neděle 8. prosince 2019 Květoslava

Policisté pátrají po patnáctileté útěkářce. Utekla z domova

Teprve patnáctiletá dívka už je více než týden nezvěstná. Podle policie se 20. listopadu nevrátila z domova do dětského domova, od té doby o ní nikdy nic neví.

„Služba kriminální policie a vyšetřování územního odboru Česká Lípa vyhlašuje pátrání po svěřenkyni výchovného ústavu, která utekla z domova, kde byla na návštěvě. Vzhledem k tomu, že o ní teď nic neví ani její rodina a ani zaměstnanci ústavu, kam se nevrátila, žádáme Vás o pomoc při jejím vypátrání,“ uvedla českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Patnáctiletá dívka utekla z domova 20. listopadu kolem devatenácté hodině. Doma byla jen na povolené vycházce z výchovného ústavu pro dívky v Kostomlatech pod Milešovkou. „To, že se svévolně vzdálila z domova nebo z výchovného ústavu, se nestalo poprvé,“ dodala mluvčí.

Pokud víte, kde se pohřešovaná dívka nachází, volejte prosím linku 158 nebo kontaktujte jakoukoliv služebnu Policie ČR.

Popis dívky

Nikola je vysoká 160 centimetrů střední postavy. Má modré oči a dlouhé černé vlasy (oproti zveřejněné fotografii). Při odchodu z domova měla na sobě khaki bundu s kapucí a kožíškem a buď žluté tepláky nebo tmavé elastické kalhoty, na nohou měla bílé tenisky a s sebou si vzala větší kabelku růžovošedé barvy.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky pátrání, policie, Česká Lípa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.