úterý 7. dubna 2020 Heřman / Hermína

Smrt chlapce v libereckém bazénu je u soudu. Plavčíkovi hrozí šest let vězení

Okresní soud začne ve středu projednávat případ utonutí čtrnáctiletého chlapce v libereckém bazénu. Ten se svými kamarády odstranil mříž v divoké řece, proud ho ale vtáhl dovnitř a on utonul. Kamarádi pak zmizeli. Z usmrcení z nedbalosti je obžalován plavčík.

K neštěstí došlo 3. září 2016, návštěva bazénu se změnila v tragédii. Otec začal chlapce hledat, když se z bazénu nevrátil domů. Začala pátrací akce, bezvládné tělo našli v potrubí divoké řeky. Podle pitvy zemřel na udušení.

Z jeho smrti je obžalován plavčík, který tehdy na divokou řeku dohlížel. V bazénu už nepracuje. Policie mladého muže obvinila na základě znaleckého posudku. Podle něj se plavčík dostatečně nevěnoval tomu, co se v divoké řece děje.

„Znalec má za to, že v tomto případě „selhal“ lidský faktor. Tedy, že se zaměstnanec plaveckého bazénu, v rozporu s náplní práce, dostatečně nevěnoval sledování situace u vodní atrakce „divoká řeka“, kde delší dobu probíhalo násilné jednání čtyř osob,“ řekla mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Provozovatel bazénu obviněn nebyl, stejně jako kamarádi, kteří z bazénu odešli a nikomu nic neřekli.

Foto Zapálení svíček pro Adama M. | Zdroj ČTK

Štítky soud, Liberec, smrt, bazén, plavčík, divoká řeka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.