pondělí 9. prosince 2019 Vratislav

VIDEO: Policisté hledají autora nápisu na zdi. Kamera zachytila mladíka se sprejem, poznáte ho?

Liberečtí policisté pátrají po vandalovi, který v noci na 3. listopadu černým sprejem pomaloval fasádu ve vesecké České ulici. Bezpečnostní kamera nedaleko zachytila mladíka se sprejem v ruce, podle policistů tak s velkou pravděpodobností půjde právě o autora malby. Policisté žádají přímo mladíka, aby se přihlásil a vyzývají i svědky, kteří by jej poznali.

„Krátce před třetí hodinou ranní zaznamenala bezpečnostní kamera firmy sídlící v objektu domu v ulici Česká mladíka se sprejem v ruce. Zvláštní mladíkovo chování spočívající v zahalení tváře a následné nasazení kapuci pravděpodobně vyvrcholilo ranním nálezem posprejované části budovy,“ popsal mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Podle něj šlo o skoro čtyři metry dlouhý emotivní výlev. 

Mladíka na fotografii a videu policisté žádají, aby se přihlásil na služebně obvodního oddělení nebo na kterékoli součásti Policie České republiky, případně aby se policistům ozval prostřednictvím bezplatné linky 158. „Žádáme o informace také možné svědky. Veškeré takto získané informace mohou mužům zákona výrazným způsobem dopomoci k objasnění případu,“ dodal mluvčí.

Škoda na posprejované fasádě domu byla předběžně odhadnuta na částku 50 tisíc korun.

Foto Policie ČR

Štítky Vesec, policie, sprejer, vandal

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.