pátek 28. února 2020 Lumír

Problémy na D10. Hromadná nehoda a auto v protisměru

Kdo jel v pátek ráno po D10 ať už do Prahy, nebo z Prahy, dostal se do problémů. Dálnice totiž byla v obou směrech uzavřená. Na 46. kilometru se ráno srazilo sedm aut. Ve směru na Turnov na zhruba 38. kilometru zase jelo auto v protisměru, které způsobilo dvě nehody. Dálnice je průjezdná již v obou úsecích.

Po sedmé hodině začali operátoři tísňové linky přijímat celou řadu hovorů na auto v protisměru. „Policisté přijali desítky oznámení od projíždějících řidičů o autě jedoucím v protisměru,“ řekl mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa.

Podle něj auto způsobilo dvě lehčí nehody, než se ho policistům podařilo na 31. kilometru zastavit. Dálnice zde byla uzavřena zhruba do 7:40, tvořila se několikakilometrová kolona.

K druhé nehodě došlo na 46. kilometru u Mladé Boleslavi, srazilo se tam sedm aut. Jeden z účastníků si po nehodě začal stěžovat na zdravotní problémy, sanitka ho proto odvezla do nemocnice. Dálnice byla v tomto místě nejprve zcela uzavřena a řidiči museli místo objíždět přes Mladou Boleslav, nyní už je dálnice průjezdná.

Autoři | Foto Jana Vondráčková | Zdroj ČTK

Štítky nehoda, auto v protisměru, dálnice, D10

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.