středa 13. listopadu 2019 Tibor

Případem zabitých tygrů se dnes zabýval soud, mezi obžalovanými chyběl Vietnamec, odjel do zahraničí

Pouze dva obžalovaní stanuli dnes před Okresním soudem v České Lípě na začátku procesu kvůli nelegálnímu zabíjení tygrů a obchodu s částmi jejich těl. Třetí obžalovaný, sedmapadesátiletý Xuan Vu Le, podle soudkyně Lucie Homolkové vycestoval do Vietnamu a dosud se nevrátil.

Soudkyně rozhodla, že jeho případ se bude projednávat samostatně. Soud začal čtením obžaloby. Za neoprávněné nakládání s chráněnými zvířaty obžalovaným hrozí trest do pěti let vězení. Vietnamec podle policie trestnou činnost organizoval a hotové produkty zpracované z těl tygrů prodával, mimo jiné v pražské tržnici Sapa.

Obžalovanými jsou kromě Vietnamce také sedmašedesátiletý provozovatel zooparků u Prahy a Doks na Českolipsku Ludvík Berousek, a pětatřicetiletý preparátor Miloš Hrozínek, který na soud čekal ve vazbě. Podle zjištění policie zvířata dodával Berousek a preparátor tygří těla zpracovával na masox nebo například tygří víno. Vietnamec produkty, které jsou v jeho komunitě velmi žádané, a proto dobře zpeněžitelné, odebíral.

U preparátora našli policisté mrtvého tygra střeleného do oka a krku, aby střela neporušila cennou kůži. Policie při domovních prohlídkách zajistila také čtyři kůže, tygří drápy a další tygří produkty včetně masoxu a tygřího vína. Našla i sadu varných nádob a forem používaných pro výrobu produktů tradiční asijské medicíny z částí tygřích těl a zajistila přes 1,8 milionu korun v hotovosti.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky soud, tygr, kauza, Berousek, cirkus, preparování

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.