St 12. 8. 2026Klára
Fotbal

Sen o postupu se rozplynul. Slovan podlehl Soluni 0:2 a v Evropské lize končí

Michael Daněk2 minuty čtení8. 12. 2016, 18:54
Ilustrační foto
Ilustrační foto · Foto: Jaroslav Appeltauer

Sen o postupu do jarní části Evropské ligy je pryč. Den „D“ libereckým fotbalistům nevyšel podle představ. Aby si zahráli Evropskou ligu i na jaře, potřebovali zvítězit na půdě Soluně a navíc spoléhat na to, že v souběžně hraném utkání skupiny zvítězí Fiorentina v ázerbajdžánském Baku. První podmínka nutná k postupu se začala hroutit už v prvním poločase zápasu.

Po necelé půlhodině hry se po špatné rozehrávce domácí až příliš snadno dostali k míči. Léo Matos zkušeně obešel trojici hráčů a poslal balon před branku. Tam si ho našel Garry Rodrigues a zhruba z penaltového puntíku nedal brankáři Dúbravkovi šanci – 1:0 pro PAOK.

A bylo hůř. Slovan sice v držení míče výrazně nezaostával, ve střelách na branku to bylo horší. Za devadesát minut regulérní hrací doby vystřelili liberečtí na branku domácího gólmana Glikose jen jednou.

Naopak Soluň hnaná hlasitým publikem zhruba pětadvacet minut před koncem přidala druhý přesný zásah, čímž definitivně rozhodla. Z levé strany přilétl před branku prudký centr, Dimitris Pelkas byl u míče dřív než Dúbravka a uklidil ho do sítě. 

Prohra může liberecké mrzet o to víc, když Karabach nestačil na svém hřišti na Fiorentinu. Ta vítězství 2:1 potvrdila zasloužený postup do vyřazovací fáze Evropské ligy, kam ze skupiny postupuje společně s řeckým PAOK Soluň. Liberec zůstává se čtyřmi body poslední v tabulce skupiny J.

PAOK Soluň - FC Slovan Liberec 2:0 (1:0)

Branky: 29. Rodrigues, 67. Pelkas. Rozhodčí: Marriner - Beck, Lennard. (všichni Anglie) ŽK:22. Pelkas, 34. Crespo, 52. Matos - 58. Ekpai, 63. Pokorný, 77. Folprecht, 89. Sýkora.

Sestavy: PAOK: Glykos - Léo Matos, Varela, Crespo, Leovac (82. Malezas) - Cimirot, Caňas - Djalma Campos, Pelkas (80. Šachov), Rodrigues - Athanasiadis (C) (71. Koulouris). Liberec: Dúbravka - Coufal, Karafiát (46. Bartl), Pokorný (C), Bartošák - Folprecht (80. Kubyškin), Breite - Ekpai (65. Sýkora), Ševčík, Vůch - Komličenko.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Jedna z nejhezčích libereckých vyhlídek se po letech opět otevřela veřejnostiSpolečnost

Jedna z nejhezčích libereckých vyhlídek se po letech opět otevřela veřejnosti

Po dlouhé době se veřejnosti znovu otevřela vyhlídková věž kulturního centra v Lidových sadech v Liberci. Těm, kteří vystoupají po 155 schodech až na vyhlídku, se naskytne výhled na Liberec, Ještěd a Jizerské hory. Vyhlídková věž je otevřena denně od 9 do 16 hodin a plné vstupné je 30 korun.

Liberecký kraj usiluje o zápis Ještědu na Seznam světového dědictví UNESCOPolitika

Liberecký kraj usiluje o zápis Ještědu na Seznam světového dědictví UNESCO

Liberecký kraj pokračuje v přípravách na nominaci Horského hotelu a televizního vysílače Ještěd na Seznam světového dědictví UNESCO. Radní projednali materiál, který zahajuje další etapu nominačního procesu a stanovuje konkrétní kroky vedoucí k podání žádosti o předběžné posouzení Ministerstvu kultury ČR.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook