neděle 31. května 2020 Kamila

I opravdový kominík může být podvodníkem. Na Semilsku okradl lidi o 200 tisíc

Pustit si domů v dnešní době zedníka, elektrikáře nebo právě i kominíka může být o strach. Falešní nejsou totiž jenom vrchní. Bohužel podvodníci mohou být i mezi „pravými“ řemeslníky.

Semilští policisté právě takové vypečeného kominíka dopadli. „Čtyřiapadesátiletý muž ze Středních Čech vybíral zálohy na práce, které ale nebyly provedeny nebo byly provedeny jen částečně,“ uvedla policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Nejčastěji lidem nabízel vyvložkování komínu. Dokonce se neobával ani vracet ke svým zákazníkům a dolovat z nich další finance s tím, že je potřeba ještě něco dodělat. „Postupně se mu podařilo z lidí na Semilsku vylákat celkovou částku 200 tisíc korun,“ doplnila mluvčí.

Nyní čeká kominíka soud. Za trestný čin podvod mu hrozí odnětí svobody v rozmezí jednoho roku až pěti let.

Policisté v souvislosti s tímto případem varují, aby si lidé dávali pozor na to, koho si domů pustí. Pro ověření kominíků a toho, zda mají příslušné oprávnění, mohou lidé využít databázi na webu Hasičského záchranného sboru. Ani pravost bohužel není záruka poctivosti. „Poctivý kominík většinou působí v regionu svého bydliště a ne na druhém konci republiky,“ dodala Šrýtrová.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto PČR

Štítky policie, Liberecký, kominík

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.