St 12. 8. 2026Klára
Fotbal

Slovan čeká dvojzápas ve Zlíně: Dnes liga, ve čtvrtek pohár

Luboš Vrabec1 minuta čtení30. 11. 2015, 15:51
Liberecký nováček Machuča
Liberecký nováček Machuča · Foto: Jaroslav Appeltauer

Liberecký Slovan se po heroickém výkonu v Evropské lize na hřišti portugalské Bragy opět musí přeorientovat na ligu. Aby toho nebylo málo, se stejným mužstvem se nyní utká během čtyř dnů rovnou dvakrát. Dnes v 18 hodin hraje ligu ve Zlíně, ve čtvrtek ho čeká stejný soupeř na stejném hřišti v rámci odvety MOL Cupu.

Slovan končil zápas v Braze v křečích a silně zdecimován. Odstoupil nedoléčený Jefremov, v závěru po hřišti kulhal Coufal nebo Folprecht. Shala odehrál přes půl hodiny na křídle, což ho potkalo nejspíš poprvé v kariéře. Do zápasu vůbec nezasáhl ze zápasu se Spartou nakopnutý kapitán Pavelka.

Teď už je ale čas se přeorientovat na ligu. Lazaret je stále rozsáhlý, ale pokud si chce Slovan přes zimu udržet kontakt na špici, nebylo by od věci dnes vyhrát. Za každou cenu.

Stopku má Bakoš

Jak bude vypadat sestava? Jisté je, že nenaskočí Bakoš, který má čtyři žluté karty, na hrotu tak bude nejspíš Rabušic, možná Luckassen. Další místa v sestavě ale jdou tipovat jen s věšteckou koulí. Zdravotní stav mnoha hráčů není dobrý, a tak se nechme překvapit, jak to trenér Trpišovský poskládá.

Závěr podzimu je přitom vražedný – dnes liga ve Zlíně, ve čtvrtek odveta poháru tamtéž. V neděli liga doma se Slávií a potom ve čtvrtek vrchol – domácí zápas s Evropské ligy s Marseille.

Slovan tak v 11 dnech čekají čtyři přetěžké zápasy.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětlujeSpolečnost

Proč už nechcete chovat bílé tygry, ptají se návštěvníci. Liberecká zoo vysvětluje

Bílí tygři byli dlouhá léta ikonou liberecké zoo. Do zahrady pod Ještědem přijeli v roce 1994, v roce 2018 ale vedení zoo oznámilo, že s jejich chovem končí. Tedy, že je nebude dále rozmnožovat, i když jedna tygřice je v zoo stále k vidění. Přestože od té doby uplynulo už 8 let, lidé se stále hojně ptají: Proč už nechcete bílé tygry chovat? A zoo vysvětluje.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook