Aktuálně

Čeká nás zatažený víkend s přeháňkami. Teploty půjdou nahoru více...

Policie zná příčinu diskotéky na Bílém Kameni. Šlo o závadu na mrazícím zařízení více...

Asfaltové hřiště na Králově Háji čeká proměna. Nadchnout má děti i jejich dozor více...

Prales na Ještědu se rozroste o 4,5 hektaru. Spolek vyjde výkup na milion více...

Pohotovosti převezmou zdravotní pojišťovny. O všechny v kraji ale nestojí více...

Policisté kontrolovali u hranic osobák. U ženy našli 5 000 léků na výrobu pervitinu

Autoři | Foto PČR

Hlídku hrádeckých policistů zaujal během jedné dubnové noci osobák značky Mitshubishi, který kolem jedné ráno mířil ke hranicím a za chvíli razil Oldřichovem na Hranicích zpět. Intuice v tomto případě nezklamala.

Policisté se rozhodli vůz zkontrolovat pro případ, že by jeho posádka převážela drogy. A jak se ukázalo, nebyli vůbec daleko od pravdy. „V autě cestoval muž a na sedadle spolujezdce byla pětačtyřicetiletá žena,“ komentovala policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Dvojice u hranic údajně hledala kamarádku.

U řidiče policisté zkontrolovali doklady a také provedli orientační test na drogy. Ten vyšel pozitivní na pervitin a mariuhanu. Řízení tak okamžitě pro muže skončilo. „Policisté muži zakázali další jízdu, zadrželi mu řidičský průkaz a řízení motorového vozidla pod vlivem návykové látky vyřešili jako přestupkové jednání, uvedla Šrýtrová.

Ženu požádala hlídka o předložení příručních zavazadel. A právě v tašce, kterou podle svých slov žena našla u lesa, byli dva pytlíky obsahující celkem 5000 kusů tablet o celkové váze 1,9 kg.

Následně se ukázalo, že jde o léky Cirrus, ze kterých se vyrábí pervitin. „Z daného množství by se dalo připravit přibližně 354 gramů pervitinu,“ řekla mluvčí. Žena tak z místa putovala do policejní cely, kde jí bylo sděleno obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu.

Žena navíc není žádný svatoušek. Za sebou má už několik prověřování právě kvůli návykovým látkám a také pro majetkovou trestnou činnost. Nyní jí hrozí vězení na dobu dva roky až deset let.

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky pervitin, drogy, Oldřichov na Hranicích, policie, metamfetamin

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.