Aktuálně

Ještěd bude nově patřit Libereckému kraji. Zastupitelé na jeho odkup kývli více...

Kdo bude sportovcem Liberecka? Anketu Drbny ovládl plavec Adam Kolín více...

Soud v Jablonci osvobodil tři dozorce z Rýnovic obviněné z napadení vězně více...

Svědci srážky na sjezdovce v Harrachově chybí. Ozvěte se, prosí dcera mrtvé lyžařky více...

Auto na přechodu ve Cvikově srazilo desetiletou dívku. Hledají se svědci více...

Policie chystá na duben další Speed Marathon. Navrhněte, kde má hlídat rychlost více...

VIDEO: Do Rýnovic zatím milost nedorazila. Ředitel věznice předstoupil před novináře

V Rýnovicích se stále čeká na propuštění mediálně nejsledovanějšího českého vězně Jiřího Kajínka. Kdy milost do věznice na okraji Jablonce nad Nisou dorazí, není zatím jasné. Před novináře v neděli večer předstoupil ředitel věznice Vlastimil Kříž, který je poinformoval o tom, že k propuštění doživotně odsouzeného vězně může dojít kdykoliv.

„Mohu ubezpečit, že ve věznici panuje pořádek a kázeň. Co se týká události, kterou očekáváme, k tomu se nemůžu blíže vyjádřit," řekl Kříž a dodal: „Pakliže jako ředitel věznice obdržím dokument, který mě bude opravňovat k tomu, abych zahájil úkony k realizaci rozhodnutí prezidenta republiky, učiním tak bezodkladně, celých čtyřiadvacet hodin denně.“

Sám přiznal, že k propuštění Jiřího Kajínka musí dojít v součinnosti s Okresním soudem v Jablonci nad Nisou. „Do věznice se tak musí dostavit předsedkyně senátu, potažmo pověřený soudce nebo soudkyně,“ uzavřel.

Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek strávil za mřížemi 23 let. Média na sebe upozornil útěkem z přísně střežené mírovské věznice. Zeman už dříve uvedl, že k milosti pro Kajínka připojí sedmiletou podmínku, "aby reagoval na některé obavy, že se bude mstít po svém propuštění z vězení". Podle průzkumu agentury Median pro Českou televizi souhlasí s milostí pro Kajínka 54 procent lidí, proti je 36 procent. 

VIDEO: Vlastimil Kříž před novináři

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Rýnovice, Jiří Kajínek, Jablonec nad Nisou, Senát Parlamentu ČR, Česká televize, Median

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.