St 12. 8. 2026Klára
Hokej

Tygři ustáli nápor Třince a vrátili se na druhé místo tabulky

JJan Kordík3 minuty čtení5. 12. 2025, 20:25
Tygři ustáli nápor Třince a vrátili se na druhé místo tabulky
Tygři ustáli nápor Třince a vrátili se na druhé místo tabulky · Foto: Bílí Tygři Liberec

Vyrovnaná partie 29. kola hokejové extraligy začala lépe pro Bílé Tygry, kteří se ujali vedení. Třinečtí se sice dotáhli ve druhé třetině, šelmy však následně unikly do dvougólového náskoku, který poté opečovávaly. Snahy Ocelářů o vyrovnání již Liberečtí odmítli a díky první výhře nad Třincem v sezoně se v tabulce posunuli na druhé místo.

Větší aktivita byla od úvodních minut na straně Bílých Tygrů, kteří si také zahráli první přesilovku. Ta neskončila navzdory solidním šancím předčasně, Liberec se ale krátce poté přece jen radoval. Servác Petrovský se zmocnil puku v třineckém pásmu, zkusil to na Kacetla z otočky a vymetl horní část jeho klece. Oceláři se snažili o brzké srovnání, soubor Jiřího Kudrny však náporu ve zbytku první periody odolal.

Na startu prostřední části Tygři odrazili třineckou početní výhodu a se stejným výsledkem si poradili také s dalšími příležitostmi. Šelmy usilovaly o navýšení svého náskoku, prosadili se ale naopak domácí. Oscar Flynn našel na vzdálenější tyči Michala Kovařčíka, který puk přesměroval za záda Petra Kváči.

Závěr tohoto úseku se rozhodně pouze nedohrával. Liberečtí nejprve využili přesilovku díky nahození Radima Šimka od modré, aby po šestnácti sekundách přidali vzápětí další gól. Ten padl krátce po buly, kdy posunul Tomáš Filippi kotouč na Marka Zachara, který se ranou z první nemýlil. Oceláři se nicméně ještě do konce této pasáže utkání dotáhli na kontakt zásluhou individuální akce Andreje Nestrašila.

Třetí dvacetiminutovku načali s větší chutí Třinečtí, další trefa však přišla na straně Liberce. Adam Musil stál nepokrytý před třineckým brankovištěm, a tak neměl větší problém s dorážkou Pérezovy střely. Také tento stav neměl dlouhého trvání, jelikož ani ne 30 sekund poté přišel další úder Ocelářů, a to po zakončení Libora Hudáčka z blízkosti.

Domácí posléze nebyli daleko od umazání gólového manka po zmatku v libereckém brankovišti. Ve svých snahách ale nepolevili a Petr Kváča musel likvidovat několik třineckých pokusů. Oceláři to na konci utkání zkoušeli i s šesti hráči v poli, jejich prázdné zařízení ale trefil Adam Musil, který stvrdil tříbodový triumf Bílých Tygrů.

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 
3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 36. M. Kovařčík (Flynn), 40. Nestrašil (M. Kovařčík), 46. Hudáček (Adámek, Kurovský) – 10. Petrovský (Weatherby), 38. R. Šimek (O. Procházka, Pérez), 39. Zachar (Filippi), 45. A. Musil (Pérez), 59. A. Musil  Rozhodčí: Kika, Vrba – Lederer, Axma  Diváci: 4686

Sestavy:

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Adámek, Marinčin, J. Galvas, D. Musil, Koch, Nedomlel, Jank – Nestrašil, M. Kovařčík, Flynn – Kurovský, Hudáček, Daňo – M. Růžička (C), Vrána (A), Cienciala – Kubiesa, Roman, Hrehorčák – Dravecký (A).
Trenér: Zdeněk Moták

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Lukeš) – R. Šimek (C), T. Galvas, Ivan (A), Zile, Zeman, Ahac, Hanousek – Sandberg, Weatherby, Petrovský – Faško-Rudáš, Filippi, O. Procházka – A. Musil (A), A. Najman, Pérez – Zachar, F. Jansa, Hujer.
Trenér: Jiří Kudrna

Umístění poskytnuta z Sofascore

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Kamion vyklopil bagr i ocelové nosníky. Nehoda uzavřela silnici 35 v Hrubé SkáleKrimi

Kamion vyklopil bagr i ocelové nosníky. Nehoda uzavřela silnici 35 v Hrubé Skále

Na silnici 35 v obci Hrubá Skála došlo ve středu nad ránem k dopravní nehodě. Projíždějícímu kamionu spadl náklad – převážel bagr a také ocelové nosníky.

Liberecký kraj usiluje o zápis Ještědu na Seznam světového dědictví UNESCOPolitika

Liberecký kraj usiluje o zápis Ještědu na Seznam světového dědictví UNESCO

Liberecký kraj pokračuje v přípravách na nominaci Horského hotelu a televizního vysílače Ještěd na Seznam světového dědictví UNESCO. Radní projednali materiál, který zahajuje další etapu nominačního procesu a stanovuje konkrétní kroky vedoucí k podání žádosti o předběžné posouzení Ministerstvu kultury ČR.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple

Přihlašovali jste se přes Facebook? Dočasně to nejde. Váš účet nikam nezmizel — nastavte si heslo a přihlaste se stejným e-mailem, jaký máte na Facebooku.