středa 3. června 2020 Tamara

VIDEO: Policisté pronásledovali rychlého řidiče, měl v sobě amfetamin

Zdrogovaný řidič na sebe upozornil rychlou jízdou. Na jeho vůz značky Mazda se proto pověsila policejní hlídka a začala honička...

Policisté si rychlého šoféra všimli na kruhovém objezdu v České Lípě. „Jakmile si muž za volantem všiml policistů za sebou, šlápl na plyn a snažil se hlídce ujet,“ uvedla mluvčí policie Ivana Baláková. Honička ale netrvala nijak dlouho, řidič totiž krátce po výjezdu z okružní křižovatky zamířil na parkoviště. 

„Dotyčný měl v plánu vůz odstavit a opustit,“ vysvětlila mluvčí. Na to už ale nedošlo. S policisty v zádech zaparkoval a z vozu mu už pomohli muži zákona. Jak prokázal orientační test, muž měl v sobě amfetamin. Přesné množství určí až výsledky krevních testů.

Navíc u něj našli sáček s pervitinem, údajně pro vlastní potřebu. To ale stále nebylo vše. „Dle databáze policisté zjistili, že tento muž nemá řidičský průkaz. V loňském roce mu byl odebrán právě za řízení pod vlivem návykových látek. Pokud by množství drogy, kterou v sobě měl,  zakládalo skutkovou podstatu přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, mohl by ho soud poslat až na  rok do vězení,“ dodala mluvčí. 

Foto PČR

Štítky honička, policie, amfetamin, drogy, Českolipsko

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.