pátek 28. února 2020 Lumír

Na Frýdlantsku spadl led z náklaďáku a prorazil autu čelní sklo. Takové nehody nejsou výjimkou

Přestože zákon ukládá řidičům povinnost z vozidla před jízdou odstranit sníh i led, který by mohl ostatní účastníky provozu ohrozit, ne všichni si to berou k srdci.

A nepomáhá ani hrozba pokutováním. „Za porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích hrozí řidičům v tomto případě pokuta ve výši až dva tisíce korun na místě, ve správním řízení až dva a půl tisíce,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský. Pokud navíc není vidět registrační značka, mohou řidiči zaplatit dokonce až deset tisíc korun.

Přesto ale denně na silnicích potkáváme auta, která na střeše i dalších místech mají sníh i led. A letos také došlo k prvním nehodám, zapříčiněným právě ledem, který odlétl z aut. „V první polovině ledna došlo k pádu ledu z návěsu nákladního vozidla. Padající blok zasáhl osobní automobil jedoucí v protisměru a prorazil čelní sklo,“ komentoval Robovský.

Psali jsme: FOTO: Letící led z protijedoucího vozu zničil přední sklo a vletěl do auta. Zranil řidiče i psa

Řidič se samozřejmě lekl, strhl řízení a narazil do dopravního značení. Jen díky velkému štěstí se ani řidič, ani nikdo jiný při této nehodě nezranil. Velmi podobný případ se pak odehrál před pár dny na v Turnově. Zde už se to ale bez zranění neobešlo. „V tomto případě byl řidič osobního automobilu převezen do nemocnice,“ připomněl mluvčí.

Tyto nehody by měly být odstrašujícím případem pro všechny ostatní řidiče. Než vyjedete, raději auto pořádně očistěte.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Foto PČR

Štítky policie, nehoda, led, sníh, námraza

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.