sobota 11. července 2020 Olga

Šestiletá dvojčata jsou v pořádku, policie odvolala pátrání

, aktualizováno 6. června 2020, 9:01

Jablonecká policie vyhlásila pátrání po šestiletých dvojčatech Naomi a Nikolasovi. Děti měly být rozhodnutím soudu předány do péče dětského domova, byly ale s bývalým přítelem jejich matky na neznámém místě. Samotný muž s dětmi se pak v pátek odpoledne přihlásil na jedné ze služeben v Pardubickém kraji.

Tento týden v úterý 2. června Okresní soud v Jablonci nad Nisou vydal v předběžném opatření usnesení o předání obou nezletilých dětí do péče Dětského domova. „Vzhledem ke skutečnosti, že se nezdržují s bývalým přítelem matky, který je měl dosud ve své péči v místě trvalého pobytu, a jsou s ním na dosud neznámém místě, pátráme po nich jako po pohřešovaných,“ uvedla během pátrání mluvčí policie Dagmar Sochorová

Celou věc oznámila na Obvodním oddělení v Železném Brodě pracovnice Odboru sociálních věcí města Železný Brod ve středu o den později. Otec pohřešovaných dětí si do současné doby usnesení Okresního soudu v Jablonci nad Nisou o jejich předání do péče Dětského domova nepřevzal. „Veškeré informace k výskytu či pohybu pohřešovaných dětí sdělte policistům na kterékoliv služebně nebo telefonicky na bezplatné lince 158,“ dodala mluvčí.

Muž se s dětmi pravděpodobně pohybuje po celém území České republiky, a to zřejmě s motorovým vozidlem Citroen Saxo bílé barvy. „Přespávat by pak s nimi mohl v různých kempech a ubytovacích zařízeních," upřesnila Sochorová.

Pátrání nakonec bylo ukončeno v pátek odpoledne. „Obě děti jsou v pořádku. Uvedený muž se i s nimi v podvečer dostavil na jedno z obvodních oddělení v Pardubickém kraji," uzavřela mluvčí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo12 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky policie, pohřešování, dvojčata

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.