St 12. 8. 2026Klára
Hokej

Šimek zůstává Tygrem. Nikde jinde už bych hrát nechtěl, řekl po podpisu smlouvy

ČTK, Luboš Vrabec2 minuty čtení16. 3. 2026, 14:43
Šimek zůstává Tygrem. Nikde jinde už bych hrát nechtěl, řekl po podpisu smlouvy
Šimek zůstává Tygrem. Nikde jinde už bych hrát nechtěl, řekl po podpisu smlouvy · Foto: Bílí Tygří Liberec, Jiří Princ

Libereckým Bílým Tygrům se podařil klíčový podpis. Novou smlouvu s klubem uzavřel kapitán a lídr týmu Radim Šimek. Pod Ještědem by měl hrát až do roku 2030.

Šimek se do Liberce vrátil před minulou sezonou a okamžitě se stal klíčovým hráčem týmu. Podpis dlouhodobé smlouvy bere pro sebe jako jistotu. „Jsem rád, že vím, co se mnou bude v těch dalších letech. Moc mě těší, že jsme se dohodli, protože já už bych nikde jinde hrát nechtěl. Kdybych měl odejít z Liberce, už bych nehrál a skončil s hokejem, rodinu bych nikam nestěhoval, takže jsem hrozně rád, že se to povedlo a můžu v klubu zůstat. Je super, že tady oceňují práci, kterou jsem předvedl za ty poslední dva roky," řekl po podpisu smlouvy Radim Šimek.

Přitom nechybělo mnoho a Šimek po návratu ze zámoří mohl hrát ve Spartě. Nakonec se ale rozhodl pro Liberec. „Šimi má pro náš klub obrovský přínos na ledě i mimo něj. Jak pro majitele klubu, tak pro mě a trenéry bylo prioritou a zároveň jasným přáním, aby u nás Radim zůstal co možná nejdéle. Aby pomohl Tygrům vychovat další hráče a byl zárukou každodenní kvalitní práce. Je to kapitán týmu, který jde každý den příkladem. Je ve výborné kondici a všichni věříme, že bude i nadále rozdílovým hráčem,“ dodal sportovní ředitel klubu Michal Birner.

V letošní základní části naskočil celkem do 47 zápasů a připsal si pět gólů a deset nahrávek. Svými spolehlivými výkony si vysloužil pozvánku do reprezentace, za kterou se představil na finském podniku Euro Hockey Tour a následně i na únorové olympiádě v Miláně.

„Smlouvu jsem měl ještě na další sezonu a jsem rád, že se to ještě o další tři roky prodlouží. Ta stávající se prostě jen podpisem dodatku prodloužila o další tři roky, je úplně stejná. Já jsem ale spokojený s tím, jaké tady mám zázemí i po stránce financí, nebylo třeba s tím něco dělat," vysvětlil kapitán Tygrů.

Šimek se nyní připravuje s týmem na start čtvrtfinále play-off s Karlovými Vary. První utkání je na programu v pátek v Liberci.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Jedna z nejhezčích libereckých vyhlídek se po letech opět otevřela veřejnostiSpolečnost

Jedna z nejhezčích libereckých vyhlídek se po letech opět otevřela veřejnosti

Po dlouhé době se veřejnosti znovu otevřela vyhlídková věž kulturního centra v Lidových sadech v Liberci. Těm, kteří vystoupají po 155 schodech až na vyhlídku, se naskytne výhled na Liberec, Ještěd a Jizerské hory. Vyhlídková věž je otevřena denně od 9 do 16 hodin a plné vstupné je 30 korun.

Liberecký kraj usiluje o zápis Ještědu na Seznam světového dědictví UNESCOPolitika

Liberecký kraj usiluje o zápis Ještědu na Seznam světového dědictví UNESCO

Liberecký kraj pokračuje v přípravách na nominaci Horského hotelu a televizního vysílače Ještěd na Seznam světového dědictví UNESCO. Radní projednali materiál, který zahajuje další etapu nominačního procesu a stanovuje konkrétní kroky vedoucí k podání žádosti o předběžné posouzení Ministerstvu kultury ČR.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook