Aktuálně

V Pihelu boural mladík s čerstvým řidičákem. Bilance: 8 zraněných, 2 těžce více...

Naivní divadlo uvede v sobotu novou inscenaci Vánoce aneb Příběh narození více...

Liberecký kraj letos Ještěd koupit nestihne více...

Falešnými dokumenty si přišel na sedmdesát tisíc korun

Autoři | Foto Dominik Svoboda

Sedmadvacetiletý muž si díky falešným dokumentům sjednal úvěry, které ale nesplácel. Společnosti, která mu úvěry zprostředkovala, způsobil škodu za více než sedmdesát pět tisíc korun.

Promyšleného činu se dotyčný dopustil během loňského roku a to hned několikrát. Tehdy si vypůjčil 22 000 korun, kdy využil falešný doklad totožnosti. Podobně si přišel i k dalším 10 tisicům. 

„Další úvěr si sjednal v říjnu loňského roku a to ve výši třiceti tisíc korun,“ uvedl mluvčí policie Vojtěch Robovský„Muž následně neplnil závazky, ke kterým byl vázán smluvním vztahem.“ K placení se ovšem muž z Liberce neměl.

Místo toho padělal další listiny. Nejdříve se vydával za finanční subjekt a následně za pracovníka finanční společnosti. Zde ale udělal velkou chybu, protože se vydával za osobu, která ve firmě již nepracovala.

Společnost se následně s celým případem obrátila na policii. Ta navíc zjistila, že v minulosti byl recidivista za poddobnou činnost již uznán vinným. Jelikož muž spáchal hned několik přečinů, hrozí mu vězení od roku až po pět let.

 

 

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky padělání, doklady, falšování, krimi, úvěr, Liberec

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.