Čt 13. 8. 2026Alena
Krimi

Liberec patří mezi nejbezpečnější krajská města v zemi

Michael Daněk1 minuta čtení4. 11. 2013, 12:09
ilustrační foto: ZZSLK
ilustrační foto: ZZSLK · Foto: ZZSLK

Silnice v Liberci patří podle České pojišťovny mezi nejbezpečnější v České republice. Pojišťovna desátým rokem monitoruje bezpečnost na silnicích 13 krajských a 59 okresních měst a dvakrát ročně sestavuje žebříček bezpečnosti. Mezi krajskými městy skončil nyní Liberec čtvrtý, když si meziročně o jednu příčku pohoršil.

„Tento index vychází ze statistik dopravních nehod Policie ČR a vyjadřuje úroveň nehodovosti na základě počtu usmrcených a těžce zraněných osob při dopravních nehodách ve vztahu k počtu obyvatel daných měst,“ popsala mluvčí pojišťovny Ivana Buriánková.

Nejbezpečnějším okresním městem v Libereckém kraji je Jablonec nad Nisou. Na opačném konci statistiky naopak figurují Semily. Česká Lípa vypadla z první dvacítky města a řadí se mezi průměrná města.

„V prvních šesti měsících roku 2013 si z krajských měst nejlépe vedly Karlovy Vary, které tak obhájily statut nejbezpečnějšího krajského města z loňského roku,“ řekla Ivana Buriánková a doplnila: „V kategorii okresních měst je v prvním pololetí 2013 bez záznamu o smrtelné nebo vážné dopravní nehodě celkem dvacet měst.“

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročilSpolečnost

Hluk z Turówa byl při dalším měření nižší. V jednom případě ale limit překročil

V květnu probíhalo další měření hluku z hnědouhelného dolu Turów. Konkrétně šlo o Uhelnou a také Oldřichov na Hranicích. Hodnoty při něm byly nižší než při prvním letošním měření, v jednom případě ale v Uhelné limit překročily.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook