si můžeme vydat za majitelem a dát mu rozumnou nabídku na odkoupení. Podobně je to s amfiteátrem. Už přes 20 let chátrá, protože o něj nikdo z organizátorů kulturních akcí nemá zájem. Raději dělají akce v areálu Vesec, na letišti, v centru města nebo v Lidových sadech v zahradě bývalého PKO. Nechceme se bezhlavě vrhnout do rekonstrukce něčeho, co bude pak ležet opět ladem nebo bude nuceně využito párkrát do roka. Ale chceme tomu dát naději tím způsobem, že se poradíme s architekty, jako lokalitu Lidových sadů, dětského koutku, amfiteátru, lesního koupaliště a lesnich cest zvelebit a jak do tohoto prostoru citlivě umístit parkovací plochy. Ohledně hazardu jsme se už v zastupitelstvu v březnu 2018 shodli a hlasy Změny, Starostů a dalších schválili vyhlášku, která počet hracích míst omezuje na 7 adres. V tomto ohledu otázku referenda považuji za nesmysl, navíc Ministerstvo vnitra nás písemně upozornilo že se ve vyhláškách nesmí objevit konkrétní číslo - počtu míst, protože to je protizákonné. Proto prosím všechny, aby k referendu přišli, využili tohoto demokratického nástroje, ale řekli NE dalšímu zadlužení města. A také mohou ve vedlejší volební místnosti hned dát hlas třeba nám Starostům.
27.9.2018 11:43:13

Otázka
Proč jako Starostové nechcete podpořit vznik dalších městských obvodů? Vždyť Vratislavice jsou právě dobrým příkladem, jak se místní radnice umí dobře o svoji čtvrť postarat.
Jaromír B.

Odpověď
Dobrý den pane Jaromíre, děkuji za otázku. Město Liberec má 33 čtvrtí, jednou z nich jsou Vratislavice nad Nisou, které si před více než 20 lety vymohli vznik městského obvodu. Tehdy se tím odvrátila hrozba odtržení Vratislavic od Liberce a ztráta statutu tzv. statutárního města. Kdyby měly vznikat další menší radnice, tak personální a provozní náklady každé z nich by byly kolem 10 mil.Kč ročně. V případě všech čtvrtí to je 300 mil.Kč, které by např. chyběly na opravy silnic a chodníků. Starostové ale chtějí s každou městskou čtvrtí detailně pracovat, prostřednictvím osadních výborů - to jsou podle zákona o obcích orgány, které mohou v každé čtvrti vzniknout a jsou pro vedení radnice partnery. Nyní existuje 7 osadních výborů a podpoříme vznik dalších. Chceme pro každý osadní výbor vyčlenit finanční prostředky, které použijeme na doporučení výboru. Také pro každou čtvrť zajistíme na městě kontaktní osobu, která bude osadnímu výboru k dispozici a bude správcem dané čtvrti. Přeji hezký den.
27.9.2018 11:41:26

Otázka
Dobrý den, obligátní otázka. Na jaký výsledek si se Starosty věříte? Průzkumy vás favorizují spolu s ANO, ale víme, jak nakonec dopadá realita. S čím byste tedy byl spokojený?
Jiří F.

Odpověď
Dobrý den pane Jiří, minulé volby v roce 2014 jsme skončili třetí s 16,6 % a v zastupitelstvu měli 8 zastupitelů. Z opozice se bohužel nedá volební program dost dobře prosazovat. Proto budeme rádi za takový výsledek, který pomůže náš program realizovat v co největším rozsahu. Nejlépe se nám bude volební program Starostů realizovat tehdy, když nám občané pomohou v těchto volbách zvítězit.
27.9.2018 11:38:33

Otázka
Dobrý den kdy se bude dělat něco s příkopem v partyzánské který když je ucpaný voda teče všude a musí se pročistit děkuji
Os

Odpověď
Dobrý den, v případě Partyzánské ulice bychom chtěli vybudovat dešťovou kanalizaci. Tím by ustaly problémy s dešťovou vodou. Požadavek vyčištění příkopu obratem ještě dnes zašlu na odbor správy veřejného majetku. Přeji hezký den.
27.9.2018 11:31:54

Otázka
Některé strany vám vyčítají dlouholeté členství v ODS. Tedy že jste byl členem ODS dokud byly volební preference dobré a jakmile klesly v roce 2013, přestoupil jste jinam. Není to vypočítavost?
Petr V.

Odpověď
Na členství v ODS jsem už odpověděl, ale mohu to znovu zopakovat. Vše u mě začalo už v rámci sametové revoluce. Jako student jsem se zúčastnil sametové revoluce a pomáhal jsem Občanskému fóru v prvních svobodných volbách. Po rozpadu Občanského fóra v r. 1991 jsem se připojil do skupiny lidí, kteří byli zárodkem liberecké ODS a chtěli budovat občanskou a demokratickou společnost, jak měla ODS v názvu. Tehdy to bylo jen o ideálech a o jednosměrce - každý odevzdával čas, energii, invenci a nikdo nic z členstvi v politické straně nečekal. To se postupem let měnilo a do ODS vstupovali lidé, kteří členství považovali za vstupenku k zakázkám, financím nebo alespoň do placených funkcí v dozorčích radách městských firem. V roce 2004 jsem skončil práci člena rady Libereckého kraje a rozhodl se už v politice aktivně nepokračovat. Už to nebyla ta ODS, kterou jsem pomáhal v r. 1991 zakládat. Tehdy byla ODS v Libereckém kraji na svém vrcholu a v krajským volbách dostala 33%. Členství v ODS jsem ale nezrušil a příspěvky dál hradil až do r. 2013. V roce 2014 jsem se o komunální politiku opět začal zajímat a toho si všiml Michal Hron a Martin Půta a nabídli mi místo na kandiátce Starostů. Zbytek už znáte, nyní kandiduji na primátora města.
27.9.2018 11:27:30

Otázka
Dobrý den budou se ještě letos rozvážet nádoby na bioodpad občanům kteří mají zažádáno?
Ku

Odpověď
Dobrý den, v současnosti město vyčerpalo kapacitu hnědých popelnic na biodpad a začalo místo toho nabízet kompostéry. Bioodpad z hnědých popelnic se totiž vozí na zpracování až do Turnova do kompostárny a přepravní kapacity jsou vyčerpány. Město Liberec nyní potřebuje vybudovat vlastní kompostárnu ideálně v prostoru za čistírnou odpadních vod a potom se opět vrátíme k dalším hnědým popelnicím. Jejich obsah bychom už zpracovávali v Liberci a nemuseli převážet do Turnova.
27.9.2018 11:25:30

Otázka
Dobrý den co mají starostové v plánu dělat s letištěm v Liberci po volbách, budete podporovat letecký den na letišti který se letos nekonal děkuji děkují za odpověď.
Jk

Odpověď
Dobrý den, v minulosti jsem byl proti tomu, aby město plochu letiště prodalo. Naštěstí zůstalo v majetku města, jedná se o 70 tisíc metrů pozemků a pro další desítky let by mělo sloužit nadále pro létání. Základní vojenskou službu jsem před 30 lety odsloužil v Košicích jako letecký mechanik u stíhaček MIG 21 a mám proto pro piloty a létání pochopení. Budu proto hledat finanční zdroje, aby se na letišti mohla vytvořit pevná betonová nebo asfaltová přistávací dráha. Je to důležité jak pro bezpečnost pilotů a lidí v letadlech, tak i pro možnost využívat letiště celoročně.
27.9.2018 11:20:25

Otázka
Dobrý den,pane Zámečníku.Měl bych na Vás tři otázky.Jakým způsobem by jste řešil bezpečnost v dolním centru.Nejen,že se bojím tam pustit samotné děti,ale přesto,že jsem celkem statný čtyřicátník,tak už jsem se sám setkal se skupinkou "nepřizpůsobivých" spoluobčanů,kteří se mě pokusili okrást,a MP v nedohlednu,dále by mne zajímalo,jak se řeší bezpečnost na hřištích.V Růžodole 1 u školy je krásné hřiště,ale zkuste tam poslat děti,tuto plochu si pro sebe obsadila neprizpusobivá mládež z okolí,a tam,když zavoláte MP,tak buď nepřijede vůbec,a nebo po příjezdu vyřeší situaci na 5 minut,a pak je těch,co tam dělají bordel ještě víc,a přivedou si s sebou ještě rodiče...A poslední otázka.Kdyby jste měl volbu,vytvořil by jste koalici se Čmelákem Korytářem?Děkuji za Vaše odpovědi,a přeji Vám hodně štěstí ve volbách.
Pert Mikule

Odpověď
Dobrý den pane Mikule, děkuji za Vaše dotazy. S ředitelem městské policie jsem mnohokrát o problémech hovořil, cesta ke zlepšení stavu je následujcí: 1. roční výdaje města jsou nyní 60 mil.Kč, budeme muset výdaje zvýšit o několik desítek mil.Kč - o tomto musí být shoda v zastupitelstvu a musí to být priorita, proto Vaše komentáře vítám a pomohou) 2. městských strážníků je cca 80, ve službě je jich vždy cca 1/3 a pro pokrytí města o rozloze 100 km2 je cca 10-12 hlídek málo. Okolní krajská města mají o cca 50% více strážníků. 3. kvalitní strážníky přetahuje státní policie, nabízejí jim vysoké náborové příplatky, příplatky za službu a výsluhy. Toto město zatím nedělalo a chce-li kvaltní strážníky, musí to začít dělat. 4. Dohledový a kamerový systém musíme dále rozšiřovat, například i na oblasti o kterých píšete tj. hřiště, kde vznikají problémové situace. 5. na Benešově nám. a Fügnerova chceme zřídit trvalou venku stojící hlídku nebo strážníka, nikoliv jen prázdnou služebnu jako je dne na terminále MHD Fügnerova. Ohledně koaliční spolupráce odpovím stručně - chceme se podílet na vytvoření Rady města a vedení města, ve kterém nebudou konfliktní lidé. Přeji hezký den.
27.9.2018 11:16:18

Otázka
Hezký večer. Máte na kandidátce mnoho schopných lidí - můžete mi říci jak bylo těžké tento tým dát dohromady a zda byste pár jedinců vyzdvihl v rámci toho, co pro město Liberec dělají? Mám na mysli ted ty méně známé tváře a nováčky. Protože v jiných stranách jsou lidé jako důchodci, nebo studenti, ale u vás mám dojem z mnoha schopných ldií. Díky.
Petra Strouhalová

Odpověď
Dobrý den paní Strouhalová, děkuji za Váš dotaz. Pro kandidátku Starostů jsme měli tolik lidí, že bychom postavili rovnou dvě kompletní kandidátky. Mnoho dalších kvalitních lidí se tedy na kandidátku nedostalo, ale máme je připravené pro práci pro město ve výborech nebo komisích nebo jiných poradních orgánech.
27.9.2018 11:08:59

Otázka
Dobrý večer, pane Zámečník. Prvně vám chci říct, že si velice vážím vaší osoby a považuji vás za velmi spolehlivého a vzdělaného člověka. Mám na vás dotaz ohledně kultury - v Liberci chybí prostor, kde by se dal uspořádat větší koncert (pro cca 1000 lidí). Kulturní dům je nevyhovující, Koloseum příliš mimo centrum a arena zase příliš velká a nákladná. Nepřemýšlí město nad tím, že by takovýto prostor pro kulturní akce našla? Funguje tu například klub Bunkr, který pojme cca 400 lidí, ale na nějaké akce je to malé, nebo také nevyhovující. Jen to porovnávám například oproti Vratislavicím, kde mají prostor naprosto ideální a přitom je to jen okrajová část Liberce. Díky za odpověď.
Jan Nováček

Odpověď
Dobrý den pane Nováčku, já Vám v tomto směru musím dál zcela za pravdu. Vratislavice mají 8 tisíc obyvatel a Starostové - konkrétně Lukáš Pohanka - prosadil výstavbu krásného kulturního centra 101010 pro 500 lidí. Liberec má 100 tisíc obyvatel a nemá adekvátní celoroční kulturní zázemí. Kulturní dům bohužel nevlastní město a potřeboval by rekonstrukci jako sůl. Současní vlastníci nejsou a nikdy nebudou schopni z kulturních akcí vydělat na rekonstrukci. Do tohoto chceme soustředit naši budoucí pozornost a třeba i dům kultury získat do majetku města. Považuji za efektivnější pro město soustředit peníze na celoroční dům kultury v centru než na amfiteátr na okraji města.
27.9.2018 11:03:39

Otázka
Dobrý den co chtějí starostové změnit v Růžodole 1 děkuji
Hg

Odpověď
Dobrý den, do Růžodolu 1 spadá předchozí zastávka Zelná na lince č. 14. V této oblasti chceme zvelebit oblast zvanou "Opičák", podporujeme i vznik vzdělávacího centra “Muzeum lágrů”, tj. bývalý prostor zajateckého tábora za 1. světové války. Také připravujeme revitalizaci okolí řeky Nisy, zejména v prostoru od Londýnské ulice až po spodní část Nisy pod Koloseem (Libušina ulice). Zde by v případě vybudování lávky mohl vzniknout krásný promenádní prostor s přístupem k vodě. V ulici Partyzánská máme stále problém s chybějící kanalizací, která by měla stát kolem 50 mil.Kč a potřebujeme se dohodnout s SVS, aby tuto stavbu zafinancovali. S touto stavbou by se mohl do ulice uložit i středotlaký plynovod. Za letištěm připravujeme postupně vybudování nové sběrné komunikace s napojením na I/35 v useku nové benzinové pumpy ve Stráži nad Nisou, tzn. že by Růžodol byl lépe dopravně napojen než nyní. Ale to je věc na více volebních období. Za čístírnou odpadních vod budeme také pokřačovat v budování cyklostezky podél Nisy.
27.9.2018 10:54:34

Otázka
Kdy vznikne chodník u zastávky zelná Liberec chodí tam mnoho lidí
Vj

Odpověď
Dobrý den, pro ostatní čtenáře uvedu, že zastávka Zelná je na lince č. 14 do Globusu a zastávka je proti Státnímu veterinárnímu ústavu poblíž Decatlonu. Je to zastávka skutečně velmi vytížená, hned u zastávky je restaurace a prodej zmrzliny. Vybudování chodníku se pokusíme zařadit do plánu výstavby, začneme po volbách připravovat projektovou dokumentaci a stavební povolení.
27.9.2018 10:45:27

Otázka
Budete jako potenciální primátor podporovat navržený územní plán a vyzvete dotčené orgány k odpovědnosti za nečinnost, diskriminaci, poškozování cizích práv a zneužití pravomoci?
Karel Zelenka

Odpověď
Dobrý den pane Zelenko, jednání s tzv. dotčenými orgány, tj. v mnoha případech státní instituce, je mnohokrát věcí umění diplomacie, argumentace, perfektní přípravy a hlavně mnoho času a trpělivosti. Jestliže se stanu primátorem, budu nejdříve se všemi jednat a trpělivě požadovat jejich součinnost. Zatím vždy tento postup vedl k požadovanému cíli. Jestliže by ovšem mělo dojít k zneužití pravomocí, tam je nutno postupovat tvrdě a nekompromisně. Územní plán ale chceme schválit co nejrychleji a případné korekce a opravy uděláme v následujících letech.
27.9.2018 10:41:38

Otázka
Dobrý den, pane Zámečníku, rád bych se vás zeptal, jak hodláte podpořit, či co se podle vás dá dělat pro obohacení kultury a její rozmanitost v Liberci. Nelze si nevšimnou, že spousta podniků byla za poslední léta uzavřena, ať už z jakýchkoliv důvodů. Dle mého názoru je to velká škoda vzhledem k atraktivitě i velikosti města. Aby nedošlo k omylu, jako u pana Němečka, který dostal stejnou otázku. Nejde mi o architekturu, ale o obecnou zábavu pro všechny věkové skupiny. Divadla, kulturní akce, tématické bary (např. jazzové, zájmové,..). Děkuji za odpověď.
Michal

Odpověď
Dobrý den pane Michale, chceme podporovat z prostředků města dlouhodobé iniciátory živé kultury v Liberci. Namátkově vezmu např. Godyho festival v areálu Lidových sadů, akce kolem bitvy u Ostašova, majáles, akce v Kině Varšava, vystupování různých pouličních umělců nebo i kulturní aktivity kolem Martina Fryče. V mnoha případech se jedná o opakované akce a chceme jim zajistit dlouhodobější víceletou podporu. Doposud museli každoročně žádat v grantech a ve vybraných případech bychom přešli na víceleté financování. Od seniorů mám mnoho požadavků na obnovení akcí pro starší třeba v Lidových sadech, kde se dříve mohli pravidelně setkávat např. při dechovce a zatančit si. Přeji Vám hezký den.
27.9.2018 10:35:47

Otázka
Dobrý den pane Zamecniku, nasel jste prosim nejake reseni pro obyvatele trpicich v okoli Zlateho potoka v Janove Dole a nejaky casovy horizont reseni? Problem je vam znamy, proto dale nerozepisuji. Dekuji a preji mnoho uspechu.
Jana Lelkova

Odpověď
Dobrý den paní Lelková, v oblasti Jonova Dolu, tj. ulice Volgogradská a okolí proběhne ještě letos a začátkem roku 2019 dodělání kanalizace a dalších inženýrských sítí. Toto je placeno dílem z peněz Severočeské vodárenské společnosti a dílem z rozpočtu města Liberec. Na kanalizaci napojíme postupně všechny domy tak, aby splašky přestaly odtékat do těchto potoků. Bohužel vedení města Liberec nevyjednalo na Povodí Labe souběžně opravu koryt Zlatého potoka a Janovodolského potoka, takže zpočátku nebudou napojeny úplně všechny domy. Ale už jsem byl na Povodí Labe a požádal je, aby toto dali do svých investičních plánu. První cesta nového primátora Liberce by měla vést právě na Povodí Labe a dohodnout se o spolupráci právě na této lokalitě. Doufám, že rekonstrukce koryta potoka by mohla být nejdéle do r. 2020 a s tím by se napojiliy i poslední domy. Děkuji a přeji hezký den.
27.9.2018 10:26:23

Otázka
Dobrý den,pane Zámečníku.Pokládám Vám otázku touto cestou,protože když jsem položil stejnou otázku ostatním volebním lídrům osobně,tak mi nikdo odpovědět nedokázal.Rád bych se tedy zeptal:v tomto volebním období bylo zastupitelstvem,ve kterém jste členem schváleno,že v letech 2017-2018 proběhne rekonstrukce ulice Jánošíkova,a také ostatních ulic v Růžodole,což je velice snadno dohledatelné na internetu.Dokázal by jste mi prosím vysvětlit,proč se v lokalitě ve slíbených ulicích ještě nekoplo do země,a to přes havarijní stav uvedených ulic.Velice pochybuji,že rekonstrukce do konce roku proběhne.Jinak máte Vy osobně mé sympatie,několikrát jsme spolu jen tak na ulici hovořili a musím uznat,že vzdy jsem mel velmi dobrý pocit,že pracujete pro město.
Jiří Lutonský

Odpověď
Dobrý den, rada města pravidelně schvaluje plán oprav a odbor správy veřejného majetku by měl tento plán oprav dodržovat. V případě ulice Jánošíkova a Včelářská se bude jednat o sdruženou investici s ostatními vlastníky inženýrských sítí, tj. kanalizace, elektřina, plyn atd. Podle mým informací není zdržení na straně města. My do oprav chceme jít co nejdříve.
27.9.2018 10:19:49

Otázka
Jste politický turista, který aktuálně obléká dres Starostů. Mohl by jste občanům objasnit vaše vazby a napojení na solární byznys v okolí Liberce?
Martin Fryč

Odpověď
Dobrý den, jako student jsem se zúčastnil sametové revoluce a pomáhal jsem Občanskému fóru v prvních svobodných volbách. Po rozpadu Občanského fóra v r. 1991 jsem se připojil do skupiny lidí, kteří byli zárodkem liberecké ODS a chtěli budovat občanskou a demokratickou společnost, jak měla ODS v názvu. Tehdy to bylo jen o ideálech a o jednosměrce - každý odevzdával čas, energii, invenci a nikdo nic z členstvi v politické straně nečekal. To se postupem let měnilo a do ODS vstupovali lidé, kteří členství považovali za vstupenku k zakázkám, financím nebo alespoň do placených funkcí v dozorčích radách městských firem. V roce 2004 jsem skončil práci člena rady Libereckého kraje a rozhodl se už v politice aktivně nepokračovat. Už to nebyla ta ODS, kterou jsem pomáhal v r. 1991 zakládat. Tehdy byla ODS v Libereckém kraji na svém vrcholu a v krajským volbách dostala 33%. Členství v ODS jsem ale nezrušil a příspěvky dál hradil až do r. 2013. V roce 2014 jsem se o komunální politiku opět začal zajímat a toho si všiml Michal Hron a Martin Půta a nabídli mi místo na kandiátce Starostů. Zbytek už znáte, nyní kandiduji na primátora města. K otázce na solární panely - vystudoval jsem vysokou Technickou univerzitu v oboru materiálové inženýrství a vždy mě přitahovaly technické novinky. Před 15 lety jsem se začal zajímat o obnovitelné zdroje energií a ve Vídni a Sasku se mi líbili solární články na plochých střechách. Pomohl jsem podobné aplikace realizovat i v Hrádku nad Nisou a Varnsdorfu, a to na střechách dvou základních škol. Za tu druhou realizaci jsme dostali dokonce ocenění v Bruselu.
27.9.2018 10:12:18

Ptejte se volebního lídra Starostů pro Liberec Jaroslava Zámečníka  |  Online chat  |  Drbna  |  Liberecká Drbna - zprávy z Liberce a Libereckého kraje

Můj profil Bez reklam

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.