Aktuálně

Atraktivní, ale těžký los pro Jablonec. Ve čtvrtfinále poháru přivítá Slavii více...

Tygři ustáli nápor Třince a vrátili se na druhé místo tabulky více...

Při požáru zachránil liberecký hasič Roman Kostelňák dítě, dostal medaili HZS více...

Dívenka nastoupila v Jablonci cestou na hudebku do špatného autobusu, pomohli strážníci více...

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Muž z Hrádku byl na Novém Zélandě odsouzen na 17 let za pašování drog

K 17 letům vězení byl na Novém Zélandu odsouzen dvaačtyřicetiletý muž z Hrádku nad Nisou, který se pokusil přes letiště v Aucklandu do země propašovat 20 kilogramů metamfetaminu. Informoval o tom novozélandský zpravodajský server The Stuff. Jedná se o největší zadrženou zásilku drog, jaká kdy byla na aucklandském letišti odhalena.

Muž do Aucklandu přiletěl v květnu 2016 z Bangkoku se svou 69letou matkou. Celníci se rozhodli ho vyslechnout a prohledat poté, co jejich kolegové ze zpravodajského útvaru muže vyhodnotili jako "vysoké riziko". Během prohlídky celníci nalezli metamfetamin pod falešnými dny zavazadel obou cestujících. Prodejní cenu drogy odhadují na 20 milionů dolarů (442 milionů korun).

Původně byla zadržena i mužova matka. Během vyšetřování ovšem vyšlo najevo, že o droze nevěděla, a tak byla zproštěna obvinění a deportována.

Bruce Berry, jenž celní vyšetřování vedl, ocenil každodenní práci letištního zpravodajského útvaru, který se snaží identifikovat potenciální drogové kurýry. "V tomto případě, se muž snažil vystupovat jako regulérní turista, ale prohlédli jsme to," uvedl Berry.

Odsouzený muž z Hrádku nad Nisou může požádat o prominutí zbytku trestu po odpykání 8,5 let. Jeho rodina se snaží o vydání muže do České republiky.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Auckland, soud, drogy, pašování, Nový Zéland, droga, Hrádek nad Nisou, Bruce Berry, Bangkok, Česko

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.