pondělí 18. listopadu 2019 Romana

Jste bez práce? Ptejte se zakladatele Chci pracovat o.p.s.

Jste bez práce? Ptejte se zakladatele Chci pracovat o.p.s.
Ptejte se zakladatele obecně prospěšné společnosti Chci pracovat, Stanislava Petříčka. Jaké překážky musí lidé při hledání práce překonávat, jak vůbec lidé přistupují k hledání práce a jaké mají naopak zkušenosti s přijímáním nových lidí ve firmách. Pokládat ale můžete i další dotazy týkající se nezaměstnanosti a pracovních podmínek v Libereckém kraji. Ptejte se v pondělí 16. prosince v 11 hodin.
Formulář odešlete stisknutím tlačítka <enter>.

Otázka
ano hledáni práci chci volno
adelka roznovska

Otázka
chci paracovat!
jolanda

Otázka
chci paracovat!
jolanda

Otázka
chci paracovat!
jolanda

Otázka
chci paracovat!
jolanda

Otázka
již jsem psala mám přiznán částečný invalidní důchod oslepla jsem na jedno oko mé vzdělání je vyučená kuchařka a ještě mám dvouletý kuz jako učetní vařit nemohu ze zdravotních důvodů tak jsem 18 let dělala účetní a jelikož nemám maturitu a neznám jazyky úřad práce mě nesmí nabízet takovou práci a pak jsem dělal 6 let ve fabrice na tři směny ale tam je zapotřebí dobré oči bohužel a práce na 4 hodiny není vy jste říkal jest-li chci pracovat na brigádu to nemohu musela bych si sama platit sociální a zdrav.pojištění tak že mi vlastně říkáte to co mi říkají všeny úřady a zaměstnavatelé ať jdu do hajzlu a mám chcípnout protože z důchodu se nedá uživit když je člověk naprosto sám
Marcela široká

Otázka
On-line rozhovor končí. Děkujeme za všechny otázky.
Liberecká Drbna

Otázka
Dobrý den, před půl rokem jsem se přestěhovala do Libereckého kraje,pracovala jsem v sociální oblasti jako pracovník v soc.službách, snažím se v oboru pokračovat dále,ale připadá mi, že práci v tomto oboru je zde hodně těžké sehnat?Děkuji
Eva O.

Otázka
Dobrý den, odpovídáte na všechny otázky nebo jen na některé? Zajímala by mě odpověď na otázku paní Heleny P., co si počít po padesátce. Taky mám problémy se sháněním práce. Přitom v tomhle věku jsme časově flexibilní, máme letité zkušenosti a plno elánu pracovat.
Eva S.

Odpověď
Dobrý den, odpovídám na všechny otázky. Odpověď na Váš dotaz tedy nejdete u Heleny P.
16.12.2013 11:49:11

Otázka
Dobrý den, v jakém oboru je v současné době nejvyšší zájem o zaměstnance v Libereckém kraji?
Marcela Březhradská

Odpověď
Dobrý den, je to různé. Největší poptávka je po středních odborných profesích, ideálně s cizími jazyky. Dále po dělnících z různých oborů apod. Když se podíváte na náš web, najdete tam údaje o konkrétní poptávce v sekci nezaměstnanost - listopad.
16.12.2013 11:48:09

Otázka
Přeji dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda máte i terénní pracovníky. Mohu je někde potkat?
Barbora Mišovicová

Odpověď
Terénní pracovníky nemáme. Musíte za námi do kanceláře, adresa: Dr. M. Horákové 185/66, Liberec. Schůzku si domluvte prosím předem na telefonním čísle: 736 737 933 - Jana Hlozáková
16.12.2013 11:44:40

Otázka
Dobrý den, chci se jen zeptat, zda můžu přijít se svými dotazy osobně k vám na pobočku. Díky
Kristýna Pojarová

Odpověď
Určitě přijďte, jen si prosím domluvte předem schůzku. Kontaktní údaje - adresu i telefonní číslo - najdete na www.hledampracivliberci.cz
16.12.2013 11:42:37

Otázka
Kolika lidem zatím našlo sdružení práci?
Karel Havliš

Odpověď
Nemáme přesnou evidenci, protože ne od každého, kdo se na nás obrátí máme zpětnou reakci. Přijde průměrně deset lidí měsíčně na osobní pohovor, další s námi komunikují prostřednictvím sociální sítí nebo emailů.
16.12.2013 11:41:35

Otázka
byl mi přiznán částečný invalidní důchod a mohu pracovat jen na 4 hodiny denně ale žádnou práci jsem nenašla myslím že na lidi mého tipu zaměstnavatelé nemyslí a ani je nechtějí zaměstnan
Marcela Široká

Odpověď
Opět je otázkou, v jakém oboru chcete pracovat a co je pro Vás prioritou. Zda chcete pracovat na poloviční úvazek nebo zda by Vám nestačila brigáda. Zaměstnavatel řeší především fungování firmy. Pro fungování firmy potřebuje mít zaměstnance, kteří mají konkrétní dovednost nebo schopnost, kterou potřebuje. Zaměřte se na to, co umíte a co jste schopna nabídnout a najděte firmy, které Vás potřebují.
16.12.2013 11:35:40

Otázka
Vaše občanské sdružení podle me nejak postrádá smysl. Čeho chcete dosáhnout?
Martin

Odpověď
Smyslem naší o.p.s. je pomoc lidem sestavit svůj životopis, na osobním pohovoru jim pomoci zorientovat se na stávajícím trhu práce, přilákat aktivním marketingem zaměstnavatele, aby zadarmo inzerovali svou aktuální personální poptávku na našich stránkách. Každému člověku, kterému pomůžeme sehnat rychleji práci, hodnotíme jako úspěch.
16.12.2013 11:29:52

Otázka
Je mi přes padesát a hledám práci už skoro rok. Všude chtějí mladé lidi a já už jsem zoufalá. Poradíte, jak postupovat, aby zaměstnavatele hned neodradil můj věk?
Helena P.

Odpověď
Je pravda, že věk limituje. Sice se všude říká, že v žádném případě, ale praxe je jiná a jedno, jaká se použije zástupná formulace. Důležité je, jakou máte praxi a co umíte. Je vhodné sledovat situaci na trhu, jestli je Váš obor zrovna žádaný nebo není. Pokud ne, zkuste něco jiného a začněte nejprve brigádou či částečným úvazkem, tak jak jsem psal níže u dotazu tazatelky po mateřské. Nebuďte konzervativní. Trh práce nezměníte.
16.12.2013 11:25:38

Otázka
Dobrý den, sháním nějaký přivýdělek. Nejlépe něco pružného na pár hodin týdně. Nabízíte i něco takového? Díky
Petr Mareš

Odpověď
Dobrý den, máme v nabídce také přivýdělky a brigády. Sledujte naše webové stránky www.hledampracivliberci.cz nebo facebook.
16.12.2013 11:21:48

Otázka
Už půl roku nemůžu najít práci. Kam přijdu, tam na mě koukají přes prsty kvůli třem dětem. Co mám dělat? Jsem už zoufalá.
Barbora Pletánková

Odpověď
Jestli nehledáte "jistotu" trvalého pracovního poměru na dobu... Pro někoho tři děti znamenají obrovskou časovou zátěž, někdo to zvládá naprosto s přehledem. Zkuste se nejprve poohlédnout po brigádě nebo částečném úvazku a uvidíte. Zaměřte se na obor, který vás zajímá. Když všichni uvidí, že jste schopná a děti zásadním způsobem neovlivní Váš pracovní výkon, tak Vás určitě rádi zaměstnají. Není jednoduché pro zaměstnavatele vzít si někoho, kdo se musí přizpůsobovat dalším třem lidem (dětem).
16.12.2013 11:20:33

Otázka
Jaké máte zkušenosti s malými firmami, jako zaměstnavateli? Bojím se jejich nestability. Velká společnost je přeci jenom dlouhodobě větší jistota, ale musela bych dojíždět. Menší společnost by mě zaměstnala tady u nás, ale jakou mám jistotu, že za pár měsíců nezkrachuje?
Dana Nosková

Odpověď
Jistotu nemáte ani u velké, ani u malé firmy. Menší společnost má výhodu, že pracujete s konkrétními lidmi a reálně vidíte, kam firma směřuje či nesměřuje. Práce ve velké, stabilní firmě občas znamená příkaz z centrály propustit 10 % zaměstnanců. Doporučil bych Vám neplánovat "na spartakiády", tedy neplánovat na delší dobu než 2 roky.
16.12.2013 11:15:30

Otázka
Chci se zeptat, jak správně sestavit strukturovaný životopis. Je nějaký základ?
Veronika

Odpověď
Na internetu naleznete několik univerzálních šablon. Hlavně pište praxi od posledního zaměstnání k prvnímu, ne obráceně.
16.12.2013 11:11:50

Otázka
Jsem absolventka VŠ TUL, která hned po promoci nastoupila na MD. V současné době jsem od roku 2011 do roku 2016 s dětmi doma. Chtěla bych se zeptat, jakou mám šanci sehnat po ukončení MD práci, když jsem bez praxe s 2 dětmi? Existují v libereckém kraji nějaké firmy, které myslí i na tuhle skupinu lidí? Jak mám během MD zvýšit svoji kvalifikaci? Děkuji za odpověď.
Jana Oršulíková

Odpověď
Pokud vám nepomohou s nalezením místa kamarádi a známí, tak bych vám doporučil začít brigádou, rozkoukat se v pracovním prostředí a získat praxi a reálnou představu o pracovním životě. Zkuste i více různých brigád, pokud nemáte představu o tom, co chcete přesně dělat. Zvyšovat si kvalifikaci má smysl až pro nějaké konkrétní zaměření, předem to nemá příliš význam.
16.12.2013 11:10:13

Otázka
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné, aby zaměstnavatel nastavil zkušební dobu delší než tři měsíce. Chápu, že si mě chce vyzkoušet, ale čekat 6 měsíců, jestli z toho bude trvalé zaměstnání, je pro mě velká nejistota. Děkuji za odpověď, Darina
Darina Višňová

Odpověď
Dobrý den, nastavení zkušební doby na déle než tři měsíce je normální běžná věc. Nehledejte jistotu v tří nebo šesti měsíční zkušební době. Zaměstnavatel vás může teoreticky propustit kdykoliv. Dlouhodobou perspektivu vám dnes nezaručí nikdo. Je důležité si uvědomit, že na stávajícím trhu práce se odehrávají neustále rychlé změny.
16.12.2013 11:05:41

Otázka
Dobrý den,
Jana Oršulíková

Odpověď
Dobrý den.
16.12.2013 11:00:24

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.