pondělí 18. listopadu 2019 Romana

Policie pátrala po uprchlém vězni. Uprostřed noci zmizel z pekáren, kde v rámci výkonu trestu pracuje

Policisté vyhlásili pátrání po vězni, který v noci na dnešek uprchl z pracoviště, kde byl v rámci výkonu trestu. Jednatřicetiletý muž přitom měl být už v září propuštěn. Po zhruba 24 hodinách se muž na pracoviště vrátil a pátrání tak bylo ukončeno.

„Mezi 3.00 a 3.15 svévolně opustil pracoviště pekáren v Rochlické ulici v Liberci, kde pracoval v rámci svého výkonu trestu odnětí svobody. Jmenovaný je vězněm Věznice ve Stráži pod Ralskem a výkon trestu mu měl skončit v září letošního roku,” uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Odsouzen byl v roce 2018 za majetkovou trestnou činnost. Vězeň byl oblečen do oranžového trička a bílých kalhot, na nohou měl bílé boty. Je vysoký 176 cm, štíhlé postavy. Má modré oči a světle hnědé, na ježka střižené krátké vlasy. V oblasti nadloktí pravé ruky má tetování v podobě ďábla a stejný motiv má vytetovaný i na levé lopatce. 

„Veškeré informace, které nám pomohou uprchlého vězně vypátrat, přijme naše známá linka 158 nebo kterákoliv služebna Policie ČR,” dodala mluvčí.

Foto Policie ČR

Štítky policie, vězeň, rychnov, Liberec, pakárny, Stáž pod Ralskem

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.