Aktuálně

Liberecká zoo se bude dočasně starat o lvici Elsu, odebranou z nelegálního chovu Karlose Vémoly více...

Liberecký kraj chce podle hejtmana Půty vyřešit krizi na jabloneckém gymnáziu více...

Rekonstrukce Vítězné finišuje, kvůli pokládce finálního asfaltu je znovu pro dopravu uzavřena více...

Odpůrci I/35 Českým rájem obvinili autora studie z podvodu, Valbek to odmítá více...

Koupaliště Vápenka v Liberci letos asi v provozu nebude, areál je na prodej více...

Volání o pomoc si vyžádalo policisty, hasiče, kynology i vrtulník s termovizí

Autoři | Foto ZZS JMK

Ke Lhotce nedaleko Velkých Hamrů se včera večer sjelo mnoho hasičů i policistů. Ze zdejšího lesa se ozývalo volání o pomoc. Na pomoc byl přivolán i vrtulník s termovizí.

Oznámení týkající se volání o pomoc z lesů zburcovalo včera po sedmé hodině policisty i hasiče. Vzhledem k nepřehlednému terénu bylo na místo povoláno deset jednotek hasičského záchranného sboru. „Po částečném průzkumu vyhodnotil velitel zásahu situaci jako závažnou. Z toho důvodu byl vyhlášen druhý stupeň poplachu,“ uvedla mluvčí hasičů Pavlína Bílková.

Na místě byli také policisté, kteří kontrolovali okolní komunikace a prověřovali informace od místních. „Podle svědkyně se z lesa ozývalo kolem osmnácté hodiny volání muže a ženy o pomoc,“ řekla policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Do pátrací akce se vedle hasičů, kteří zatím utvořili rojnici a prohledávali les, zapojila i přivolaná policejní posádka s vrtulníkem.

Na pomoc přijeli i zástupci Horské služby se čtyřkolkami. V terénu strávily zasahující složky téměř sedm hodin. Za tu dobu se ovšem nepodařilo najít žádnou osobu, ani informaci, která by k nalezení neznámých osob vedla. „Vzhledem k tomu, že intenzivní pátrání trvalo již sedm hodin, a za tu dobu se nepodařilo nikoho najít, akce byla v jednu hodinu ráno ukončena,“ dodala Bílková.

Kdo volal o pomoc tak stále není jasné. Na místo se dnes opět vrátili policisté s vozidlem vybaveným termovizí. Ani tentokrát ale nikoho neobjevili.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky policie, pátrání, hasiči, Lhotka, termografie, les, Velké Hamry, Hasičský záchranný sbor

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.