středa 21. října 2020 Brigita

Střední školy budou od středy zavřené, zatím ale pouze na Liberecku

Od středy se na základě rozhodnutí Krajské hygienické stanice uzavřou všechny střední školy na Liberecku, informoval o tom dnes odpoledne mluvčí kraje Filip Trdla.

Omezení se týká zatím jen okresu Liberec. V ostatních okresech Libereckého kraje zůstanou střední školy otevřené. „Školy budou dále působit ve formě distančního vzdělávání,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí kraje Filip Trdla.

Nařízení platí do 18. října. „Ke změně došlo vzhledem k pokračující nepříznivé epidemiologické situaci na území Liberecka. Stále platí, že se snažíme udržet klasické vyučování ve školách co nejdéle, nikdy ale tak neučiníme na úkor zdraví našich obyvatel. Další zasedání Krizového štábu Libereckého kraje bude ve středu 7. října,“ sdělil hejtman Martin Půta na sociálních sítích.

Na základě rozhodnutí krajského hygienika budou od středy 7. října uzavřeny všechny střední školy v okrese Liberec. Tyto...

Zveřejnil(a) Martin Půta dne Pondělí 5. října 2020

Trochu jiná pravidla platí pro víceletá gymnázia. Zde se omezení nebudou vztahovat na nižší ročníky. Navíc může ve školách probíhat praktická výuka v menších skupinkách. „Bude záležet na rozhodnutí ředitelů škol,“ doplnil Trdla.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky škola, vzdělávání, koronavirus, uzavření, střední škola, Liberecko, Liberecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.