Aktuálně

Dramatický podvečer v České Lípě: Hasiči bleskově zkrotili požár opuštěné budovy více...

Výrobce sirupů Kitl z Liberce chce uspět v Německu, vytvořil tam dceřinou firmu více...

Účet za požár autosalonu v České Lípě: Škoda je 16 milionů. Policie hledá klíčovou dvojici svědků více...

Liberecké Centrum Kašpar musí omezit pomoc nezaměstnaným, nezískalo dotaci více...

Nostalgické pohlazení. Chrastava připravila retro výstavu, připomíná předměty běžné potřeby 70. až 90. let více...

Děti rodičů s duševními problémy často bojují s vlastní psychikou, ukázala studie více...

Cizinec žádající o azyl chtěl do Česka. Skončil v karanténě

Autoři | Foto Luboš Vrabec

Většina kontrol na hraničním přechodu u Harrachova probíhá bez problémů. Výjimkou ale byl osobák, ve kterém cestoval cizinec z Ukrajiny.

Zpočátku to vypadalo jako běžná kontrola. Řidič na povel policistů zastavil a předložil své doklady. Jenže právě ověření o tomto muži ukázalo, že jde o žadatele o azyl. „Policisté tak museli muže vpustit do České republiky, zároveň se na něj ale vztahovalo nařízení týkající se karantény,“ sdělil policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Jenže muž, který byl v minulosti z České republiky opakovaně vyhoštěn, porušil povinnost setrvat na území našeho státu po dobu soudního řízení o azylu. Paradoxem bylo také to, že při započetí řízení o udělení azylu musel odevzdat svůj cestovní doklad. To také učinil, jenže si posléze požádal o nový, který mu byl jeho zemí vydán. No a tím se policistům právě prokázal,“ komentoval Robovský.

Sedmačtyřicetiletý cizinec tak nakonec skončil v Bělé – Jezové, v zařízení pro zajištění cizinců, kde musí přečkat karanténu. U muže byl také proveden test na koronavirus, který měl negativní výsledek. Nyní je na soudu, jak s celou záležitostí naloží.

Ten totiž může zastavit řízení o udělení azylu, k čemuž nejspíše dojde. S největší pravděpodobností tak začne cizinci běžet lhůta pro vycestování a následně i zákaz pobytu v ČR.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky policie, krimi, Liberecký, cizinec, Česko, karanténa, Ukrajina, Harrachov, Bělá

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.