úterý 31. března 2020 Kvido

VIDEO: Řidič nadýchal přes dvě promile, spolujezdec zkoušel policisty uplatit

Policisty z Vrchlabí zaujalo v neděli večer značně kličkující auto, které upozorňovalo na to, že asi není vše, jak má být.

Bylo právě něco po jedenácté večer, když policisté zaznamenali kličkující osobák, jak si to mašíruje po silnici do Libereckého kraje. „Hlídka se proto rozhodla automobil zastavit a řidiče zkontrolovat,“ uvedl mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Automobil s třemi cizinci se podařilo policistům zastavit u obce Horní Branná na Semilsku. Vzhledem k podezření na možné požití alkoholu, podrobili policisté řidiče dechové zkoušce. „Výsledky analyzátoru byly pozitivní. Hodnoty převyšovaly dvě promile,“ komentoval Robovský.

Do toho se ale přimotal ještě spolujezdec, který se rozhodl celou situaci vyřešit po svém. A to úplatkem. Policistům nabídl tisícovku, když nechají celou situaci být. „Postupně se měla tato částka navýšit až na pět tisíc,“ sdělil mluvčí královehradeckých policistů Lukáš Vincenc.

Jak se dalo čekat, řidič i spolujezdec skončili oba v policejní cele. Řidiče podezřelého z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky odsoudil trutnovský soudce a uložil mu tříletý zákaz řízení a k tomu ještě pokutu ve výši 30 tisíc korun.

Osmadvacetiletý spolujezdec, který čelí podezření ze spáchání trestného činu podplácení, na svůj rozsudek teprve čeká. Hrozí mu trest v podobě odnětí svobody až na šest let.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto PČR

Štítky krimi, podplácení, úplatek, policie, alkohol

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.