Aktuálně

Liberecká zoo se bude dočasně starat o lvici Elsu, odebranou z nelegálního chovu Karlose Vémoly více...

Liberecký kraj chce podle hejtmana Půty vyřešit krizi na jabloneckém gymnáziu více...

Rekonstrukce Vítězné finišuje, kvůli pokládce finálního asfaltu je znovu pro dopravu uzavřena více...

Odpůrci I/35 Českým rájem obvinili autora studie z podvodu, Valbek to odmítá více...

Koupaliště Vápenka v Liberci letos asi v provozu nebude, areál je na prodej více...

Neznámý zloděj ukradl pozlacenou sošku Ježíše z Gahlerova kříže v Bedřichově

Jen tři čtvrtě roku vydržel nepoškozen Gahlerův kříž, který stojí na Nové Louce při cestě z Bedřichova na Šámalovu chatu. Neznámý zloděj začátkem června vylomil jeho horní část a ukradl pozlacenou sošku Ježíše. Škoda je předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun.

„Spodní část tohoto kříže vylomil z chemické kotvy i žulové desky a vyhnul ji směrem dozadu. Následně ovšem ve střední části kříže odlomil jeho horní část, kde byl umístěn pozlacený Ježíš a tuto část odcizil,“ dodala mluvčí policie Dagmar Sochorová.

V případě dopadení muži hrozí až dva roky za mřížemi za krádež a poškození cizí věci.


Kříž krátce po odhalení. Foto: Spolek Patron

Ke krádeži došlo v době od 11 hodin dne 1. června do 8 hodin 2. června. Policisté teď hledají svědky události, kteří se můžou hlásit na linku 158. „Mšenští policisté přivítají zejména informace nejen k samotnému jednání pachatele na místě činu, ale také poznatky směřující k jeho vypátrání a zjištění místa, kde se v současné době nachází odcizená část Gahlerova kříže s pozlaceným Ježíšem,“ uzavřela mluvčí.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Bedřichov, Šámalova chata, Nová Louka, krádež, Gahlerův kříž, soška

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.