St 12. 8. 2026Klára
Fotbal

VIDEO: Holandské fanoušky rozdráždila vlajka Slovanu. V ulicích byl jinak klid

Michael Daněk2 minuty čtení23. 10. 2015, 13:48
Holandské fanoušky rozdráždila vlajka Slovanu. V ulicích byl jinak klid
Holandské fanoušky rozdráždila vlajka Slovanu. V ulicích byl jinak klid · Foto: Jan Pešek

Drobné konflikty, hromady odpadků a popíjení před radnicí. Nájezd více než dvou tisícovek holandských fanoušků policie zvládla. Rekordní počet hostujících fanoušků dorazil na čtvrteční utkání Evropské ligy, kdy se na stadionu U Nisy střetl liberecký Slovan s Groningenem.

„Všem policistům se v rámci důkladně připraveného bezpečnostního opatření podařilo udržet veřejný pořádek a zajistit bezpečnost silničního provozu v celém městě i okolí stadionu,“ shrnula mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Drobné problémy s holandskými fanoušky řešili policisté už ve středu večer, kdy  v jedné z restaurací v centru města tropili výtržnosti. Za to dostali dva příznivci Groningenu blokovou pokutu a z Liberce odjížděli o pár stokorun lehčí.

V nedalekém baru v Pražské ulici pro změnu kdosi ukradl obsluze kasírku se čtyřiceti tisíci korun zpoza baru. Pachatele se nepodařilo dopadnout a tak není jasné, zda šlo o někoho z početné holandské skupinky.

V den utkání se všichni holandští fanoušci postupně scházeli na náměstí Dr. E. Beneše. „Policisté s členy antikonfliktního týmu museli průběžně po celou dobu upozorňovat na fakt, že na tomto místě platí vyhláška města, která zakazuje požívání alkoholu na veřejném prostranství. Policisté zde vše řešili domluvou,“ dodala mluvčí.

Dvě tisícovky fanoušků se vydaly na pochod Libercem pár minut před půl sedmou. Cestou na stadion U Nisy museli policisté zasahovat pouze jednou, když holandské fanoušky rozvášnila vlajka Slovanu na jednom z balkonů v Chrastavské ulici a odpálení rachejtle jedním z příznivců Slovanu. Na to fanoušci Groningenu reagovali pokřikem „fakjů Liberec …“ a celou situaci vyhrotil moment, kdy začali kopat do dvěří domu. Rozvášněné Holanďany museli krotit až těžkooděnci, kteří je celou cestu doprovázeli.

Během samotného zápasu veškeré nepokoje v obou sektorech domácích i hostujících fanoušků řešili sami pořadatelé. Policisté během utkání nemuseli na stadionu zasahovat. Bylo tomu tak i po skončení zápasu. Všichni jeho návštěvníci se v klidu rozešli. Většina fanoušků hostujícího celku bezprostředně po zápase odjela z Liberce autobusy a svými auty zpět do Holandska.

„V centru města jich zůstalo v ještě otevřených restauracích přibližně čtyři sta. Nicméně do rána byl ve městě klid a policisté, kteří ještě vykonávali zvýšený výkon služby, nemuseli v souvislosti s nimi řešit jakékoliv protiprávní jednání,“ uzavřela mluvčí.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Ilustrační fotoSpolečnost

Sucho komplikuje život i vodákům, v kraji jsou oblíbené úseky řek zatím splavné

Dlouhotrvající sucho znamená velké komplikace i pro vodáky, sjízdných úseků na českých řekách je v těchto dnech jen málo. Tradičně dost vody má horní Vltava z Vyššího Brodu pod lipenskou přehradu, na ostatních řekách je situace horší, uvedl hydrolog Martin Pecha z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). S opatrností je sjízdná dolní Jizera a Berounka, dolní úseky Ohře, Orlice a Opavy, některé části Ploučnice nebo Dyje pod Vranovskou přehradou a Novými Mlýny. Stále splavný je pro vodáky také dolní úsek Labe z Ústí nad Labem do Německa.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook